У Росії в 9-10 разів менша рентна плата, дешевші енергоресурси, а ми можемо стати неконкурентоспроможними - Біленький про законопроєкт №1210.

Про це OBOZREVATEL заявив глава Федерації металургів України Сергій Біленький. Так, народні депутати розглядають законопроєкт №1210, який в рази збільшить рентні платежі. Проти такого рішення виступили не тільки представники галузі, а й великі бізнес-асоціації: Союз українських підприємців, Американської торгова палата, Європейська бізнес-асоціація.

"Законопроєкт 1210 викликав серйозні дискусії і в бізнесі, і в суспільстві. Такої одностайності "проти" давно не було. І американська торгова палата, і Союз українських підприємців, і європейська бізнес-асоціація. Найстрашніше - в чотири рази збільшуються платежі за видобуток залізної руди", - пояснює Біленький.

При цьому, якщо в усьому світі платежі стягуються з видобутої і мінімальної обробленої руди, в законопроєкті 1210 пропонують платити з урахуванням вартості готової продукції. Таким чином, замість ренти металурги фактично можуть отримати ще один податок - з прибутку.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Закон 1210 зробить рентні ставки в Україні майже в 10 разів вище, ніж у РФ, - аудиторська компанія PWC

За словами Біленького, таке нововведення призведе: до зростання цін на українську продукцію: в результаті її не вийде експортувати, тому що поруч є РФ і інші країни з низькою собівартістю; Україна втратить частину валютної виручки; доведеться скоротити кілька десятків тисяч робочих місць, а курс долара може вирости; скоротяться в результаті і надходження від сплати податків – обсяги виробництва впадуть.

"Значна частина - 35% сировини експортується. Це Китай і країни ЄС, Європи. Сьогодні ціни на сировину в Китаї з якістю 62% становлять близько 85 доларів. Ми бачимо тенденцію до їх зниження ... У Росії є перевага - в 9-10 разів менша рентна плата, дешевші енергоресурси. Якщо підвищити нам ще ренту, ми станемо неконкурентоспроможними", – пояснює Біленький.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3148285
Новини по темі

Україна додатково видала Молдові дозволи на автоперевезення.

Рішення прийнято в результаті запиту, відправленого владою Кишинева

1

Уряд скасував граничні тарифи на опалення та гарячу воду.

Кабінет міністрів скасував обмеження на граничні тарифи на опалення та гарячу воду Про це повідомляє Міністерство енергетики та навколишнього середовища, пише Еспресо. Постанова була ухвалена у червні 2019 року попереднім урядом. Вона, як зазначає...

1 1

Відокремлення «труби» від «Нафтогазу» : закон про анбандлінг вступив в силу.

Закон вступив в силу на наступний день після його опублікування в парламентській газеті

1

АРМА цікавиться активами Бахматюка

Мова на цих переговорах ішла про 8,5 млрд грн, і потенційні 12 років "відсидки" Писарука, Шульги та фігур подрібніше — дуже слабкий компенсатор.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie