У Росії в 9-10 разів менша рентна плата, дешевші енергоресурси, а ми можемо стати неконкурентоспроможними - Біленький про законопроєкт №1210.

Про це OBOZREVATEL заявив глава Федерації металургів України Сергій Біленький. Так, народні депутати розглядають законопроєкт №1210, який в рази збільшить рентні платежі. Проти такого рішення виступили не тільки представники галузі, а й великі бізнес-асоціації: Союз українських підприємців, Американської торгова палата, Європейська бізнес-асоціація.

"Законопроєкт 1210 викликав серйозні дискусії і в бізнесі, і в суспільстві. Такої одностайності "проти" давно не було. І американська торгова палата, і Союз українських підприємців, і європейська бізнес-асоціація. Найстрашніше - в чотири рази збільшуються платежі за видобуток залізної руди", - пояснює Біленький.

При цьому, якщо в усьому світі платежі стягуються з видобутої і мінімальної обробленої руди, в законопроєкті 1210 пропонують платити з урахуванням вартості готової продукції. Таким чином, замість ренти металурги фактично можуть отримати ще один податок - з прибутку.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Закон 1210 зробить рентні ставки в Україні майже в 10 разів вище, ніж у РФ, - аудиторська компанія PWC

За словами Біленького, таке нововведення призведе: до зростання цін на українську продукцію: в результаті її не вийде експортувати, тому що поруч є РФ і інші країни з низькою собівартістю; Україна втратить частину валютної виручки; доведеться скоротити кілька десятків тисяч робочих місць, а курс долара може вирости; скоротяться в результаті і надходження від сплати податків – обсяги виробництва впадуть.

"Значна частина - 35% сировини експортується. Це Китай і країни ЄС, Європи. Сьогодні ціни на сировину в Китаї з якістю 62% становлять близько 85 доларів. Ми бачимо тенденцію до їх зниження ... У Росії є перевага - в 9-10 разів менша рентна плата, дешевші енергоресурси. Якщо підвищити нам ще ренту, ми станемо неконкурентоспроможними", – пояснює Біленький.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3148285
Новини по темі

Кирилл Сазонов: Кого пугает минималка?

Итак, то о чем спорили политики, бизнес и пользователи Фейсбука – случилось. Президент внес в Верховную Раду законопроект о повышении минимальной зарплаты с 1 сентября до 5 тысяч гривен, а с 2021 года до 6,5 тысяч. Казалось бы – дело хорошее. Тем ...

1 3

Назвали країни, де найбільше їдять українських ягід і фруктів.

У першому півріччі 2020-го Україна за кордон продала плодово-ягідної продукції на $95 млн. Це на 18% менше, ніж за аналогічний період минулого року.Переважно за кордон Україна продає волоські горіхи, заморожені фрукти та ягоди. Наприклад, поставки...

3

RAB-тариф на розподіл електроенергії здешевить підключення до електромереж.

Для спрощення підключення нових об'єктів бізнесу до електромереж необхідні капітальні інвестиції в мережі, залучити які можливо при впровадженні стимулюючого тарифу (RAB-тарифу).

1

Індекс бензину: скільки пального можна купити на середню зарплату (інфографіка).

З 42 країн Європи в 39 ціна на бензин в першому півріччі 2020 року в середньому була нижчою, ніж в 2019 році.

1

Сім'я Суркісів подала в суд через публікації про виведення коштів із ПриватБанку.

Сторона захисту зробила заяву

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie