Данилюк розповів, коли Україна може отримати новий транш МВФ

Сегодня
Данилюк розповів, коли Україна може отримати новий транш МВФ

Черговий транш МВФ у розмірі 2 млрд дол. Україна може отримати вже в травні-червні. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна" сказав міністр фінансів Олександр Данилюк. За його словами, Міжнародний валютний фонд очікує від України активних кроків у боротьбі з корупцією, зокрема прийняття закону про антикорупційний суд.

Зараз Данилюк у Вашингтоні на щорічних весняних зборах Фонду.

"У нас зараз на порядку денному кілька питань. Це і прийняття закону про створення антикорупційного суду. Це повинен бути закон, який вдасться ефективно і швидко імплементувати. Це ключове", - сказав Олександр Яценюк.

Раніше повідомлялося, що МВФ заявив, що Україна повинна виконати свої обіцянки за погодженням цін на газ до ринкових в рамках програми кредитування.

"Ми вважаємо, що важливо, щоб ціни на газ, включаючи тарифи для домашніх господарств, які визначалися ринком відповідно до реформ, які були реалізовані в 2016 році, і які були одним з основних досягнень процесу реформ в Україні в останні роки", - заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Експерти вважають, що Україна в будь-якому випадку виконає всі зобов'язання перед МВФ, оскільки без міжнародних кредитів ризикує розгубити всі економічні досягнення останніх років і отримати нову кризу, що межує з дефолтом.

На думку Івана Міклоша, глави стратегічної групи радників при прем'єр-міністрі, якщо навіть виконати план не вдасться до завершення нинішньої програми, необхідно буде вести розмову про нову програму фінансування.