Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Українцям можуть підсунути «липову» валюту: що потрібно знати про фальшиві долари.

В Україні 75% усіх фальшивок в іноземній валюті – американські долари. При цьому 96% із загальної кількості підробок – це 100-доларові купюри, підрахували в Національному банку України (НБУ).

Більшість фальшивих доларів в Україні привозять з-за кордону. Місцеві фальшивомонетники воліють виготовляти гривні – їх легше збути.

Як убезпечити себе?

Щоб не виявити у себе фальшивку, потрібно купувати валюту в банках. Незважаючи на те, що фальшивки можуть трапитися навіть у касах банківських відділень, легальні фінансові установи залишаються найнадійнішим продавцем валюти.

У банків є більше можливостей виявити несправжні гроші. При покупці або знятті валютного депозиту кожну купюру варто уважно розглянути відразу на місці. Якщо є сумніви – можна вимагати відправити купюру на експертизу в НБУ або замінити її на іншу.

Обов'язково треба перевіряти обмінники. У нашій країні сотні нелегальних обмінників. Перш ніж купувати долари в пункті обміну, спочатку рекомендується перевірити наявність ліцензії від центрального банку.

Потрібно вимагати чеки. При купівлі валюти вам зобов'язані видати чек. Якщо ніякого документа, що підтверджує покупку, вам не дають, краще всього відмовитися від такої операції.

Щоб визначити справжність купюри, потрібно перевірити:

  • водяні знаки;

  • номінал купюри;

  • портрет зображеного президента;

  • чи правильні зображення;

  • папір на якість;

  • колір долара;

  • мікродрук і розмір банкноти.

До речі, дійсно якісних фальшивок не так багато. Але якщо трапиться така, зовні вона може дійсно практично не відрізнятися від справжньої.

Візуально, навіть переглянувши купюри проти світла, помітити несправжню банкноту складно. Тому найнадійніше перевіряти банкноти через детектор.

Не кращий варіант купувати валюту за підозріло низьким курсом. Велика ймовірність, що вам видадуть фальшиві купюри.

Загалом, якщо розглядати найпопулярніші серед фальшивомонетників купюри в нашій країні, то першими йдуть 100 американських доларів, 50 і 500 євро, 5000 і 1000 російських рублів.

Як поширюють фальшиві долари в Україні?

У країні працює інфраструктура поширення фальшивих грошей. У великих містах працює система "скарбів" – українцям пропонують отримати велику суму і ховають її в різних районах – у щілинах будинків, у каналізаційних люках, у кущах та інших місцях.

Замовити підробку можна навіть в інтернеті. Злодії знаходять контакти в Darknet (сегмент інтернету, де проводиться велика частина незаконних операцій), а домовляються про покупку фальшивок – у Telegram.

А от в Україну фальшива валюта потрапляє за допомогою міжнародних злочинних схем. Одну з таких викрила СБУ. "Валюту" переправляли через кордон за допомогою мігрантів із країн, де є високий ризик тероризму, ведуться активні військові дії. "Липові" долари продавали в Україні за ціною в 50% від номіналу.

Раніше OBOZREVATEL також пояснював:

Новини по темі
Міжбанк: ринок закрився зниженням курсу долара

Міжбанк: ринок закрився зниженням курсу долара

У четвер торги валютного міжбанку в секторі долара стартували з рівнів 27,34/27,36 UAH/USD. Станом на 10:40 курс долара на міжбанку знизився до 27,31/27,33 UAH/USD, після чого піднявся на одну копійку.

Finance.UA

Харківський кіт Степан підкорює інтернет та світ

Харківський кіт Степан підкорює інтернет та світ

Популярний кіт Степан отримав замовлення від італійського Модного будинку Valentino. Чотирилапий на своїй сторінці в інстаграмі прорекламував сумку знаменитого бренду. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал ...

ФАРІОН, ДРОЗДОВ, КРАВЧУК про план Путіна - Першогрудневий непереворот  Ток-шоу ГВЛ від 02.

ФАРІОН, ДРОЗДОВ, КРАВЧУК про план Путіна - Першогрудневий непереворот Ток-шоу ГВЛ від 02.

Дроздов, Фаріон, Юринець про прямі переговори з Путіним. Зеленський, звертаючись до депутатів зі щорічним посланням, заявив, що ми не зможемо зупинити війну без перемовин з Росією. Та чи варто домовлятись з ворогом і на яких умовах? Який сценарій ...

Путін поставив ультиматум НАТО - На цю хвилину

Путін поставив ультиматум НАТО - На цю хвилину

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

«Вкрадене Різдво»: Європа захищається від «омікрону», у Чехії закрили різдвяні ринки.

«Вкрадене Різдво»: Європа захищається від «омікрону», у Чехії закрили різдвяні ринки.

Європа продовжує потерпати від нової хвилі коронавірусу. Ізраїль закрив свої кордони для усіх країн, а у Франції виявили перший випадок нового штаму «омікрон». Одна з найгірших нині ситуацій з ковідом у Чехії. Там кордони поки що не закривали, одн...

Папа буде в Україні: до Львова завітає? - Бюджет-2022 - По пояс снігу у Карпатах - НОВИНИ.

Папа буде в Україні: до Львова завітає? - Бюджет-2022 - По пояс снігу у Карпатах - НОВИНИ.

- Коштів на все не вистачить. У Раді проголосували держбюджет на 2022 рік. То кому добряче відсипали грошей? А хто затягне паски? - Папа Римський може відвідати Україну вже у наступному році! Коли підтвердять офіційний візит Франциска? Та чи буде ...

У Путина нет шансов выиграть войну, – Пионтковский

У Путина нет шансов выиграть войну, – Пионтковский

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал