Як курка лапою. У Китаї знайшли сліди хижака Юрського періоду

Знайдені на південному заході Китаю сліди, які нагадували сліди курей, виявилися відбитками лап динозаврів, що мешкали тут 190 млн років тому.

Відкриття зробила група любителів-альпіністів в Національному лісопарку Гелешань, розташованому в 16 км від центру міста Чунцин.

Після ретельного дослідження вчені з Китайського університету геологічних наук в Пекіні з колегами місцевих профільних відомств віднесли знахідку до групи Kayentapus, тобто до слідів великих хижих динозаврів раннього юрського періоду.

Були виявлені всього 46 таких слідів, які, як вважають палеонтологи, залишили хижі динозаври в процесі бігу. Сліди є одними з найбільш добре збережених в своєму роді у всій Азії.

Згідно зі звітом Чунцинського бюро планування та природних ресурсів, сліди «курячих лапок», ймовірно, були зроблені сінозавром (Sinosaurus). Він був хіжим динозавром, який, як вважають вчені, міг вирости до максимальної висоти 5,6 метра і важив близько 500 кг.

За словами дослідників, зразок, який залишив свої сліди на ділянці Гелешан, мав висоту не менше 17 футів (5,4 метра).

Науковий співробітник Чунцинський георазведочного управління Дай Хуей (Dai Hui) повідомив, що сліди Kayentapus виявляються по всьому світу. Хижі динозаври, що залишили сліди на південному заході Китаю, може бути, мали подвійний гребінь на голові.

«Сліди динозаврів в Національному лісовому парку Гелешань мають велике значення, оскільки вони відносяться до початку юрського періоду. Ми також можемо визначити, що він належав великому м’ясоїдних тварин на самому верху харчового ланцюга», — додала автор статті палеонтолог Ліда Сін з Китайського університету геологічних наук в Пекіні.

«Ми дуже рідко знаходимо такі сліди у Китаї, тому це допоможе в дослідженнях і освіті населення», — додав палеонтолог Дай Хуей.

Вчені сподіваються, що національний парк розгляне питання про огорожу території, щоб запобігти руйнуванню знахідки альпіністами і краще зберегти слід викопної тварини.

Додамо, раніше вчені дізналися, як полювали динозаври юрського періоду. Судячи за даними палеонтологів, велоцираптори і їх родичі полювання не зграями, а поодинці.

«Живі нащадки динозаврів (Птиці) і їх родичі (Крокодили) зазвичай не полюють групами і рідко полюють на здобич, яка більше за них самих», — пояснив палеонтолог Джозеф Фредеріксон з університету Вісконсіна.

Думка про те, що вони можуть бути стайня мисливцями була запропонована для пояснення свідоцтв того, що палеонтологи знайшли цих хижаків, які харчуються здобиччю, набагато більше за них самих.

Фредеріксон і його колеги проаналізували зуби хижака Deinonychus antirrhopus і древніх крокодилів, які жили в Північній Америці, і з’ясували, що молоді особини не годувалися так, як дорослі, тобто динозаври не забезпечували батьківську турботу.

Новини по темі

WhatsApp додасть анімовані стікери, QR-коди контактів та багато нових функцій .

Як повідомляють у блозі компанії, мобільний застосунок отримає багато нових можливостей.

2

Напівтіньове місячне затемнення: онлайн-трансляція

Для жителів України затемнення буде практично непомітно.

5

Dodge представив модернізований кросовер (фото)

Представлений на ринку США кросовер Dodge Durango модернізували, а також запропонували найпотужнішу версію під назвою SRT Hellcat.

3

Apple тестує роботу iPhone під управлінням macOS

Протягом багатьох років світ мобільних пристроїв і настільних комп’ютерів Apple не перетинався.

2

Xiaomi представила розумний телевізор за ціною iPhone 11 Pro Max (фото).

Китайська компанія Xiaomi анонсувала флагманський телевізор Xiaomi Mi TV Master.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie