Вчені назвали причину небезпечного ускладнення під час COVID-19: може загрожувати життю.

Вчені пояснили виникнення тромбів у пацієнтів із важкою формою коронавірусу аномальною відповіддю антитіл. Вони провокують надмірну активність тромбоцитів у нижніх кінцівках, легенях, мозку, нирках і серці.

Такого висновку дійшли співробітники Редінгського університету, Імперського коледжу Лондона (Велика Британія), Медичного центру Лейденського університету й Амстердамського університету (Нідерланди). Своє дослідження вони опублікували в науковому журналі Blood.

Експеримент підтвердив, що запалення і згустки крові, які спостерігаються в дуже важких випадках COVID-19, зумовлені аномальною відповіддю антитіл IgG до коронавірусу, що викликає непотрібну активність тромбоцитів.

"Вся справа в дефектних антитілах, які виробляються у відповідь на зараження: вони з'єднуються з інфікованими клітинами судин і змушують їх виробляти сигнали, які активують тромбоцити", – розповів один з авторів дослідження професор Джон Гіббінс.

Вчені взяли зразки антитіл із плазми крові пацієнтів із важкою формою коронавірусу і клонували їх у лабораторії. Аналіз показав, що невеликі фрагменти цукрів на поверхні цих білків відрізняються від антитіл здорових людей.

Потім клоновані антитіла in vitro додали до клітин крові донорів, які не стикалися з COVID-19. У результаті у них відзначили підвищення активності тромбоцитів.

Утворення тромбів – дуже небезпечний для здоров'я процес. Так, тромбоз лівого передсердя або шлуночка загрожує розвитком інфаркту міокарда.

Тромби, що потрапили в артерії голови, – причина ішемічного інсульту. Тромби в артерії кишківника загрожують некрозом кишки, а в артерії кінцівок – їхньою гангреною.

Якщо тромб первинно виникає у венах ніг (венозний тромбоз), то тромб, що відірвався, потрапляє в легеневі артерії. Виникає тромбоемболія легеневої артерії, що стає причиною важкої серцево-легеневої недостатності, яка часто призводить до смерті.

Як повідомляв OBOZREVATEL, ризик тромбозу як побічного ефекту вакцини проти COVID-19 від AstraZeneca (Vaxzevria) оцінюється у 8,1 на 1 мільйон після першого уколу. Після ведення другої дози препарату цей показник ще нижчий – 2,3 випадку на 1 мільйон щеплених.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Ханг-оркестр на Черкащині створює дивовижну музику на унікальному інструменті: подробиці.

Ханг-оркестр на Черкащині створює дивовижну музику на унікальному інструменті: подробиці.

Космічні звуки унікального ханга – такої мелодії не створює більше жоден інструмент. А грає він на Черкащині. Неймовірні мелодії оживають в руках Антона Стрільця. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ставте л...

Сепаратистського лідера Каталонії Пучдемона заарештували в Італії: що відомо.

Сепаратистського лідера Каталонії Пучдемона заарештували в Італії: що відомо.

Італійський суд наказав звільнити колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, якого затримали учора на Сардинії. Однак він повинен залишатися на італійському острові, поки розглядається запит Іспанії про його екстрадицію. Раніше Пучдемона зааре...

Як різні міста України адаптувались до нових карантинних обмежень.

Як різні міста України адаптувались до нових карантинних обмежень.

Україна з 23 вересня перейшла у жовту зону карантину. Першими, хто відчув вплив нових обмежень – батьки, адже працюють далеко не всі освітні установи. Читати на сайті:

Чому вакцинація – обов'язок, а не прохання, Думки мої тихі.

Чому вакцинація – обов'язок, а не прохання, Думки мої тихі.

Думки мої тихі про наших з вами співгромадян-антивакцинаторів. Тих, які зараз обурено трясуть Конституцією із вимогою не порушувати їхні "священні" права вчиняти зі своїм життям усе, що їм заманеться. Мовляв, то є незаконним – примушувати їх до ще...

Олені, що гавкають святкують поповнення: у екопарку Харкова народився мунтжак.

Олені, що гавкають святкують поповнення: у екопарку Харкова народився мунтжак.

У Харківському екопарку з'явилося поповнення у дивовижних створінь – мунтжаків. Це маленькі Олені, які під час небезпеки залякують супротивника гавканням. Мунтжаки – найдавніший вид на землі. Свого часу вони мешкали і в Європі. Нині ж проживають у...

Чемпіон України  «Динамо»  у Львові зустрічається з  «Рухом».

Чемпіон України «Динамо» у Львові зустрічається з «Рухом».

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал