Шмигаль з депутатами готують зміни до бюджету-2020. Хочуть встигнути до неділі. НВ дізнався подробиці

Депутати відкинули пропозицію Мінфіну щодо бюджету. Тепер готують спільний документ в робочій групі за участю всіх представників фракцій Верховної Ради.

Сьогодні, 26 березня, спікер парламенту Дмитро Разумков, представники фракцій ВР і прем'єр-міністр Денис Шмигаль зустрілися в стінах парламенту для обговорення напрацювань Мінфіну щодо змін до держбюджету. Цей документ ВР повинна прийняти на позачерговому засіданні, яке має відбудеться в цю суботу або неділю.

Цей документ опинився в розпорядженні НВ.

У ньому уряд пропонує скоротити видаткову частину держбюджету на 55,3 млрд гривень. Представник уряду в ВР Василь Мокан пояснив НВ, що це неофіційний варіант документу і був розданий нардепам тільки для ознайомлення.

Головне із запропонованого Мінфіном:

- Зменшити витрати на пільги і субсидії з 47,5 млрд грн до 39,33 млрд грн 8 млрд грн). Обумовлено переглядом ціни на газ.

- Засоби держфонду регіонального розвитку в розмірі 7,5 млрд спрямувати на протидію коронавірусу у регіонах.

- Не направляти 4 млрд субвенцій з казни у місцеві бюджети на розвиток територій

- Скоротити витрати бюджету - з 4 млрд до 0 передбачені на здешевлення кредитів, купівлі техніки і обладнання для фермерів.

- Повністю прибрати субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на виплати молодим вчителям - 1,5 млрд.

- Підготовка і участь національних збірних команд України в Паралімпійських і Дефлімпійських іграх має зменшиитися з 981 млн грн до 51 млн (- 930 млн).

- Скоротити витрати на розвиток спорту інвалідів та їх фізкультурно-спортивну реабілітацію з 956 млн до 371 млн (-585 млн).

- Прибрати 500 млн з витрат на будівництво об'єктів загальнодержавного значення в сфері культури.

- Не витрачати 500 млн на проект «Зшивання країни- проект мобільності молоді».

- Знизити держпідтримку кінематографії з 755 млн до 5 млн. (- 700 млн).

- Скоротити підтримку комплексної реформи державного управління з 600 млн грн до 1 млн.

Ці пропозиції уряду зустріли критику лідерів деяких парламентських фракцій. Тому вирішили, що зміни до витратної частини бюджету допрацюють в робочій групі за участю всіх парламентських груп.

Як повідомив НВ присутній на зустрічі заступник голови фракції «Голос» Ярослав Железняк, на нараді розглядали також створення стабілізаційного фонду в бюджеті, зміна бюджетного кодексу і зміна самого бюджету.

«Все фракції і групи розкритикували ці зміни і зійшлися на тому, що без узгодження з парламентом документи в тому виді, який запропонував уряд, прийняті не будуть», - сказав Железняк. Голос виступив проти скорочення надходжень до місцевих бюджетів і статей, пов'язаних з освітою і медициною.

Олексій Гончаренко, депутат Європейської солідарності в коментарі НВ зазначив, що Кабмін запропонував створити в держбюджеті стабілізаційний фонд у 124 млрд грн, який буде розподіляти уряд «практично в ручному режимі».

Ще його турбує, що Кабмін планує скоротити витрати на програму Міносвіти «Підтримка пріоритетних напрямків наукових досліджень» на 400 млн гривень і низку інших гуманітарних проектів.

Мокан, представник Кабміну у Верховній Раді в коментарі НВ пояснив, що цифри, які потрапили в пресу не є офіційними. Їх поширили між фракціями, як робочий варіант. Остаточний законопроект про зміни до держбюджету буде узгоджений в робочій групі, куди входять представники Кабміну, бюджетного, економічного і фінансового комітету ВР.

Крім того, представник Кабміну зазначив, що спеціальний фонд, який планують створити для боротьби з коронавірусом може носити тимчасовий характер. «Я не можу вас зорієнтувати, в якому розмірі буде передбачений спеціальний фонд. У ці хвилини триває засідання робочої групи », - зазначив він. Як тільки депутати погодять компромісний варіант, його офіційно зареєструють у парламенті. Це відбудеться наприкінці тижня.

Новини по темі

Консультації щодо створення Консультативної ради у тристоронній групі тривають.

Голова Офісу президента зазначив, що ідея створення Консультативної ради обговорювалась в телефонній розмові політичних радників в нормандському форматі

1

Венедіктова підписала заяву про відставку Трепака

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала заяву Віктора Трепака про відставку з посади заступника генпрокурора. Сам Трепак зазначив, що пішов у відставку за власним бажанням, а не виходячи з рішення Венедіктової. Заяву про відставку було по...

2

Записи Лероса з'явилися напередодні засідання Ради: робили все, щоб Україна опинилася на порозі дефолту. ОП Єрмак.

Правоохоронні органи проведуть об'єктивне розслідування плівок, оприлюднених Гео Леросом (СН).

РФ посилила свої снайперські групи на Донбасі - розвідка.

Окупаційні сили РФ за останній місяць істотно посилили свої снайперські і диверсійно-розвідувальні групи на Донбасі.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie