Онлайновий і мобільний банкінг в 2020-му: що потрібно знати?.

Багато фінансових аналітиків, а також чільні постаті в українському fintech-середовищі сходяться на думці, що 2020 й рік стане роком максимально активного розгортання нових платіжних технологій на ринку. Насправді, таку тезу можна застосувати не тільки до вітчизняного ринку фінпослуг – Україна не гірше, а часом і краще підготовлена ​​до cashless-революції, ніж деякі європейські країни. Я неодноразово говорила про це і не перестаю знаходити своїм словам практичне підтвердження.

Природно, найбільш актуальним фінтех-продуктом був і залишається мобільний банкінг. Карткові продукти у смартфоні хочуть всі: традиційні банки, потужні фінансові компанії, великі рітейлери і т.д. Бізнес хоче, щоб клієнт витрачав у них гроші в їх ж платіжних інструментах. Банки з оффлайну хочуть бути модними і діджитальними. Фінкомпанії, які за останні роки істотно зміцнили свої позиції, хочуть ні в чому не поступатися банкам. Ринок надзвичайно конкурентний, планка глобально висока. Спробувала зібрати головну інформацію та тренди 2020 року, які допоможуть бути в курсі і триматися вірного курсу.

Персоналізація банкінгу для клієнта на основі даних

У 2020 році мало просто розуміти, хто твій клієнт і чого він хоче. Це базис, при якому продукт взагалі може з’явиться. Однак для того, щоб бути попереду, необхідно давати клієнту і те, що йому може знадобитися.

Розробка спеціальних рішень на цю тему вже ведеться. Наприклад, Heads Up – ПЗ на основі штучного інтелекту, яке дає клієнтам рекомендації з економії та збереження, витрат і досягнення фінансових цілей. Це саме те, про що я говорила в блогах в минулому році – персональний консалтинг на основі витрат, кредитної історії або заданих цілей, який колосально підвищує лояльність клієнта.

Наприклад, додаток зможе надсилати повідомлення, що з урахуванням витрат і доходів залишок на поточному рахунку клієнта може не покрити очікувану активність (покупки, ресторани, таксі) протягом наступних 7 днів. Або – що ще більш круто в сучасному світі – сповіщення про майбутню оплату підписки, які повідомляють клієнтам, коли з них стягується плата за, наприклад, Netflix або коли закінчився безкоштовний пробний період. Інші попередження повідомляють клієнтів, коли їх гроші могли бути помилково двічі списані продавцем або рестораном. Третій варіант – користувач має на меті накопичити на авто за рік. Додаток радить по заздалегідь вказаними параметрами, від яких непріоритетних або імпульсивних покупок варто відмовитися.

Подальше спрощення платіжних ланцюжків і доступу до послуг

Робити мобільний додаток банку – справа максимально складна. Але якщо ви зробили його один раз – не поспішайте бронзовіти. Рівно о момент релізу вам вже треба мати «дорожню карту» з розвитку на 6-12 місяців по новому функціоналу та спрощенню старого.

В першу чергу, «під ніж» потрапляють зайві екрани оплати послуг. Якщо UI/UX досить хороший, то майбутні доопрацювання майже не торкнуться процесу оплати. Але так буває далеко не завжди: зайві вводи інформації, їхнє надмірне скупчення на одному екрані, незавершеність або відсутність адекватної синхронізації зі схожими процесами в додатку – врахувати все практично неможливо.

Однак не менш важливим буде і сам процес доступу до послуг. Користувач не має часу замислюватися про те, де знаходиться та чи інша послуга / сервіс – прямо з головного екрана все повинно бути максимально очевидно. Досягати цього потрібно, в першу чергу, через мінімалізацію інтерфейсів, колірну палітру для різних розділів програми і т.д. Використовувати існуючі маркери впізнаваності простіше і ефективніше, ніж винаходити свої.

Преміум-банкінг в маси

Уже зовсім скоро карткові продукти в додатку будуть практично у всіх банків і у багатьох фінкомпаній (за допомогою банків). Виділятися серед конкурентів можна (і потрібно) по-різному: кешбек, бонуси, унікальні умови в призначених для користувача нішах, ось це ось все. Однак є один недостатньо завантажений офферами сегмент – преміум-банкінг.

Так, платити за оформлення картки готові не всі. Платити за її обслуговування – тим більше. В основному, тому що створення та утримання преміумних карткових продуктів затратно для самого банку, а значить і ціна для клієнта буде не нижчою. Однак якщо комусь вдасться знизити ціну за оформлення та обслуговування преміумних карт і наповнити їх усіма «плюшками» преміуму – такий онлайн-банк стане «банком середнього класу». Якісний консьєрж-сервіс, доступний 24/7 і в інших країнах, унікальні колаборації з популярними споживчими брендами – саме цього не вистачає мобільним додаткам, щоб їхній клієнт відчував себе дійсно важливим.

Автор: Альона Дегрік

загрузка...

Новини по темі

Фонд гарантування продав за безцінь активи двох банків.

Активи ВТБ Банку та VAB Банку на загальну суму 14,5 млрд грн були продані за 240,2 млн грн, або 1,7% вартості. Сам аукціон пройшов формально. Про це повідомляє dubinsky.pro. 26 лютого Фонд гарантування вкладів фізосіб реалізував на аукціоні наступ...

1

Американський регулятор оштрафував Стівена Сігала за рекламу криптовалюти.

Актор не розкрив дані про винагороду, чим порушив американське законодавство.

2

Рекордне падіння з часів Великої депресії: ринкові індекси рухнули на $ 3 трильйони.

Ринок акцій США продовжує панікувати на новинах про стрімке поширення коронавірусу.  На тлі стрімкого спалаху й поширення вірусу в Італії, з’являються нові повідомлення про зараження Європи й охоплення все більшої кількості країн Старого Світу. То...

2 5

Вісім міфів про перемогу Нафтогазу в Стокгольмі або як в українців перемогу крали.

Рівно два роки тому ми отримали остаточне рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу у справі щодо контракту на транзит газу, укладеного 19 січня 2009 року між НАК Нафтогаз та ПАТ Газпром

1

Бюджетний 2019 рік завершено: невиконання доходів на 38 млрд є рекордним з 2015 року.

Міністерство фінансів 27 лютого 2020 року в газеті «Урядовий кур’єр» опублікувало звіт про виконання Державного бюджету України за 2019 рік, повідомляється на веб-порталі відомства. Як зазначає прес-служба Мінфіну, в цілому, дефіцит державного бюд...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie