Жодна з українських політсил не вважає бойові дії в Донбасі громадянською війною

Дзеркало Тижня 3
Жодна з українських політсил не вважає бойові дії в Донбасі громадянською війною

Всі (із застереженнями чи без) опитані партії вважають першоджерелом триваючої війни агресію "стратегічного сусіда".

Жоден з учасників опитування, проведеного DT.UA за підтримки Internews, USAID Ukraine і "Лабораторії законодавчих ініціатив", не назвав бойові дії на території Донбасу громадянською війною. Навіть "Опоблок" та "Наш край", що вважаються політичними командами, найбільш орієнтованими на Москву (і які слугують могутніми фортецями колишніх соратників Януковича), охарактеризували збройний конфлікт на Сході як агресію з елементами громадянської війни. Ще сім — БПП, "Громадянська позиція", "ДемАльянс", "Нацкорпус", "Самопоміч", "Свобода" і "Сила людей" вибрали найбільш жорсткий варіант — "збройна агресія Росії". На термінах "збройна агресія" та "окупація Донбасу" в своїй "особливій думці" наполягає і "Народний фронт".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Рахманін. За його словами, всі (із застереженнями чи без) опитані партії вважають першоджерелом триваючої війни агресію "стратегічного сусіда".

Ця обставина, на думку автора, дозволяє говорити: — про єдність (нехай і відносну) переважної більшості політичних еліт в цьому болючому питанні; — про появу у Києва відчутного контраргументу у суперечці з тими (в тому числі і на Заході), хто вперто намагається звести війну на Донбасі до "внутрішньої проблеми України". Бо агресія не буває внутрішньою проблемою. А факт агресії не заперечує ніхто; — про неспроможність нав'язування Києву (в тому числі і на переговорах в рамках "Нормандії" і "Мінська") тези про необхідність домовлятися про мир на Донбасі з представниками ОРДЛО.

"Якщо війна є наслідком агресії, то мир може бути тільки наслідком перемоги над агресором або результатом його заспокоєння. Але миру не досягають шляхом переговорів з колабораціоністами", — підкреслює оглядач.

Детальніше про опитування політсил з приводу повернення окупованих районів Донбасу і Криму читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Шлях додому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram