Північний потік-2: Меркель і Путін заявили про продовження транзиту через Україну

Факти ICTV 3

Володимир Путін і Ангела Меркель констатували, що транзит газу через Україну після запуску газопроводу Північний потік-2 продовжиться.

Транзит російського газу через Україну буде продовжено, якщо це буде економічно доцільно.

Про це заявив президент РФ Володимир Путін у п’ятницю за підсумками переговорів із канцлером ФРН Ангелою Меркель, пише Інтерфакс-Україна.

– Хочу підкреслити: поставки будуть продовжені, якщо вони виявляться економічно обґрунтованими і доцільними для учасників економічної діяльності, – сказав він у п’ятницю на прес-конференції з канцлером ФРН Ангелою Мекель.

Зі свого боку Меркель сказала:

– Ми переконані з боку Німеччини, що і після будівництва Північного потоку-2 роль України як транзитної країни повинна зберегтися. Це має стратегічне значення, і Німеччина готова зіграти свою роль і сприяти. Треба подумати над гарантіями для України у тому числі.

Читайте: Меркель назвала умову зняття санкцій з Москви

Також Путін заявив, що Росія і Німеччина разом продовжать роботу в рамках “нормандського формату”, а МЗС двох країн доручено опрацювати питання відправки місії ООН в Україну.

Як відомо, Німеччина вже почала копати котлован та закладати фундамент для газової прийомної станції Північного потоку-2.