Концентрація активів обленерго в одному холдингу не монополізація, а світова практика, – голова ГС «Розумні електромережі України».

Концентрація операторів систем розподілу енергохолдингами – це звичайна світова практика та не може вважатися монополізацією ринку, оскільки обленерго вже є природними монополіями на території ліцензійної діяльності.

Про це повідомив енергетичний експерт Олександр Візір, голова ГС "Розумні електромережі України" на своїй сторінці у Facebook.

Експерт заявив, що 30 квітня із ЗМІ стало відомо про угоду купівлі 24% акцій "Кіровоградобленерго" компанією ДТЕК Мережі. Олександр Візір вважає, що угода відповідає законодавству та не може розцінюватися як монополізація ринку, оскільки оператори системи розподілу – це природні монополії на території своєї ліцензійної діяльності, що опікуються електромережами.

"В певній області чи місті вони не можуть мати конкурентів просто тому, що прокладати альтернативні мережі для передачі струму не вигідно і не має резонів", – підкреслив експерт.

Візір повідомив, що відповідно до Закону України "Про природні монополії" – некорректно додавати один до одного об’єми розподілу чи прибутки природних монополій:

"Операційні процеси кожного ОСР залежать виключно від території, де вони знаходяться і на яку поширюється територія дії їх ліцензії. Наприклад, бізнес з розподілу "Запоріжжяобленерго" – є монополією тільки на території Запорізької області, і не має стосунку до інших областей. Те саме стосується і "Кіровоградобленерго". Відповідно, природна монополія ОСР на якійсь території не дає повноважень цьому ОСР на іншій.

Регулятор НКРЕКУ контролює роботу ОСР для того, щоб унеможливити зловживання. Якщо існує порушення, за це компанії несуть реальну відповідальність.

"Варто додати, що (НКРЕКП) реально штрафує за порушення. Тільки в квітні значні суми штрафів були нараховані Харківобленерго і ДТЕК Київські електромережі. Різні території ліцензійної діяльності, різні власники, штрафують – всіх", – підкреслив Візір. При цьому принцип контролю зберігається не залежно від форми власності, складу акціонерів, публічності бізнесу. Регулятор однаково контролює всі 32 ОСР в країні.

В Європі, за словами голови Спілки "Розумні електромережі", ситуація, коли один великий енергохолдинг працює в багатьох регіонах країни на ринку розподілу електроенергії – це стандартна практика.

"Для прикладу, і Італіїї ОСР групи Enel обслуговує всю країну, окрім Риму та Мілану. При цьому їх знову-таки жорстко контролює Регулятор. Як результат – якість зразкова: показник відключень електроенергії SAIDI в країні складає близько 40 хв на рік. Тож, панове, концентрація ОСР холдингами – це не "зрада" . Це звичайна світова практика", – підкреслив експерт.

Нагадаємо, 30 квітня компанія "ДТЕК Мережі" повідомила про купівлю міноритарного пакету акцій "Кіровоградобленерго".

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Forbes опублікував рейтинг найбагатших українців

Forbes опублікував рейтинг найбагатших українців

Олігархи Рінат Ахметов, Віктор Пінчук і Костянтин Жеваго очолили рейтинг найбагатших українців за версією журналу Forbes. Як повідомляє видання, статки найбагатших українців за рік зросли на 42%. Збільшенню активів сприяло зростання котирувань клю...

Народна Правда

З перших днів війни проявили мужність і героїзм. В Україні відзначають День піхоти

З перших днів війни проявили мужність і героїзм. В Україні відзначають День піхоти

Сьогодні день тих, чия робота – бути на передовій і цілодобово тримати рубіж оборони. Це вони вгризаються у землю і тримають удар ворожої зброї. І за першої слушної нагоди прагнуть відкинути ворога, аби одного дня вийти на східний український корд...

Зеленський пожартував про російський переклад на зустрічі з Блінкеном.

Зеленський пожартував про російський переклад на зустрічі з Блінкеном.

Володимир Зеленський провів спільну пресконференцію з американським держсекретарем Ентоні Блінкеном. Президент у жартівливому тоні відреагував на російський переклад для однієї з журналісток. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook ...

2

Непокарані водії-п'яниці знову опиняються за кермом: обурливі вироки, Честь і НЕчесть.

Непокарані водії-п'яниці знову опиняються за кермом: обурливі вироки, Честь і НЕчесть.

Премію "НЕчесть тижня" тижня вже отримували судді, які допомагали водіям-п'яницям. Вони під різними приводами затягували розгляд справ про порушення правил дорожнього руху, щоб закрити їх за строком давності, або закривали їх за малозначністю пору...

Візит Блінкена- Вирок Антоненку- Сум за радянським минулим  Ток-шоу ГВЛ від 06.

Візит Блінкена- Вирок Антоненку- Сум за радянським минулим Ток-шоу ГВЛ від 06.

Візит Блінкена| Вирок Антоненку| Сум за радянським минулим. Американська непохитна підтримка Незалежності і територіальної цілісності України. Із чим приїхав до Києва держсекретар #США Ентоні #Блінкен? Чи стане ця зустріч кроком до встановлення...

Без гучних гулянь і натовпу: як відзначають День міста Львова у 2021 / включення.

Без гучних гулянь і натовпу: як відзначають День міста Львова у 2021 / включення.

Без гучних гулянь та натовпу. Через пандемію вже другий рік поспіль місто Лева відзначає річницю свого заснування без масових заходів. Як і минулого року поблизу ратуші вирішили провести урочисту церемонію. Проте скільки років виповнилося місту і ...

Про російсько-українську війну,  «Північний потік-2» , реформи.

Про російсько-українську війну, «Північний потік-2» , реформи.

Про війну на сході та впровадження реформ говорили під час зустрічі у Києві Володимир Зеленський та Ентоні Блінкен. Український президент і держсекретар США провели спільну пресконференцію. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC ...