Завтра Савченко доставлять до суду у справі щодо відбору біологічних зразків

Гордон 1
Завтра Савченко доставлять до суду у справі щодо відбору біологічних зразків

18 квітня позафракційного народного депутата Надію Савченко, яка перебуває під арештом, доправлять до суду для відбору біологічних зразків. Про це ідеться на сторінці нардепа у Facebook.

"Завтра, 18.04. о 13.00 у Шевченківський районний суд буде доставлена Надія Савченко у справі про відбір біологічних зразків", – ідеться в повідомленні.Адвокат Савченко Олег Соловей у коментарі "Українській правді" повідомив, що йдеться про зразки слини.

"Була інформація, що на одному з телефонів була слина жінки. Ось зараз хочуть слину відібрати", — розповів він.

За словами захисника, Савченко не хотіла надавати ці зразки, аргументуючи відмову тим, що слідство неодноразово мало можливість їх узяти.

"А якщо відмовляється, то цей процес вони будуть робити примусово за рішенням суду", — додав Соловей.

22 березня Верховна Рада позбавила Савченко недоторканності й дала дозвіл на її затримання й арешт. 23 березня суд заарештував нардепа до 20 травня без права застави. Цього самого дня вона оголосила голодування.

Савченко підозрюють у підготовці терористичного акту, змові з метою насильницького повалення конституційного ладу, підготовці до посягання на життя державних діячів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко наголошував, що нардеп і глава "Офіцерського корпусу" Володимир Рубан, якого заарештували до 6 травня, планували "широкомасштабні терористичні атаки" у центрі Києва. Для цих цілей вони нібито домовилися про постачання зброї з ватажком бойовиків "ДНР" Олександром Захарченком.

Савченко мала пройти перевірку на поліграфі 5 квітня, але її адвокати заявили, що не отримали матеріалів справи і не змогли підготуватися до допиту. У зв'язку з цим Савченко пройшла тільки першу частину перевірки – психологічну, і після цього адвокати попросили перерву.

У СБУ заявили, що Савченко свідомо відмовилася від допиту на поліграфі.

Уранці 13 квітня адвокат Савченко повідомив, що Надія почала проходити перевірку на поліграфі. Однак допит зупинили через стан її здоров'я.

Савченко на три дні припиняла голодування перед допитом 16 квітня, але його перенесли з технічних причин на наступний день. Захисник нардепа заявив, що вона знову відмовилася від їжі.

Сьогодні Савченко допитали у СІЗО СБУ.