Черкаських аграріїв попередили про навалу шкідників.

Личинки жужелиці об’їдають листя, пошкоджені рослини мають плачевний вигляд

Агровиробників Черкащини попередили про міграцію личинок хлібної жужелиці, ненажерливих гусениць, що підгризають совок у верхні шари ґрунту. Про це інформувала пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Аграріїв застерегли, що після перезимівлі личинки і гусениці поновлюють живлення на посівах озимих до заляльковування. Личинки жужелиці об’їдають листя, пошкоджені рослини мають жахливий вигляд. Гусениці совок вигризають у коренях рослин дірки або перегризають кореневу шийку й листочки. Пошкодження шкідниками рослин призводить до зрідження посівів озимих зернових культур та утворення плішин.

У повідомленні йдеться про те, що в зимовий період загибель ґрунтових шкідників становила від 7 до 25%, але залишається загроза утворення вогнищ, що матимуть локальний характер із чисельністю личинок та гусениць, яка перевищує поріг шкодочинності 2-3 особин на кв2.

За словами спеціалістів, осередок пошкодження рослин озимої пшениці личинками хлібної жужелиці виявлено в Смілянському районі (обстежена площа 0,31 тис. га, заселено шкідником 12% площі, пошкоджено 0,2% рослин, личинки ІІІ віку за чисельності 0,3 екз. на кв. м).

Тому моніторинг фітосанітарного стану озимини під час весняного кущіння матиме важливе значення в регулюванні чисельності шкідників та у своєчасному застосуванні засобів захисту рослин згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» за регламентами відповідних технологій.

Додамо, що у країнські сільгоспвиробники повідомляють про безпрецедентні факти перешкоджання їхній діяльності на початку весни. Господарства, які перед посівною збувають минулорічний врожай, не можуть зареєструвати податкові накладні на покупця.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
Чому насправді розпався СРСР

Чому насправді розпався СРСР

Фанати совка вигадують різноманітні конспірологічні теорії про далекоглядні плани Даллеса і капості Отто фон Бісмарка

Обозреватель

Третя хвиля COVID-19. Переповнені лікарні, брак кисню. Хто відповість за смерті українців?

Третя хвиля COVID-19. Переповнені лікарні, брак кисню. Хто відповість за смерті українців?

В українських лікарнях критично бракує ліжок із підведеним киснем. Можливості медичної системи – вичерпані. Таке приголомшливе зізнання у розпал пандемії зробили у МОЗ. У столичних медзакладах – геть сумна статистика. На прикладі однієї лікарні ме...

Російсько-українська війна перейшла у гарячу фаз. Окупанти нарощують сили. ЗСУ - напоготові

Російсько-українська війна перейшла у гарячу фаз. Окупанти нарощують сили. ЗСУ - напоготові

На передовій - таки війна, а не перемир’я. З боку окупантів регулярно прилітає. Є інформація, що підтягується ворожа техніка. Причому у бік наших позицій працює заборонена зброя, яка мала би бути відведена від лінії фронту ще кілька років тому. То...

Чергові докази причетності росіян до трагедії рейсу МН17: ЗМІ оприлюднили записи.

Чергові докази причетності росіян до трагедії рейсу МН17: ЗМІ оприлюднили записи.

Нідерландська телерадіокомпанія NOS оприлюднила записи, що стосуються збиття МH17 над Донбасом. Згідно з фрагментами розмов, головний підозрюваний у справі Сергій Дубінський протягом кількох годин після авіатрощі не знав про неї. Проте і Дубінськи...

Африканські леви, церкви, долари  «під матрацом»  і біткоїни.

Африканські леви, церкви, долари «під матрацом» і біткоїни.

Раніше, у деклараціях чиновників журналісти рахували квартири, земельні ділянки та автомобілі. Та от маємо новий тренд. За 2020 рік українські посадовці задекларували 46 351 біткоїн. Ними володіють 652 посадовці, і їхня вартість - майже 75 млрд гр...

Загострення на кордонах з Україною: прикордонники готові дати відсіч, Кордон.

Загострення на кордонах з Україною: прикордонники готові дати відсіч, Кордон.

Російська Федерація нарощує сили та "брязкає" зброєю поблизу українських кордонів. Однак, що б не трапилось, їх є кому захистити. Читати на сайті:

Мир на грани новой большой войны – за ресурсы, Большой мир.

Мир на грани новой большой войны – за ресурсы, Большой мир.

Потихоньку выживающий из ума российский узурпатор определенно не отдавал себе отчет в том, с чем ему придется столкнуться после оккупации Крыма. Он явно недооценил тяжесть санкций для экономики страны. Читати на сайті:

1 1