Ізраїль першим у світі протестує на людях вакцину проти COVID-19 у пігулках: переваги препарату.

Ізраїль збирається стати першою країною у світі, яка протестує оральну вакцину проти коронавірусу. Препарат Oravax, який розробила компанія Oramed Pharmaceuticals, пройде клінічні випробування в Тель-Авіві в Медичному центрі імені Сураські – одній з трьох найбільших лікарень країни.

Про це повідомило видання The Jerusalem Post. Генеральний директор Oramed Pharmaceuticals Надав Кидрон зазначив, що компанія вже завершила виробництво декількох тисяч капсул згідно GMP, які будуть доступні для випробувань га людях.

За словами Кидрона, нова потенційна вакцина Oravax націлена на три структурних білки нового коронавірусу, на відміну від єдиного білка-шипа, на який націлені препарати Moderna і Pfizer.

"Ця вакцина повинна бути набагато більш стійкою до варіантів COVID-19. Навіть якщо вірус проходить через одну лінію, існує друга лінія, а якщо через другу лінію, існує третя", – розповів він.

Наразі вакцина проходить доклінічні випробування проти варіантів коронавірусу, в тому числі штаму "Дельта".

Компанія завершила експериментальне дослідження на тваринах і виявила, що вакцина сприяє розвитку антитіл, необхідних для тривалого імунітету.

Протокол першого випробування фаз I та II включатиме 24 добровольці, яким ще не було зроблено щеплення іншою вакциною. Половина групи прийме одну капсулу, а інша половина – дві. При цьому групи плацебо не буде, оскільки головна мета полягає в тому, щоб виміряти рівень антитіл та інші показники імунітету.

Якщо випробування завершаться успішно, то це стане революцією в запобіганні коронавірусу, каже Надав Кидрон.

"Оральна вакцина проти COVID-19 усуне кілька перешкод на шляху до швидкого і широкомасштабного розповсюдження, потенційно дозволяючи людям приймати вакцину самостійно вдома. У той час як простота введення має вирішальне значення сьогодні для прискорення темпів щеплення", - пояснив він.

Переваги оральної вакцини полягають ще й в тому, що пероральні препарати, як правило, мають менше побічних ефектів. Вакцину можна транспортувати при температурі холодильника і навіть зберігати при кімнатній температурі, що з точки зору логістики спрощує доставку її в будь-яку точку світу.

Нарешті, пероральна вакцина не вимагає професійного застосування.

Очікується, що випробування фази I / II займе близько шести тижнів з моменту набору.

За словами Кідрона, якщо випробування буде успішним, він планує запустити вакцину в прискореному режимі, щоб отримати дозвіл на використання в екстрених випадках в країнах, які її найбільше потребують, наприклад, в Південній Америці, де не змогли отримати достатню кількість вакцин для щеплення населення.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені розповіли, чи захищають Pfizer, AstraZeneca і Johnson & Johnson's від штаму Дельта.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Археологічне відкриття. На Запоріжжі, археологи вперше за весь час досліджень, знайшли артефакти трипільської культури. Раніше вважали, що трипільців на півдні України не було. Що значить знахідка для сучасних істориків? Як працюють археологи та ч...

Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Четверта бронзова нагорода у скарбничці українських олімпійців на іграх у Токіо. Її виборов плавець Михайло Романчук. Натомість перша ракетка України Еліна Світоліна не змагатиметься за олімпійське золото. У півфіналі вона поступилася спортсменці ...

Підготовка до  «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підготовка до «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підкорюють небо. Ветерани бойових дій на сході України стрибали з парашутами з чотирикілометрової висоти. 16 вояків, які зазнали поранень на фронті тепер готуються представити Україну на міжнародних змаганнях ветеранів "Ігри воїнів", які відбудуть...

Заява на туалетному папері.  «Голос»  тріщить по швах: що відбувалось на з’їзді партії

Заява на туалетному папері. «Голос» тріщить по швах: що відбувалось на з’їзді партії

Політичний "Голос" більше не співає в унісон. Половина фракції не довіряють керівниці політсили. Представники партії зібралися на з’їзд. Сімох народних депутатів виключили з політсили. Ті, зі свого боку заявили, про узурпацію влади. Дехто свій про...

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Оновлена залізниця у Зоні відчуження. По ній курсуватиме спецпотяг, який транспортуватиме відпрацьоване паливо до сховища. Відремонтували колії у рекордний термін. Нині організували урочисте відкриття. Мирослав Солонар повернувся із Зони відчуженн...

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Пандемія коронавірусу змінила плани багатьох українців на відпочинок. Втім для туристів є шанс побувати за кордоном у 2021 році. Читати на сайті: