Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

З’явилася інформація, чому двоє російських пропагандистів почали суперечити один одному.

Соловйов заявляє про «зраду», а Захарова традиційно звинувачує у всьому Захід.

Одна з головних тез російської пропаганди щодо НАТО в контексті України стосується нібито існування якихось домовленостей з РФ, що Альянс не буде розширюватися на Схід. Двоє російських пропагандистів, Володимир Соловйов та Марія Захарова, почали суперечити один одному з цього приводу. Соловйов висловився ще до пресконференції президента США Джозефа Байдена, а коментарі Захаровою з’явилися вже після неї.

Що сказав Соловйов

На своєму Ютуб-каналі, де тема була про те, що Захід готує Україну до війни, пропагандист заявив, що президент РФ Єльцин під час перемовин з президентом США Клінтоном погодився на те, що НАТО буде розширюватися на Схід. Єльцин це зробив, відмовившись від вимог до НАТО в обмін на включення Росії до G7 та надання фінансової допомоги РФ від Заходу. Соловйов посилається на матеріали, які опубліковані у французьких ЗМІ.

Провідний російський пропагандист заявив, що Єльцин зрадив «національні інтереси». Тобто підтвердив, що будь-яких обіцянок від Альянсу щодо нерозширення, не було.

Що заявила Захарова

Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова, коментуючи пресконференцію президента США Джозефа Байдена, назвала питання від журналістів щодо ситуації навколо України «злочинною недбалістю». Про це повідомляє ТАСС.

Вона звинуватила журналістів у тому, що вони не знають про «розширення НАТО на Схід» та про «зобов’язання західних країн».

У даному контексті Захарова посилається на нібито наявні зобов’язання Альянсу перед Росією не розширюватися.

Чи існують якісь офіційні документи таких домовленостей?

Росія постійно заявляє, що були якісь домовленості щодо того, що НАТО не буде розширюватися. Путін скаржився, що нібито Захід обдурив РФ. Насправді не було оприлюднено жодного документу, який би підтверджував існування таких обіцянок від НАТО. Якби це було, то РФ вже б давно показувала такий договір при будь-якій нагоді.

Ось що пишуть на сайті NATO Review щодо подій навколо розширення Альянсу та згадують окупацію Криму:

«У своєму виступі перед російським парламентом 18 квітня 2014 року Президент Путін обґрунтував анексію Криму, підкресливши при цьому, яке приниження зазнала Росія через не дотримані Заходом обіцянки, у тому числі нібито цієї обіцянки – не розширювати НАТО далі за межі об'єднаної Німеччини».

У матеріалі йдеться про те, що не було ніколи жодних офіційних зобов’язань щодо обіцянок не розширювати НАТО. Крім того, зазначається, що Росію було прийнято до Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Групи 7 та Світової організації торгівлі.

Останні новини
На Чернігівщині вийшли з берегів Десна та Дніпро

На Чернігівщині вийшли з берегів Десна та Дніпро

Критично піднявся рівень води у річках Десна та Дніпро на території Чернігівської області. Про це повідомив голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус. «Через підйом води у річках Дніпро та Десна спостерігається перевищення небезпечних відміток...

Патріот Донбасу

22 травня: що не можна робити в день Миколая, основні прикмети.

22 травня: що не можна робити в день Миколая, основні прикмети.

22 травня 2022 року християни шанують перенесення мощей святого Миколая. У народі святкова подія відома як Микола літній або Микола весняний. Що можна і не можна робити в цю дату, традиції, основні прикмети – читайте далі в матеріалі Styler....

Народна Правда

Дуда приїхав в Україну: у Раді зустріли з оплесками.

Дуда приїхав в Україну: у Раді зустріли з оплесками.

Президент Польщі Анджей Дуда приїхав в Україну. Сьогодні, 22 травня, він виступає із промовою у Верховній Раді. Читати на сайті: #24Канал

Росіяни кидатимуть всіх кого можна, – СТУПАК про нові спроби наступу Росії.

Росіяни кидатимуть всіх кого можна, – СТУПАК про нові спроби наступу Росії.

Експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак в ефірі 24 каналу оцінив можливості російської армії та пояснив, як працює Patriot. Читати на сайті: #24Канал

Дуда виступив у Верховній Раді: депутати зустріли оплесками.

Дуда виступив у Верховній Раді: депутати зустріли оплесками.

#24Канал

4 1

Моторошні кадри ринку Харкова після потужного обстрілу.

Моторошні кадри ринку Харкова після потужного обстрілу.

#24Канал

«Нет войне, Путин чёрт» : у Дагестані останній дзвінок пішов не за сценарієм.

«Нет войне, Путин чёрт» : у Дагестані останній дзвінок пішов не за сценарієм.

#24Канал

1 11

ЗСУ знищили  «Тюльпан»  РФ завдяки російському пропагандисту.

ЗСУ знищили «Тюльпан» РФ завдяки російському пропагандисту.

Українські захисники продовжують завдавати нищівних ударів окупантам. Цього разу ліквідація військової техніки ворога стала ще потужнішою – ЗСУ вперше у сучасній історії знищили російську САУ "Тюльпан". Читати на сайті: #24Канал