Тиск на Росію має посилюватись: Порошенко заявив, що Крим має стати непідйомним і токсичним тягарем для Москви.

Критичний стан військових можливостей України в 2014 році, швидке нарощування темпів мілітаризації Росією окупованого півострова та відкриття Москвою другого фронту на Донбасі одразу викреслили військовий сценарій звільнення Криму. Про це у статті на "Українській правді" пише п’ятий Президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко. Він наголошує – тиск на Росію на всіх "цивільних" фронтах має посилюватися.

"Головний наголос у боротьбі за повернення Криму маємо робити на політико-дипломатичних зусиллях. Саме тому в 2016 році я запропонував нашим партнерам ідею створення міжнародної платформи з деокупації Криму, яка знайшла підтримку в стінах Європарламенту та Єврокомісії. Це було прототипом сьогоднішньої ініціативи Кримська платформа", – нагадує Порошенко.

Він також зазначає, що важливим результатом на кримському напрямку стала так звана Декларація Помпео, яка закріпила позицію невизнання анексії Криму Росією.

"Усі наші подальші дії і кроки вписувалися в єдину логіку — посилення тиску на Росію на всіх "цивільних" фронтах. Ми розуміли — Крим має стати непідйомним і токсичним тягарем для Москви, а ціна окупації — постійно рости", – пояснює п’ятий Президент.

"Ми робили все, аби Крим для наших партнерів не став винятково українсько-російським двостороннім питанням — надто далекосяжні наслідки для міжнародної безпеки має окупація та незаконна анексія Криму", – переконаний Порошенко.

За його словами, третім пріоритетом був пошук відповіді на зростаючу морську загрозу на південних рубежах нашої держави.

"Запущені судові процеси ще в перші роки окупації саме зараз влучно вистрілюють по російських окопах на Перекопському перешийку і дають можливість тримати Крим на міжнародному порядку денному. Як це сталося з проміжним рішенням Європейського суду з прав людини в січні цього року, яке розвіяло чи не головний міф російської пропаганди про так зване "добровільне волевиявлення", – зазначає Петро Порошенко.

Так само важливим було й рішення Трибуналу ООН з морського права в Гамбурзі, який зобов’язав Росію відпустити українських моряків, захоплених у Керченській протоці – нагадує лідер "ЄС".

Він також застерігає нинішню владу від "хибного відчуття самозаспокоєння".

"Нашим партнерам потрібні чіткі пропозиції щодо подальших дій — хай навіть вони спочатку зустрінуть опір, — а не ритуальні і розмиті декларації про наміри.

Йдеться про нові санкції, найперше проти тих, хто отримує вигоду від незаконної окупації, і тут "законодавцем" має виступати Україна", – закликає Порошенко.

Він наголошує – не має припинятися моніторинг порушень прав людини в Криму. Зібрані докази про систематичну репресивну політику мають стати основою для нових санкцій.

"Необхідно сконцентрувати політичні, дипломатичні та юридичні зусилля на багатомільярдні позови у міжнародних судах про компенсацію Росією матеріальних збитків за захоплене майно, не лише державне, але й корпоративне, приватне, і тут широке поле для взаємодії з українським приватним сектором", – вважає Порошенко.

Він також наголошує, що мілітаризація Криму — це воєнний виклик для всього регіону: "наша відповідь — неасиметричне посилення південних рубежів, розвиток Військово-Морських Сил, посилення міжнародної присутності в регіоні, в першу чергу — НАТО".

"Наприкінці 2018 року робоча група, створена Конституційною комісією, напрацювала пропозиції щодо змін до розділу Десятого Конституції України. Йдеться по суті про створення у майбутньому в Криму національної автономії кримських татар. Безумовно, з повним гарантуванням рівних прав і свобод українців, етнічних росіян та представників усіх інших етносів, що проживають на півострові", – нагадує Порошенко.

Він зауважує, що жодних зрушень у цьому питанні за два роки не відбулося. "Тому закликаю владу повернутися до цієї теми. В інших питаннях вона так чи інакше рухається в рамках стратегії, напрацьованої нашою командою", – констатує Петро Порошенко.

"Стратегія не проста, стратегія не швидка, але Крим був, є і буде українським", – резюмує лідер "Європейської Солідарності".

Нагадаємо, Порошенко заявив, що українська влада припинила водопостачання та подачу електроенергії в окупований Крим після консультацій з представниками Меджлісу та після перших міжнародних резолюцій, які встановлювали відповідальність країни-окупанта.

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Новини по темі
Британія та Україна домовилися про розширення військової навчально-тренувальної операції.

Британія та Україна домовилися про розширення військової навчально-тренувальної операції.

В рамках двостороннього військового співробітництва військовослужбовцями Збройних сил Великої Британії було підготовлено більше 20 тисяч військовослужбовців ЗСУ

Главком

«Якщо завтра війна...» , Prо новини, 20 квітня 2021

«Якщо завтра війна...» , Prо новини, 20 квітня 2021

У випуску "Pro новини" за 19 квітня – яких кроків варто остерігатися від Путіна; депутати від "Слуги народу" опинились у центрі резонансних скандалів; як Зеленський планує "реформувати" олігархів. Читати на сайті:

14-річний школяр отримав важке поранення голови.Подробиці нещасного випадку в гімназії Черкасах

14-річний школяр отримав важке поранення голови.Подробиці нещасного випадку в гімназії Черкасах

Поліція розслідує обставини нещасного випадку, який стався напередодні в одній із черкаських шкіл. Під час індивідуального заняття зі стрільб 14-річний учень отримав тяжке кульове поранення голови. Непритомного його доправили до лікарні та проопер...

Зеленський пропонує Путіну зустрітися на Донбасі, де війна.

Зеленський пропонує Путіну зустрітися на Донбасі, де війна.

Президент України Володимир Зеленський запропонував президенту Росії зустрітися. Каже, що готовий це зробити «в будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна». Він також заявив, що 19 та 20 квітня на зустрічі радників «нормандської четвірки» ...

«Нас лякали цією медсанчастиною». Що відомо про лікарню в Росії, в яку перевели Навального?

«Нас лякали цією медсанчастиною». Що відомо про лікарню в Росії, в яку перевели Навального?

У Росії 19 квітня Управління Федеральної служби виконання покарань (УФСВП) у Володимирській області повідомило, що російський опозиціонер Олексій Навальний переведений із Виправної колонії-2 (ВК-2) у Покрові в стаціонар обласної лікарні для засудж...

Тищенку закони не писані.  «Слуга»  влаштував гучну вечірку для дружини під час локдауну. Реакція

Тищенку закони не писані. «Слуга» влаштував гучну вечірку для дружини під час локдауну. Реакція

Другий день народний депутат Микола Тищенко ані пари з вуст про святкування дня народження своєї дружини в 5-зірковому готелі на столичному Подолі. Натомість журналісти програми "Схеми" оприлюднили неспростовні докази, як заступник керівника фракц...

Зеленський прокоментував ескалацію агресії Росії

Зеленський прокоментував ескалацію агресії Росії

Президент України Володимир Зеленський записав нове відеозвернення. Він прокоментував ескалацію агресії Росії щодо України, зокрема нарощення військ держави-агресора біля кордонів та у тимчасово окупованому Криму. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Face...