Процесуальні кодекси потрібно міняти, вони заточені на те, щоб процеси тяглися нескінченно.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ повідомила глава комітету ВР з питань правової політики Ірина Венедіктова.

За її словами, наступним етапом у судовій реформі буде зміна процесуального кодексу.

"Безперечно, потрібно міняти процесуальний кодекс. Треба робити процеси швидкими, справедливими. Причому справедливими і для суддів, і для громадян, які приходять до судів, тому що мені особисто здається, що наші процесуальні кодекси заточені на те, щоб процеси могли тягнутися нескінченно" , - зазначила Венедіктова.

Вона повідомила, що зараз у Комітеті напрацьовуються зміни до Цивільного процесуального кодексу, Господарського процесуального кодексу, а також до Кодексу про адміністративне судочинство.

Читайте також: Якщо 5% судової системи почистити, вона працюватиме як годинник, - Венедіктова

"Треба справді дивитися, щоб там і зловживань відводами не було, і забезпечувальні заходи накладалися таким чином, щоб це не були якісь рейдерські захоплення в майбутньому. Друге - це те, що ми обіцяли в передвиборчій програмі. Це мирові судді і суди присяжних", - пояснила вона.

Однак, за її словами, швидко це здійснити не вийде.

"Якщо ми візьмемо, скажімо, мирових суддів, треба вносити зміни до Конституції України, потім створити правильну модель, виходячи з реформи децентралізації, тому що мирові судді - це виборні посади. Це судді, які можуть бути відкликані. І, відповідно, платити їм будуть територіальні громади. Тобто, це дуже класна, красива історія, яка розвантажить суди першої інстанції, принесе довіру до суддів, але питання бюджету тут першочергове ", - розповіла Венедіктова.

Вона вважає, що краще цю ідею запускати після місцевих виборів.

Повний текст інтерв'ю з Іриною Венедіктовою читайте тут.

Новини по темі

«Я не уявляю» та «можливо»: Шкарлет про дистанційне навчання з 1 вересня.

Першокласникам це може загрожувати соціальним сиріцтвом. 

1

Зеленський про нібито вимогу РФ внести до 6 липня закон про особливий статус Донбасу: «Від України ніхто нічого не може вимагати» .

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що від України ніхто не може нічого вимагати на міжнародній арені, зокрема ухвалення закону про "особливий статус Донбасу".

1

«200 днів брехні»: по всій Україні пройшли акції на підтримку підозрюваних у справі Шеремета.

У суботу, 4 липня, у Києві та інших містах України пройшли акції на підтримку Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь, підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета.

1

Аналитик об игорном бизнесе: контрольный пакет акций должен быть у государства.

Контрольный пакет акций в вопросе игорного бизнеса должен быть у государства, поскольку это доходная часть для бюджета, которой нам сейчас катастрофически не хватает

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie