Бажане і дійсне. Як не налякати мозок великими цілями

Наталія Кадя

Партнер юридичної компанії Danevych.Law, експертка з нейроменеджменту, коуч з розвитку лідерства

Якщо ми не досягаємо мети, не відчуваємо наближення до неї, це створює відчуття постійної тривоги, і мозок, захищаючись від подібних переживань, починає сприймати нову ціль як загрозу

На початку року погляньмо на те, чому деяких цілей ми досягаємо з легкістю й задоволенням, а якісь кожного грудня переносимо в щоденник на наступний рік.

Відповідь шукаймо в мозку.

— Чітке формулювання мети буквально змінює структуру мозку, щоб ми відповідно поводились і помічали в оточенні те, що наближує до цілі. Тут все просто: ми можемо помітити лише те, про що подумаємо. Чим сфокусованіші думки, тим точніше бачимо навколо те, про що думаємо.

— Чим сильнішу емоцію викликає бажана ціль, тим швидше й ефективніше досягнемо жаданого. Саме в цієї «медалі» є дві сторони.

Поговоримо про темну…

Святкуйте маленькі перемоги й успішні кроки

Сприйняття мозком нової цілі є складним психологічним інструментом, який впливає на почуття, відчуття, бажання, реальність і те, що мозок видає за реальність. Саме так.

Мозок не розрізняє ні реальності, ні вигадки. Ми поставили нову мету — мозок сприйняв її як нову реальність. Було б круто, якщо б по цьому й кінець. Але…

Нова поставлена ціль, усвідомлена мозком як реальність, змінює в його ж сприйнятті нашу самоідентифікацію. Загадану мету мозок негайно «вшиває» у наш новий образ. Досягнення цілі стає суттєвою частиною уявлення про себе — і в цьому проблема.

Якщо ми не досягаємо мети, не відчуваємо наближення до неї, не бачимо суттєвих результатів, то нова самоідентифікація перестає відповідати нашій реальності.

Це створює відчуття постійної тривоги й напруги, а з часом — стресу. Мозок, захищаючись від подібних переживань (а ми знаємо, що він завжди намагається спрощувати собі/нам життя й не напружуватись), починає сприймати нову ціль як загрозу й всіма шляхами зміщує від неї наш фокус, повертаючи нас у звичний, спокійний, а головне, знайомий режим.

Так ми поступово відмовляємось від мети, занурюючись у комфортний, відомий досі уклад життя.

Що робити?

1. Не починайте «нового життя» по всіх фронтах з понеділка. Не змінюйте всього одразу. Чим більшою видається задача для мозку, тим більшим буде його опір.

Нехай ваша велика мрія має абсолютно маленькі конкретні кроки для її реалізаціі. Чим конкретніше й точніше ви уявляєте бажане, тим легшим буде його досягнення.

2. Не змінюйте життя, змінюйте конкретні поведінкові звички, які допоможуть поступово змінити сталу систему. Спитайте себе:

— Що конкретно я хочу робити по-новому?

— Як зрозумію, що дію за своїми новими правилами?

— Як бачитиму й відчуватиму результати?

3. Допоможіть собі підтримувати мотивацію до реалізації цілі через святкування маленьких перемог.

Ми вже писали раніше про дофамін і його роль у підтримуванні мотивації. Святкуйте маленькі перемоги й успішні кроки, даючи мозку усвідомлення, що все вдається.

Придумайте заздалегідь, як ви відсвяткуєте кожен успішний крок.

4. І дещо важливе. Сформульована ціль має сильний вплив на мозок того, хто її сформулював — на автора. Це означає, що варто завжди усвідомлювати наступне: те, що видається керівнику сильною і мотивуючою метою, не завжди видається такою іншим членам команди. Тут, як і в будь-якій іншій роботі лідера, критично важливо враховувати індивідуальні особливості членів команди.

Текст публікується з дозволу авторки

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Більше блогів тут

Новини по темі

Леся Нікітюк розкрила об'єм своїх грудей і довжину ніг.

Також Леся Нікітюк опублікувала пікантне фото у вбранні з екстремально глибоким декольте.

Унікальна властивість. Чим корисна цибуля-порей і в яких стравах її використовувати

Про цибулю-порей знали ще стародавні єгиптяни, греки і римляни, які вважали її їжею багатіїв.

1

Як різниця у віці впливає на стосунки в парі

Відносини, що з самого початку базувалися не на взаємних почуттях, а на підсвідомому «відігруванні» деструктивних батьківсько-дитячих сценаріїв, рано чи пізно завершаться розлученням

1

Силіконові груди не люблять ті, хто ними не грався - дружина футболіста про штучну красу.

Дружина футболіста і блогерка 31-річна Ірина Морозюк розповіла підписникам про цілі і види ін'єкцій краси.До посту в Instagram дівчина додала сексапільне фото. На ньому Ірина позує у рожевому суцільному купальнику, демонструючи силіконові груди і ...

2

Що варто знати про цукор в різних продуктах

Столова ложка кетчупу містить чотири грами цукру — більше, ніж печиво з шоколадною стружкою

3 4

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie