Нардепи підтримали закон про винагороду за викриття корупціонерів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про захист та матеріальну винагороду за викриття корупції. Проект закону № 1010 підтримали 283 народних депутата.

«Матеріальна винагорода передбачається, коли мова йде про суми, які більш ніж в 5 тисяч разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Йдеться про півмільйона доларів. Викривачі отримуватимуть 10 %, але не більше ніж 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – прокоментував ініціативу представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський.

Закон передбачає внесення змін до ЗУ «Про запобігання корупції» у частині визначення правового статусу викривачів корупції, їх прав та гарантій захисту. Особи, які викривають факти корупції будуть забезпечені державним захистом, у тому числі у сфері трудових прав. Також визначається умови та порядок розкриття інформації про корупцію.

Винагорода буде надана з коштів, які держава компенсує від штрафів, санкцій у рамках корупційних справ.

Незаконне розголошення чи використання інформації про викривача та його близьких каратиметься штрафом від 1000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю на 1 рік.

Нагадаємо, вказаний законопроект було ініційовано президентом Володимиром Зеленським. Преміювати тих, хто «здає» правоохоронним органам корупціонерів, Зеленський вперше запропонував ще в лютому цього року.

За словами заступника голови ОП Руслана Рябошапки, викривачі допоможуть боротися з корупційними механізмами, якщо їх правильно мотивувати і надати захист.

Окрім того, Зеленський запропонував карати корупціонерів конфіскацією та в’язницею.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: Соцпортал

Новини по темі

На Луганщині чоловіка засудили за вбивство двох кошенят.

Він застрелив тварин з рушниці.

1

Зеленський в 2019 році дав українське громадянство більш ніж тисячі осіб.

Підстави для отримання шукачами громадянства не вказані

Перевіряють лише громадян держави-агресора: СБУ прокоментувала приїзд Dr.

Орган перевіряє щодо відвідин Криму лише росіян.

На півдні України цьогоріч зимують птахи, які зазвичай у цей час в Африці.

Раптові заморозки загрожують їхньому життю.

1

Звільнені з полону українці чекають на допомогу держави.

Люди пройшли реабілітацію, однак досі не мають вирішення своїх життєвих проблем.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie