Матіос заявив, що подав до суду на начальника Генштабу Муженка

Гордон 1
Матіос заявив, що подав до суду на начальника Генштабу Муженка

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив в інтерв'ю телеканалу "112 Україна", що подав позов до начальника Генерального штабу Віктора Муженка через обмеження повноважень військових прокурорів.

Він пояснив, що за дорученням глави Генштабу військових прокурорів допускають у частини тільки для слідчих дій та за письмовою разовою перепусткою.

"Я довго думав, чи починати лінійку бюрократичної переписки, яка ні до чого не призводить, і вирішив, що закон дає мені право, і подав позов до суду, який і повинен поставити точку і вирішити, чи правомірні дії керівництва Генштабу або не правомірними", – заявив Матіос.

Він додав, що минулого року завдяки роботі військових прокурорів у військових частинах вдалося притягнути до кримінальної відповідальності у вигляді гауптвахти 630 осіб, до адміністративної відповідальності – 1300 військовослужбовців.

"Зараз для цього необхідно мати письмовий дозвіл керівництва, яке точно не зацікавлене у винесенні сміття з власної хати", – сказав Матіос.

28 жовтня 2017 року Матіос заявив, що Муженко заборонив пускати військових прокурорів на територію військових частин після вибухів у Калинівці.

26 вересня на арсеналі Збройних сил України у Калинівці під Вінницею сталися масові розриви снарядів. На складі було 83 тис. тонн боєприпасів. Після цього евакуювали 30 тис. місцевих жителів, усі вони пізніше повернулися додому. Постраждало дві людини, ніхто не загинув.

За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, НП сталася через "зовнішні причини". Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом диверсії.

За даними "Інтерфакс-Україна", секретар Ради національної безпеки України Олександр Турчинов на засіданні Військового кабінету вимагав відставки Муженка. Той відповів, що звинуватити Збройні сили в бездіяльності і "призначити крайніх" не вдасться.