Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

У Фінляндії поставили крапку в скандалі через оплату сніданків прем’єрки з держбюджету.

Міністерство юстиції Фінляндії завершило перевірку скарги на прем’єр-міністерку Санну Марін через те, що майже півтора року сніданки та обіди її та сім’ї оплачувалися з державного бюджету – Марін не визнали винною в порушенні закону, водночас її канцелярії виголосили догану.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Yle.

Скандал навколо сніданків прем'єр-міністерки розгорівся в травні 2021 року після того, як газета Iltalehti розповіла про те, що сім'я Марін витрачає з держбюджету приблизно 300 євро в місяць на ранковий прийом їжі в резиденції глави уряду Кесяранта.

Пізніше з’ясувалося, що вартість сніданків та холодних обідів, які компенсувалися Марін, становила близько 850 євро на місяць. Загалом на харчування прем'єр-міністерки та її сім’ї із січня 2020 року по травень 2021 року було витрачено понад 14 тисяч євро.

У своєму рішенні, опублікованому в понеділок, віцеміністр юстиції Петрі Мартікайнен визнав, що уряд порушив закон, забезпечуючи Марін та її сім’ї сніданки та обіди як "офіційні житлові послуги".

Лідер не у футлярі. Як бурхлива вечірка прем’єрки Фінляндії збурила країну – але не всю

"На нашу думку, для цієї процедури не було жодних правових підстав", – йдеться у рішенні, де додається, що витрачена на харчування сума була "відносно значною" і підірвала довіру громадськості до діяльності органів державної влади.

Водночас у фінському Мін’юсті вважають, що відповідальність за ситуацію треба покласти на канцелярію прем’єр-міністерки, оскільки ані вона сама, ані члени її родини не знали про те, що оплата сніданків та обідів з бюджету порушує закон.

Також у рішенні зазначається, що держава не зазнала фінансових збитків через ситуацію, оскільки Марін після оприлюднення інформації самостійно компенсувала витрати держбюджету .

Окреме розслідування інциденту вела й поліція. Там на етапі досудового розслідування дійшли висновку, що оплата сніданків та обідів Марін не була пов'язана з будь-яким зловживанням владою, недбалим ставленням до службових обов'язків чи порушенням службового обов'язку.

Що стоїть за новим креативним трендом?
Останні новини

iPhone може втратити статус основного продукту Apple — Bloomberg.

Про те, що корпорація Apple займається розробкою AR-гарнітури, відомо давно. Керівництво «яблучного» гіганта вважає, що новий пристрій може стати основним продуктом лінійки Apple. На даний момент таким є iPhone.

Finance.UA

В ISW пояснили, як Росія маніпулює «терористичним рівнем» і війною в Україні.

На думку експертів Інституту вивчення війни (ISW), російські чиновники використають продовження режиму "терористичного рівня" для посилення правоохоронних заходів і забезпечення підтримки своїх дій в Україні.

Українська правда

Погляньте на цю красу! ПОЛІТ ВІД ПЕРШОГО ЛИЦЯ #shorts.

Погляньте на цю красу! ПОЛІТ ВІД ПЕРШОГО ЛИЦЯ #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #зсу #збройнісилиукраїни #авіація #зсу_найкращі

На болотах шкварчить! Нова кістка російській пропаганді.

На болотах шкварчить! Нова кістка російській пропаганді.

Уряд Німеччини схвалив рішення щодо передачі Києву 88 танків Leopard 1 від німецького виробника зброї Rheinmetall. У мережі цікаво сприйняли інформацію щодо кількості танків. Зокрема, дехто побачив відсилку до неонацистського гасла "14 88", де пер...

ФЕЙГИН & ГУДКОВ - Путин готов применить ядерное оружие? / Кто остановит войну?.

ФЕЙГИН & ГУДКОВ - Путин готов применить ядерное оружие? / Кто остановит войну?.

Во время стрима @FeyginLive @GennadyHudkov Гудков обсудили ядерный шантаж Путина, изменениия в поведениии россиян, мобилизацию в России. Читайте больше по теме на сайте: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022...

ЗЕЛЕНСЬКИЙ заінтригував новими рішеннями РНБО #shorts.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ заінтригував новими рішеннями РНБО #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​

1

️ПЕРВЫЕ РЕЗУЛЬТАТЫ военного саммита / Ожидание и реальность / Когда в Евросоюз?.

️ПЕРВЫЕ РЕЗУЛЬТАТЫ военного саммита / Ожидание и реальность / Когда в Евросоюз?.

Политолог, руководитель офиса Freedom House в Литве Витис Юрконис рассказал 24 каналу про политическую волю Украины и поддержку партнеров в ЕС. Также, он объяснил, что ожидает Украину на пути в Евросоюз. Читайте больше на сайте - Оперативно про ві...

ОЦЕ ТАК! ЗСУ влаштували ворогу справжню дискотеку #shorts.

ОЦЕ ТАК! ЗСУ влаштували ворогу справжню дискотеку #shorts.

Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #зсу #зсу_найкращі