Різке підвищення мінімальної зарплати матиме короткостроковий ефект - економіст.

Різкі підвищення мінімальної заробітної плати в Україні матимуть лише короткострокові ефекти. Надалі вони нівелюватимуться зростанням інфляції та зниженням ефективності бізнесу.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав керівник підрозділу макроекономічних досліджень групи ICU Сергій Ніколайчук.

Читайте також: Підвищення мінімальної зарплати може негативно вплинути на інфляцію та безробіття — Нацбанк

Як зазначив економіст, у найближчі місяці зростання реальних заробітних плат отримає позитивний імпульс від відновлення діяльності в готельно-ресторанному бізнесі та транспорті, а також, імовірно, і від скасування обмежень у державному секторі.

“Водночас подальше зростання реальних зарплат має уповільнитися порівняно з допандемічними темпами через відносну обмеженість трудової міграції та послаблення потенціалу зростання продуктивності праці”, – додав він.

Ніколайчук також наголосив, що динаміка зарплат демонструє відносно високу гнучкість: у період карантину бізнес достатньо швидко адаптував їх до нових реалій, використовуючи такі варіанти, як скорочення робочого тижня, неоплачувані відпустки, обмеження виплат премій тощо.

“Тому негативні наслідки для рівня безробіття, як і під час попередніх криз, не повинні бути настільки значними, як у середньому в інших країнах”, – вважає він.

Ніколайчук зазначив, що заробітні плати продовжують активно зростати після просідання в березні-квітні, однак усе ще нижчі, ніж у лютому. Відповідно до опублікованих даних Держстату зростання номінальних та реальних заробітних плат у червні прискорилося до 7,4% р/р і 4,9% р/р відповідно.

“За нашими оцінками, з урахуванням сезонності середня номінальна зарплата в червні була все ще на 1,4% нижче порівняно з піком у лютому, а реальна – на 3,6%”, – додав він.

Найбільше порівняно з лютим сезонно скореговані номінальні зарплати знизились у готельному та ресторанному бізнесі (на 34%), в операціях з нерухомим майном (на 10,7%), у фінансовому секторі (на 9,1%) та транспорті (на 8,6%). Натомість за цей же період зросли зарплати в медицині (на 6,6%), освіті (на 1,8%) та сільському господарстві (на 1,7%). Порівняно з локальним мінімумом у квітні середні зарплати виросли майже у всіх секторах, окрім державного управління, на динаміці якого позначилось обмеження зарплат на період карантину до 47 230 грн, зазначив керівник підрозділу макроекономічних досліджень групи ICU.

Довідка Finance.ua:

  • З 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата буде збільшена до 5000 грн на місяць.
  • З 1 січня наступного року — до 6000 грн.
  • З 1 липня 2021 року — до 6500 грн.
  • У 2022 році – до 6700 грн.
  • У 2023 році — до 7176 грн.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

Новини по темі

Росія і ОРДЛО заблокують все, поки Рада не дозволить вибори на Донбасі, – Кравчук.

«Якщо немає бажання однієї сторони домовлятися, а є бажання тільки України, то поле маневру звужується» – голова делегації в ТКГ

3

Вижити в карантин. Як малий бізнес долає коронакризу

Економіка всього світу потерпає від коронавірусної кризи, а малий бізнес просто розорився. Якщо ти маленький бізнесмен, то твоє карантинне півріччя - це перехід через прірву по мотузці. І ця мотузка горить! Тож в Україні табличка «зачинено» може з...

2 3

У Білорусі 200 силовиків готові піти зі служби

Білоруські силовики масово звертаються за підтримкою до незалежних ініціатив, заявляють про готовність піти зі служби та просять виключити їх з «чорних списків» силовиків, причетних до розгону мирних протестів опозиції.

2

Представник руху «Куликове поле» Ібрагім, який потрапив до бази «Миротворця» як «сепаратист» , претендує на посаду мера Одеси.

Моріс Ібрагім є представником "Союзу лівих сил" і одним із лідерів руху "Куликове поле". На місцеві вибори він йде під гаслом "Одеса - багатонаціональне місто".

1

Зеленський не розпустить Раду. Для контролю йому досить 75 відсотків своєї фракції

Головна політична подія осені місцеві вибори за місяць. Тим часом країна зайшла у зону турбулентності. У кулуарах парламенту обговорюють ймовірні відставки кількох міністрів чи всього уряду, колосальний дефіцит у проєкті держбюджету. А ще всіх ц...

2

Валютні гойдалки. Чи слід на кінець року чекати долар по 30

До кінця поточного року долар не повинен перевищити заданий в державному бюджеті України коридор – 29 гривень 50 копійок. Але чи втримається він у цих рамках? Чи слід чекати долара по 30 гривень і вище?

2 4

Кравчук заявив, що Росія заблокує переговори ТКГ, якщо не внести зміни до постанови про місцеві вибори.

РФ та ОРДЛО офіційно заявляють про те, що очікують від Верховної Ради відповідного рішення

1

Московська церква збирає у Святогірській лаврі «людей миру».

В Україні політики часом хочуть війни, а не миру, вважає предстоятель Московської церкви в Україні

4

Що буде з цінами на орендоване житло в Києві

З року в рік восени в Києві піднімалися ціни на оренду квартир.

2

Колишній в’язень Кремля Євген Панов балотується на посаду міського голови Енергодара.

Панов один із засновників ГО «Енергодарське об’єднання – захисники України»

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie