
На тлі війни, багато людей були змушені покинути свої домівки та шукати притулку у нових містах або навіть країнах. Але війна не обмежується лише фізичним аспектом – це також сильно впливає на нашу духовність, випробовуючи нашу віру та змінюючи її зміст. Опитування, проведене Центром Разумкова на замовлення ZN.UA у квітні-травні цього року, показало, що після початку повномасштабної війни українці почали молитися частіше.
Будь ласка, читайте текст після реклами
Зазначається, що більшість жителів нашої країни воліють молитися «приватно».
Так регулярно моляться 58% опитаних (не практикують молитву 38%). А от молитовне причастя у церковному богослужінні хоча б зрідка практикують лише 34% (не практикують 62%).
Будь ласка, читайте текст після реклами
Для порівняння дослідження, проведене КМІС у 2016 році, показало, що молилися 44% українців. А згідно з опитуванням «Соціального моніторингу» (2020), регулярно (кілька разів на тиждень) практикували молитву 38% українців. Спостереження соціологів свідчать про молитовної активності, особливо в період гібридної війни, що тривала з 2014 по 2022 рік. Однак повномасштабна війна певною мірою призвела до відновлення популярності цієї найпоширенішої та найособистішої релігійної практики.
Раніше повідомлялося, у яких областях України найбільше переселенців.
Читайте також: Як держава допомагає переселенцям із працевлаштуванням? Дослідження