"Будуть нікчемними": Україна жорстко попередила Росію по фейкові вибори на Донбасі

Сегодня 6

Сьогодні у Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи по Донбасу, і під час засідання підгрупи з питань безпеки Україна попередила Росію про відповідальність за організацію незаконних "виборів" на окупованій території.

Про це Ірина Геращенко, перший віце-спікер Верховної Ради і представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу повідомляє на своїй сторінці в Fаcebook.

"Принциповими питаннями в групі з безпеки і ТКГ, звичайно ж, була проблема загострення ситуації на Донбасі і порушення режиму тиші. Також на ТКГ українська сторона застерегла Росію від намірів організувати (вірніше, повторення за сценарієм 2014 року) фейкові "вибори" на території тимчасово окупованих нею територій у Донецькій і Луганській областях України", – розповіла віце-спікер.

"З нашого боку чітко зазначено, що будь-які "вибори" на тимчасово окупованих територіях Донбасу, в разі їх проведення Російською Федерацією, будуть незначними і не матимуть жодних правових наслідків. І за це повинна нести відповідальність РФ", – підкреслила Геращенко.

Раніше президент України Петро Порошенко говорив про можливе втручання Росії в українські вибори. Очільник держави зазначив, що Росія використовує також "величезну армію провокаторів і агентів в соціальних мережах".

У свою чергу координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук писав, що у Путіна поставили нове завдання по Україні. За його словами, в Кремлі вже віддали відповідне розпорядження почати активну підготовку до "роботи" з українцями на окупованих територіях і в самій Росії перед виборами в Україні.