Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

В українській сфері інформаційних технологій зростає кількість жінок-ФОПів, – дослідження.

Чверть підприємниць зареєстровані в Києві

Сфера інформаційних технологій (IT) в Україні практично базується на фізособах-підприємцях (ФОП). Комп’ютерне програмування 2019 року стало третьою за чисельністю категорією серед фізичних осіб-підприємців. А за підсумками того ж року найбільший приріст ФОП (майже 11%) був саме в цьому напрямку, повідомляє YouControl.

Однак жінок в українській IT-сфері поки тільки 24%, третина з них працює на позиції Junior і тільки – 12% як Senior-фахівці (що вдвічі менше, ніж чоловіків). Вони найчастіше приходять в галузь як розробниці, тестувальниці, дизайнерки та ін.

«Останніми роками в Україні зростає загальна кількість ФОП, особливо працюючих в IT. А жіноча частина фізичних осіб-підприємців не тільки підтримує ці тренди, а навіть випереджає деякі з них. Так, 2019 року порівняно з 2017-м жінок-ФОПів в IT стало більше аж на 62%. При цьому загальна кількість представників мікробізнесу, що займаються інформаційними технологіями, за цей період зросла на 47%. Порівняноз 2018 роком 2019-го так само кількість жінок-ФОП в ІТ зростала швидше, ніж загальний показник (+24% жінок на противагу +19% в цілому)», – зазначають дослідники.


5e6b37bb14da6_01

Найбільше жінок-ФОП в IT зосередилося в столиці – четверта частина.

«Така картина очікуваної з різних причин. По-перше, Київ як центр ділової активності притягує до себе підприємців. По-друге, пояснення є в дослідженні асоціації IT Ukraine і Офісу ефективного регулювання (BRDO). Згідно з ним, близько половини компаній області зареєстровано в Києві. Також значне IT-представництво мають Харків, Дніпро, Львів і Одеса. Не дивно, що за кількістю жінок-ФОП наступні сходинки посіли Харківська, Львівська та Дніпропетровська області», – зазначається в дослідженні.

Є в географії жінок-ФОП з ІТ і несподіваніші дані. Якщо за їх загальною кількістю лідирують традиційні ділові регіони, то за приростом картина інша. 2019 року порівнянні з 2018-м більше додалося фізосіб-підприємців жіночої статі в більшості областей Західної України:

  • 43% у Волинській;
  • 41% в Івано-Франківській;
  • 32% в Тернопільській;
  • 31% в Хмельницькій.

5e6b37e38f4eb

Найбільше жінок-ФОП з ІТ працює за напрямом «Комп’ютерне програмування». Їх 2019 року виявилося майже 60%. А от найменше тих, у кого як вид діяльності зазначений «Діяльність з управління комп’ютерним обладнанням». Таких всього 0,4% від загальних 44,3 тис.

«Як найбільша чисельність, так і найбільший приріст був в категорії «Комп’ютерне програмування». 2019 року порівняно з 2018 р. вона» розширилася «майже на 27%. На другому місці за зростанням числа жінок-ФОП був вид діяльності» Обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність «(плюс 23%), а на третьому -» Видання іншого програмного забезпечення «(плюс 22%)», – зазначають аналітики.


5e6b3821f0379
Для цьогорічних тенденцій ми зібрали деякі з класичних, а також майбутніх функцій, які, на нашу думку, стануть найбільшими тенденціями UX у 2022 році.
Останні новини
Провів ворогів до Києва: СБУ затримала чергового зрадника.

Провів ворогів до Києва: СБУ затримала чергового зрадника.

Служба безпеки України затримала російського агента, який у перші дні війни "провів" окупантів. Із Сумської до Київської області чоловік "переправив" 128 одиниць техніки ворога. Більше читайте на сайті: #24Канал

В москве паника после ударов в Крыму, – ПИОНТКОВСКИЙ.

В москве паника после ударов в Крыму, – ПИОНТКОВСКИЙ.

Во временно оккупированном Крыму все чаще сообщают о взрывах. Публицист Андрей Пионтковский на ютубе 24 канала рассказал, что на фоне этих событий в россии началась паника. Читайте к теме на сайте: #24Канал

Пресконференція Зеленського з Ердоганом та Гуттерішем.

Пресконференція Зеленського з Ердоганом та Гуттерішем.

Президент Володимир Зеленський 18 серпня зустрівся з лідером Туреччини Реджепом Ердоганом. Також у Львові президент провів переговори і з генеральним секретарем ООН. Варто прочитати на сайті:

Для чого Ердоган приїхав до Зеленського?

Для чого Ердоган приїхав до Зеленського?

Президент Володимир Зеленський 18 серпня зустрівся з лідером Туреччини Реджепом Ердоганом. Політики обговорили й стратегічне партнерство, й війну, а також експорт зерна. Зверніть увагу на сайті: #24Канал

Цілей для HIMARS побільшає! – ОВДІЄНКО про супутник для ЗСУ.

Цілей для HIMARS побільшає! – ОВДІЄНКО про супутник для ЗСУ.

За 600 мільйонів гривень, зібраних українцями, фонд Сергія Притули купив супутник і доступ до бази даних супутникових знімків для української армії. Вочевидь через це цілей для HIMARS знатно побільшає. Варто прочитати на сайті: #24Канал

️ Освобождение Херсона обрушит режим путина, – ПИОНТКОВСКИЙ.

️ Освобождение Херсона обрушит режим путина, – ПИОНТКОВСКИЙ.

Публицист Андрей Пионтковский на ютубе 24 канала заявил, что полная деоккупация Херсона разрушит режим владимира путина. Читайте к теме на сайте: #24Канал