Рада схвалила запровадження єдиного рахунку для сплати податків.

Верховна Рада України проголосувала у першому читанні два законопроекти, які впроваджують єдиний рахунок для сплати податків підприємцями. За відповідні законопроекти №1049 та №1051 проголосували 269 та 262 депутати відповідно.

В разі ухвалення законопроектів у другому читанні та в цілому для підприємців значно спростяться умови сплати податків: такі розрахунки здійснюватимуть на єдиний рахунок, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

«Єдиний рахунок – це рахунок, який платник податків за власним бажанням зможе відкрити у Державній казначейській службі та використовувати його для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює Державна податкова служба (ДПС). Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний соціальний внесок (ЄСВ), єдиний податок (ЄП), рентну плату.

Крім того, платник податків матиме право вільно розпоряджатися коштами на єдиному рахунку, перераховуючи їх, наприклад, і на рахунки для сплати ПДВ. У разі запровадження системи, підприємці зможуть перераховувати на власний рахунок у казначействі кошти і платити з цих рахунків податки в електронному режимі, не боячись сплутати реквізити. У підсумку, ця система має спростити процес сплати податків та зменшити кількість помилок при оплаті податків підприємцями.

Водночас єдиний рахунок не можна буде використати для сплати податку на додану вартість (ПДВ) та акцизного податку з пального та спирту, оскільки для їхньої сплати є дві інші, спеціальні системи електронного адміністрування.

Для відкриття єдиного рахунку платники податків зможуть подати заяву до ДПС, через свій електронний кабінет. У свою чергу, ДПС надсилатиме Казначейству усі дані про платника, які будуть необхідні Казначейству для перерахування його податкових платежів.

Платник податків у будь-який час зможе поповнити єдиний рахунок своїми коштами, які він планує витратити на сплату податків та зборів. Поповнити рахунок можна буде як зі свого банківського рахунку, так і через касу банку або інші платіжні пристрої. Доступ до єдиного рахунку платник матиме через свій електронний кабінет, розповіли в Мінфіні.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект №1232 про податкову амністію. Документ передбачає загальну ставку 5% та знижену 2,5% – у разі придбання декларантом облігацій внутрішньої державної позики.

Також у ДФС роз’яснили, як повернути помилково сплачені податки.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що уряд має намір провести навесні 2020 року податкову реформу.

Автор: Валерій Савицький

загрузка...

Фото: 112 Україна

Новини по темі

Гончарук: Україна зараз — одна з найпривабливіших економік світу.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук після форума в Давосі заявив, що довіра міжнародних партнерів до України підвищується.

1

Нацбанк назвав найпопулярніші у фальшивомонетників банкноти.

200 гривень вже не найпоширеніша купюра серед підробок, фальшивомонетники перейшли на більший номінал. Також активно підробляють старі сотні. За статистикою НБУ, в 2019 році найчастіше підробляли старі банкноти – номіналом 500 гривень зразка...

1

Дубілет назвав головні причини скорочення населення в Україні.

Головними причинами скорочення населення України є міграція та негативне співвідношення між народжуваністю й смертністю.

2

У Швейцарії викарбували найменшу золоту монету в світі - фото.

Діаметр найменшої золотої монети номіналом у чверть швейцарського франка становить усього 2,96 мм.

2 1

Міністр фінансів пояснила, як працюватиме оновлений фінмоніторинг.

28 квітня 2020 року набуває чинності оновлений закон про фінансовий моніторинг. Що він змінить для бізнесу, розповіла в інтерв’ю mc.today міністр фінансів Оксана Маркарова. За словами Маркарової, новий закон «Про запобігання та протидію лега...

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie