Через тиждень у ВР можуть розглянути «євроінтеграційні» законопроєкти – Стефанчук.

Позачергове засідання Верховної Ради з метою розгляду законопроєктів, важливих для європейської інтеграції України, може плануватися на 21 жовтня.

Джерело : голова парламенту Руслан Стефанчук у коментарі журналістам, передає Інтерфакс-Україна

Пряма мова : "Позачергове засідання, наскільки я знаю, буде заплановано в четвер у другій половині дня".

Деталі : За словами спікера, на розгляд планують винести більше десяти питань, пов'язаних із інтеграцією України в ЄС.

"Це відповідь парламенту саміту Україна-ЄС, який пройшов дуже успішно: ми отримали угоду "Відкрите небо", яке не могли отримати 30 років державності України. Було дуже багато запевнень поза кулуарних зустрічей, і навіть ті колеги з ЄС, які завжди замовчували про європейську перспективу України, вони про це вже відверто заговорили", - додав він.

Стефанчук також повідомив, що Рада планує 20 жовтня розглянути в першому читанні проєкт держбюджету на 2022 рік.

Разом з тим він назвав безпрецедентним рішенням намір підвищити зарплати українським медикам, для чого в проєкті держбюджету-2022 передбачено кошти для встановлення мінімальної заробітної плати для лікарів на рівні 20 тис. грн і 13,5 тис. грн – для середніх медичних працівників.

"Безумовно, ми повинні знаходити джерела (надходження коштів – ІФ), тому повинні приймати і ряд "ресурсних" законів, які також будуть стояти в порядку денному Верховної Ради", – додав Стефанчук.

За його словами, парламент планує розглянути законопроєкт №5600 "Про збалансованість бюджетних надходжень" у четвер, 21 жовтня, і підкреслив, що цей документ вкрай важливий для формування ресурсної основи подальших бюджетних витрат.

Крім того, спікер розраховує, що законопроєкт про внесення змін до Конституції в частині децентралізації буде зареєстрований у парламенті до Дня місцевого самоврядування, який щорічно відзначається в Україні 7 грудня.

Стефанчук також повідомив, що порядок денний Верховної Ради на найближчий пленарний тиждень, з 19 по 22 жовтня, не передбачає розгляду питань про кадрові ротації в Кабінеті міністрів.

"Поки ці питання про перестановки в Кабміні до порядку денного (на пленарний тиждень з 19 по 22 жовтня – ІФ) не внесені, і думаю, що стояти не будуть, тому що для нас дуже важливі законопроєкти, про які ми говорили раніше (мова йде, зокрема, про розблокування підписання законопроєкту про олігархів, прийняття проєкту держбюджету-2022 в першому читанні і "ресурсного законопроєкту – у другому – ІФ). І після того, як ми їх приймемо, будуть прийматися і інші, можливо, і кадрові, рішення", – сказав спікер.

Разом з тим він уточнив, що Верховна Рада може розглядати кадрові питання і без попереднього включення їх до порядку денного, але "станом на зараз у Верховній Раді немає жодного подання про кадрові питання".

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

400-річчя Хотинської битви. На острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою. Як це було

400-річчя Хотинської битви. На острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою. Як це було

Зупинили османське військо та позмагалися на шаблях. У Запоріжжі на Хортиці відбулася реконструкція Хотинської битви. Це була одна з найбільших перемог війська запорозького проти яничарів, які прагнули завоювати Європу. Бій запорожців проти османі...

1 17

Зруйновано тисячі будинків і випалено сотні гектарів землі.

Зруйновано тисячі будинків і випалено сотні гектарів землі.

Вулкан на Канарах - не припинить виверження найближчим часом. Жодних ознак цього - немає. Про це заявила місцева влада. Вулкан вивергається уже місяць. За цей час лава зруйнувала тисячі будівель і випалила сотні гектарів землі. А вулканічний попіл...

Чому у росіян не вийшло захопити південь України у 2014 році? - Крим.

Чому у росіян не вийшло захопити південь України у 2014 році? - Крим.

Чому у росіян не вийшло захопити південь України у 2014 році? У березні 2014 року росіяни захопили частину Арабатської стрілки, там ситуація була найбільш напруженою, висадились на півострові Ад та закріпились на Чонгарському півострові — це все п...

Як утеплити свій будинок, щоб заощадити і не змерзнути.

Як утеплити свій будинок, щоб заощадити і не змерзнути.

Почувши вітчизняні розцінки на газ і ціни на блакитне паливо на європейських біржах, українці схопились за голову. Якщо хтось досі ігнорував утеплення будинку і встановлення лічильників, вважаючи, що це зайве, вже можливо й пошкодував. І справа на...

Осторожно, взрывоопасные существа 161021

Осторожно, взрывоопасные существа 161021

До Дня захисників та захисниць. Історії бійця ООС, ветеранки АТО та доньки Героя України Журавля

До Дня захисників та захисниць. Історії бійця ООС, ветеранки АТО та доньки Героя України Журавля

У четвер, на Покрову відзначили державне свято - День захисників і захисниць України. Ми вшановували усіх тих, хто стояв і стоїть на сторожі наших кордонів. І Євгенія Китаєва зібрала три історії про тих, хто досі боронить нашу державу і про тих, х...

1 6