Євросоюз закликав Україну продовжувати реформи в обмін на вакцину.

ЄС повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України / Ілюстрація REUTERS

ЄС повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України / Ілюстрація REUTERS

Віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель закликає Україну продовжувати шлях реформ.

Про це він повідомив у Twitter.

Читайте також Україна та Євросоюз починають перегляд торговельної частини Угоди про асоціацію

За словами Борреля, перед засіданням Ради асоціації Україна-ЄС він "обмінявся думками" з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

"ЄС повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Ми заохочуємо Україну наполегливо продовжувати порядок денний реформ і готові підтримувати її в отриманні доступу до вакцин від COVID-19», - підкреслив Боррель.

Скріншот Twitter

Скріншот Twitter

11 лютого в Брюсселі проходить сьоме засідання Ради асоціації Україна-Європейський Союз. На ньому головує віце-президент Єврокомісії Жозеп Боррель. Українську делегацію очолює прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Україна та ЄС

  • У 2014 році Європейський Союз і Україна підписали угоду про асоціацію, що стало початком нового періоду в розвитку відносин між ЄС і Україною.
  • 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною з Європейським Союзом. До цього воно застосовувалося на тимчасовій основі з 2016 року.
  • Угода є основним інструментом для тіснішого зближення України та Євросоюзу: вона сприяє поглибленню політичних відносин, посиленню економічних зв'язків та взаємної поваги спільних цінностей.
  • Економічна частина Угоди, про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі, надає Україні можливість для розширення торговельних відносин та економічного розвитку, оскільки відкриває нові ринки, сприяє адаптації законодавства, стандартів і регламентів у різних секторах. Останнє допоможе інтегрувати стандарти ЄС у ключові сектори української економіки.
  • 10 лютого 2021 року Європейська комісія підтвердила готовність розпочати процес перегляду торговельної частини Угоди про асоціацію.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Віталій Саєнко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
«Військовий переворот»  та антиурядові протести: ситуація у Вірменії - Час новин: підсумки дня.

«Військовий переворот» та антиурядові протести: ситуація у Вірменії - Час новин: підсумки дня.

Санкції проти родини Медведчука - чинні, але їх ефективність може бути незначною, кажуть опитані експерти. Польові дослідження підсанкційних статків. Політична криза та небезпека путчу у Вірменії: військові закликають прем’єра Пашиняна піти у відс...

Россия в изоляции от мира из-за Путина, Антифейк

Россия в изоляции от мира из-за Путина, Антифейк

Действиями Владимира Путина Россия уже находится в шаге от абсолютной изоляции от мира. Российский президент на международной арене становится нерукопожатным и за собой тянет в эту пропасть Россию. Читати на сайті:

«Ніякого Медведчука немає близько і не буде, поки ми тут є». Крутяков.

«Ніякого Медведчука немає близько і не буде, поки ми тут є». Крутяков.

«Бізнесу на крові бути не може. Відповідно, ми рішуче це засуджуємо і сподіваємося, що навіть, якщо цей канал буде мовити і буде виносити російські норативи, то українська влада знайде спосіб закрити новий телеканал з російською пропагандою», - ве...

«Нехай спочатку Зеленський»: чи готові українці вакцинуватися проти коронавірусу?.

«Нехай спочатку Зеленський»: чи готові українці вакцинуватися проти коронавірусу?.

Перша партія вакцини AstraZeneca вже в Україні. Її вже розподілили по регіонах і 24 лютого розпочалася вакцинація. В першу чергу, щеплення отримують медики. Ми побазарували з людьми у Києві, Львові та Сєвєродонецьку, щоб зрозуміти, що вони думають...

СТЕРНЕНКО, МЕДВЕДЧУК, ЗЕЛЕНСЬКИЙ/ Павло КЛІМКІН/ «Юркевич.

СТЕРНЕНКО, МЕДВЕДЧУК, ЗЕЛЕНСЬКИЙ/ Павло КЛІМКІН/ «Юркевич.

Справа СТЕРНЕНКА, санкції проти Медведчука та окупація Криму. Гість «Юркевич. Акценти» - Павло КЛІМКІН, міністр закордонних справ України (2014-2019 роки) З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

З нагоди 150-річчя: в Києві презентували перше нецензуроване видання творів Лесі Українки.

З нагоди 150-річчя: в Києві презентували перше нецензуроване видання творів Лесі Українки.

До 150-річчя з дня народження Лесі Українки презентували 14-томне видання її творів. Це перше повне видання за часів незалежності. На презентації був наш кореспондент Петро Троць. Петре, чи буде багатотомник доступним широкому загалу? Дивіться онл...