Причини мізерних пенсій в Україні озвучили в Кабміні: далі буде гірше.

Світовий демографічний тренд і катастрофічний рівень тіньової зайнятості в Україні є причинами мізерних пенсій в Україні. При цьому перший фактор в майбутньому тільки погіршуватиметься у зв'язку зі зниженням рівня народжуваності та збільшенням тривалості життя людей похилого віку.

Тому сьогоднішнім 40-річним громадянам і тим, кому ще немає 40, варто задуматися про те, що діюча солідарна система пенсійного забезпечення повинна бути доповнена накопичувальної. В іншому випадку їм не варто розраховувати на державну пенсію в майбутньому. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко на круглому столі "Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути" в Інституті Горшеніна, який транслювався на You Tube-каналі LBTV.

"Основна причина – демографічний тренд. Він не є чимось унікальним в Україні, це світовий тренд – коли народжуваність зменшується, а тривалість життя літніх людей на пенсії збільшується", - пояснив Марченко.

За даними міністерства, на сьогоднішній день в Україні налічується 11 млн пенсіонерів, а на працююче населення, яке сплачує ЄСВ, доводиться всього лише 9,7 млн. Така ситуація говорить про те, що для фінансування пенсій не вистачає ресурсу, який формується виключно за рахунок сплати ЄСВ нинішніми працівниками.

Міністр упевнений, в майбутньому ситуація буде тільки погіршуватися. "За прогнозом Світового банку для всіх економік світу, незабезпеченість пенсійних систем до 2050 року буде становитиме 400 трлн дол. Це означає, що діючі пенсійні системи не забезпечені достатнім ресурсом", - констатував Марченко.

Друга причина, за якою державні пенсії в Україні опинилися під загрозою, - це катастрофічний рівень тіньової зайнятості в країні. За підрахунками міністерства, близько 10 млн українців працюють нелегально.

"Зараз в Україні налічується 29 млн осіб у віці від 15 до 7 років, з яких тільки 14 млн отримують хоч якісь доходи (як активні, так і пасивні). Якщо прибрати звідси близько 3 млн" заробітчан "і ще 2 млн безробітних , то залишається ще 10 млн економічно активних українців, які залишилися "поза обліком", тобто не проходять по базах обліку податкових органів і, відповідно, офіційно не платять податки ", - повідомив Марченко.

Вихід з ситуації, що склалася міністр бачить у запровадженні в Україні обов'язкових пенсійних накопичень і посилення боротьби з нелегальною зайнятістю. "Якщо вивести з тіні значну частину доходів, то не було б таких перекосів у фінансуванні Пенсійного фонду і не була б така мізерна пенсія", - резюмував чиновник.

Раніше OBOZREVATEL докладно писав про те, як буде виглядати пенсійна реформа від Кабміну та чому ситуація з виплатою пенсій в Україні буде загострюватися щорічно.

Також повідомлялося, що мінімальну пенсію деяким українцям підвищили до 6000 грн. Таке рішення Кабмін прийняв на початку вересня.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Сервіс прокату Hertz замовив 100 тисяч електромобілів Tesla.

Сервіс прокату Hertz замовив 100 тисяч електромобілів Tesla.

Сервіс прокату автомобілів Hertz замовив у компанії Tesla відразу 100 тисяч електромобілів на суму $ 4,2 млрд. Перші брендовані екземпляри Tesla Model 3 можна буде взяти напрокат в найбільших містах США та Європи вже в листопаді поточного року.

Finance.UA

Київ на порозі  «червоної»  зони. До чого готуватися мешканцям столиці

Київ на порозі «червоної» зони. До чого готуватися мешканцям столиці

З 8 листопада Кабмін наказав не пускати на роботу усіх невакцинованих чиновників та вчителів, які ухиляються або відмовляються від вакцинації без поважної причини. Про це повідомляють на урядовому порталі. Ці обмеження, а також перспективи «червон...

Агентурний план - це забезпечити дефіцит газу та вугілля в Україні - Володимир Омельченко.

Агентурний план - це забезпечити дефіцит газу та вугілля в Україні - Володимир Омельченко.

Опалення з великими перебоями з'явилося не скрізь навіть у столиці. Що казати про регіони. Там також комунальники в авральному порядку запускають котельні, але, як завжди, на початку опалювального сезону стається багато несправностей та аварій на ...

Унылая лошадь возбуждается 2411021

Унылая лошадь возбуждается 2411021

1 1

Серйозні чи  «по приколу» : що насправді ховається за санкціями РНБО, Наші гроші.

Серйозні чи «по приколу» : що насправді ховається за санкціями РНБО, Наші гроші.

Санкціям РНБО, які "прижали" Віктора Медведчука, раділи всі. Крутий був хід. Однак в наступних серіях санкцій все стало дрібніше. Потім ще дрібніше. Санкційні списки роздувались і роздувались, а результат ставав максимально мишкоподібним. Читати н...

Зупинка ТЕС напередодні зими. Чим це загрожує та як реагують українців

Зупинка ТЕС напередодні зими. Чим це загрожує та як реагують українців

Згідно з правилами, всі лікарні мають бути забезпечені альтернативними джерелами живлення, тобто дизель-генераторами, які вмикаються в аварійних ситуаціях для забезпечення виживання хворим, особливо у реанімаційних відділеннях. Ті ж апарати вентил...

Бо порушувала карантин: суд оштрафував директорку гімназії на ₴34 000 у Львові / Подробиці.

Бо порушувала карантин: суд оштрафував директорку гімназії на ₴34 000 у Львові / Подробиці.

У Львові суд оштрафував директорку однієї з Львівських гімназій на 34 тисячі гривень за те, що навчальний заклад працював офлайн, а з 60 вчителів лише 20 були вакциновані. Це зафіксували поліцейські, які здійснювали перевірку навчальних закладів. ...