Саморегулівні організації мають отримати інструменти для ефективного діалогу з органами влади - нардеп Клочко.

Під час розробки законодавства про засади діяльності саморегулівних організацій мають бути передбачені інструменти, які забезпечать можливості для ведення ними ефективного діалогу з центральними і місцевими органами влади.

Про це сказав голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко під час круглого столу "Законодавче регулювання діяльності саморегулівних організацій: сучасний стан та шляхи вдосконалення".

"Наш комітет чудово розуміє важливість діяльності саморегулівних організацій, необхідність належного законодавчого забезпечення такої діяльності та наявності ефективних правових інструментів для ефективного діалогу з органами державної влади та органами місцевого самоврядування", - наголосив він.

В цьому зв’язку голова комітету запропонував провести низку зустрічей за участі народних депутатів і представників професійних саморегулівних організацій, в рамках яких були б опрацьовані фахові пропозиції до відповідного законодавства.

Зі свого боку, представники цих організацій, які також брали участь в круглому столі, висловили готовність до подальшого обговорення, зауваживши, що законопроект "Про саморегулювання господарської та професійної діяльності", не повною мірою відповідає їхньому баченню.

"Тому пропозиції наші - це розробка законопроекту про саморегулівні організації, проект цей має передбачити самостійність доступу до нашої професії, незалежність організації здійснення дисциплінарної процедури, утворення дисциплінарних комісій при саморегулівних організаціях і низку інших положень. Нажаль існуючий законопроект не в повній мірі вирішує завдання, які стоять перед ним. Він має бути більш глибоким та змістовним", - сказав голова Ради приватних виконавців Віталій Чепурний.

В свою чергу член Ради арбітражних керуючих Анатолій В’язовченко наголосив, що наразі нормативно-правова база, яка регулює роботу окремих самоврядних організацій залишає їх залежними від рішень орган виконавчої влади і не дозволяє повною мірою реалізувати свій потенціал.

"Арбітражні керуючі дуже хотіли би, щоб у нас була така сама саморегулівна організація, як і в адвокатів. Але щоб це реалізувати – потрібні роки боротьби", - наголосив він.

Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова підкреслила, що НААУ готова ділитися досвідом роботи з іншими професійними організаціями і долучатися до розробки відповідного законодавства.

"Є проблеми, які спільні для всіх самоврядних і саморегульованих організацій і які потрібно вирішувати. В Україні НААУ була першою професійною саморегулівною організацією, яка народилась у 2012 році на вимогу Ради Європи у зв’язку з прийнятою Резолюцією ПАРЄ. За 9 років нашого існування ми зробили величезні кроки в нашому розвитку і можемо поділитися цим позитивним досвідом з іншими професійними організаціями", - зазначила вона.

Автор: Іван Бойко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Закон про олігархів дає Зеленському та РНБО непередбачені законом повноваження, що є елементом узурпації влади.

Закон про олігархів дає Зеленському та РНБО непередбачені законом повноваження, що є елементом узурпації влади.

Ухвалений Верховною Радою закон про олігархів жодним чином не збільшить надходження до бюджету, але водночас надасть президенту Володимиру Зеленському та підконтрольному йому РНБО непередбачені законом повноваження, що є елементом узурпації влади.

Цензор.НЕТ

Хто у 2022 році зароблятиме більше, Варто знати

Хто у 2022 році зароблятиме більше, Варто знати

Кабмін схвалив проєкт Держбюджету на 2022 рік. Обіцяють зростання заробітних плат для лікарів та вчителів, збільшення стипендій для студентів, а також щомісячні виплати пенсіонерам. На які суми можуть розраховувати українці – читайте далі. Читати ...

Вибори в Бундестаг 2021: як голосують німці - пряме включення  - DW Ukrainian.

Вибори в Бундестаг 2021: як голосують німці - пряме включення - DW Ukrainian.

------ Підписатися в один клік на #DWУкраїнською: Читайте новини України та світу - на нашому сайті: dw.com/ukrainian, у Facebook: fb.com/dw.ukrainian та на Twitter: twitter.com/dw_ukrainian

1

Не трамвай-посунеться. За якою статтею звільнили директора « Львівелектротрансу»?

Не трамвай-посунеться. За якою статтею звільнили директора « Львівелектротрансу»?

Чому Андрій Свищо пішов з посади зі скандалом?Та що намагався приховати колишній керівник комунального підприємства?Дивіться у проєкті «Змови» на телеканалі НТА З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

«Чорні фармацевти»  доставляють псевдоліки з Росії, Кордон.

«Чорні фармацевти» доставляють псевдоліки з Росії, Кордон.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, фальсифіковані лікарські засоби становлять майже 10% відсотків світового ринку. В Україні цей показник ще вищий – від 15% до 25%. Внаслідок прийому таких медпрепаратів щороку вмирає понад 200 тис...

Політичним суперниками доведеться формувати коаліцію: чому німці не знають, за кого голосувати.

Політичним суперниками доведеться формувати коаліцію: чому німці не знають, за кого голосувати.

У Німеччині у неділю, 26 вересня, стартували вибори до Бундестагу. Однак згідно з опитуваннями, 40% виборців досі не визначилися з тим, за кого голосувати. Читати на сайті:

Не ремонтували десятки років: на Черкащині скандал із будівництвом амбулаторій.

Не ремонтували десятки років: на Черкащині скандал із будівництвом амбулаторій.

На Черкащині – скандал довкола амбулаторій. 30 лікувально-профілактичних закладів не можуть розпочати роботу через розслідування у розтраті грошей на будівництво. Читати на сайті: