Націлилися на "Північний потік - 2": Німеччина стала головним покупцем російського газу

Сегодня
Націлилися на

З 1 січня по 15 березня 2018 року Німеччина показала найбільший приріст за обсягом імпорту російського газу. Про це повідомила прес-служба російського "Газпрому".

"Найбільший приріст в абсолютному вираженні – на 2,1 млрд кубометрів – показала Німеччина. З початку [2018] року "Газпром" поставив до країни 18,6 млрд кубометрів газу. У перерахунку на рік це 64,7 млрд кубометрів газу, що, для порівняння, перевищує продуктивність "Північного потоку", – заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

За даними російського газового монополіста перші три з половиною місяці поточного року "Газпром" поставив 62,2 млрд кубометрів газу в далеке зарубіжжя. Це на 6,3% або 3,7 млрд кубометрів більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Як відомо, в березні 2018 року Європа переживала аномальні морози, з чим було пов'язане збільшення обсягів споживання природного газу.

Зокрема, імпорт російського газу збільшили країни, орієнтовані на проект "Північний потік – 2". Так, Австрія збільшила імпорт на 74,5% (на 1,6 млрд кубометрів), Нідерланди – на 108,9% (на 1,3 млрд кубометрів), Франція – на 9,5% (на 0,3 млрд кубометрів) .

Як відомо, російський проект "Північний потік – 2" отримав всі дозволи в Німеччині. Гірське відомство Штральзунда видало дозвіл на будівництво і експлуатацію морської ділянки газопроводу "Північний потік – 2" в територіальних водах Німеччини (в межах 12 морських миль) і його сухопутної частини. Також Федеральне відомство із судноплавства і гідрографії видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки відповідно до Гірничого закону ФРН.

Крім того, всі дозволи "Північному потоку – 2" видала Фінляндія. Проекту залишилося отримати схвалення від Швеції і Данії.