Бізнес в Україні покарають за зарплати в конвертах і псевдо- «ФОПів» : Гетманцев розкрив плани.

В Україні будуть активніше боротися з двома головними проблемами при працевлаштуванні: зарплатами в конвертах й оформленням штатних співробітників як ФОПів (фізосіб-підприємців). Викорінити сірі та чорні зарплати допоможуть жорсткі перевірки та податкова амністія. Штрафи становлять до 180 тис. грн. А ось позбавитися псевдо-"ФОПів" допоможе зміна законодавства.

Також розглядається варіант зниження "зарплатних" податків, але воно точно не буде кардинальним. Про це розповів главою Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пишуть "Факти".

За його словами існує три причини популярності тіньових зарплат в Україні:

  • вплив радянського Трудового кодексу, який не дозволяє регулювати трудові відносини так, як потребує і співробітник, і роботодавець;

  • валютні ризики;

  • наслідки війни, що "генерує кеш".

"Зарплати в конвертах є серйозною проблемою. Вважаю, що на шляху детінізації це - найсерйозніша проблема... Податкова амністія – один з кроків, спрямованих на виведення зарплат з тіні, але не єдиний .. Перевірки. Податківці разом з інспекцією з праці вже виходять на перевірки ", – попередив Гетманцев.

А ось ситуація, коли співробітників змушують оформлювати ФОП, вирішується законодавчо, впевнений депутат. За його словами, це – пряме ухилення від оподаткування.

"З цим можна боротися законодавчо. Адже мова йде про, в деякому роді, удаваним правочином, яка може бути перекваліфікована податкової, виходячи з її економічного змісту, а не юридичної форми ... Ми з цим боротимемося. Наводити порядок як внесенням змін до законодавство, так і адмініструванням ", - поділився планами Гетманцев.

Як каратимуть?

Податкова вже почала масові перевірки українських роботодавців. При цьому в ДПС попередили, що мають право прийти на будь-яке підприємство. Під час візиту податківці можуть не тільки перевіряти документи, а й ходити по підприємству, оглядати приміщення, спілкуватися з працівниками.

Порушенням буде вважатися, якщо:

  • серед співробітників є офіційно неоформлені;

  • замість цього договору використовують цивільно-правової, змушують оформлювати "ФОПи".

При наявності таких порушень штраф складе 60 тис. грн. А якщо компанію зловлять вдруге на такому ж проступок, заплатити доведеться вже 180 тис. грн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, під час податкової амністії нульову декларацію потрібно подавати не всім українцям, у яких є приховані від держави доходи.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Інспекторам заборонили зупиняти автомобілі «для профілактики».

Інспекторам заборонили зупиняти автомобілі «для профілактики».

Український суд виніс рішення, згідно з яким зупинка транспортного засобу з причин "профілактики" з боку інспекторів є неправомірною. А якщо так, то і вимога надати водійські права теж є порушенням закону.

Finance.UA

СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ РОСІЇ - частина 6 - Машина часу

СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ РОСІЇ - частина 6 - Машина часу

Навіщо Путін знову переписує історію? Яким було реальне минуле країни, яка сьогодні називається Росія? Дивіться у циклі програм Машина часу. Частина 1: Частина 2: Частина 3: Частина 4: Частина 5: Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення...

СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ РОСІЇ - частина 4 - Машина часу

СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ РОСІЇ - частина 4 - Машина часу

Навіщо Путін знову переписує історію? Яким було реальне минуле країни, яка сьогодні називається Росія? Дивіться у циклі програм Машина часу. Частина 1: Частина 2: Частина 3: Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нов...

У Чорнобильській зоні можуть з'явитися  «зелені чоловічки» , Кордон.

У Чорнобильській зоні можуть з'явитися «зелені чоловічки» , Кордон.

Кожна країна відмежовується від сусідів по-різному. Хтось зводить паркани, а комусь достатньо лише таблички чи лінії на асфальті. Читати на сайті:

Вшанувати силу людей, які боролися із COVID: фестиваль квіткових інсталяцій проводять в Іспанії.

Вшанувати силу людей, які боролися із COVID: фестиваль квіткових інсталяцій проводять в Іспанії.

Міжнародний фестиваль квіткових інсталяцій "Флора" проводять в іспанському місті Кордова. Це місто - славиться квітковими фестивалями. Але кілька з них - були скасовані через пандемію коронавірусу. "Флору" не проводили протягом двох років. Відновл...

Уперше за 20 років в україні народився малий тапірчик: що відомо.

Уперше за 20 років в україні народився малий тапірчик: що відомо.

У Харківському екопарку довгоочікуване поповнення. Тут уперше народився малий тапірчик. Це перше тапіреня в Україні за останні 20 років. Малечі виповнився 21 день, вона набрала вже кілограм ваги на молоці та смаколиках. І отримала ім’я Доллі. Диві...

СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ РОСІЇ - частина 3 - Машина часу

СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ РОСІЇ - частина 3 - Машина часу

Навіщо Путін знову переписує історію? Яким було реальне минуле країни, яка сьогодні називається Росія? Дивіться у циклі програм Машина часу. Частина 1: Частина 2: Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Te...