Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Світ абсолютно не готовий до нової кризи в галузі охорони здоров’я — FT.

Людство так і не засвоїло ключові уроки пандемії.

«Геополітичний поділ» та неузгодженість прийняття рішень означають, що людство не засвоїло основні «кризові уроки». Світ все ще не готовий до будь-якої надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, а також не має можливості ні припинити поточну пандемію коронавірусу найближчим часом, ні запобігти наступній, пише Financial Times.

У звіті Ради з моніторингу глобальної готовності, спільно скликаної Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Світовим банком, йдеться, що з кризи коронавірусу не були винесені правильні уроки, незважаючи на смерть майже 5 мільйонів людей у ​​всьому світі.

Співголова ради Ельхадж Ас Сі сказав, що хоча наукові досягнення, такі як розробка вакцин проти коронавірусу, були приводом для гордості, «люди повинні відчувати глибокий сором за численні трагедії — вакцинна нерівність, нищівний дефіцит кисню в країнах з низьким рівнем доходу, покоління дітей, позбавлених освіти, руйнування слабкої економіки та систем охорони здоров’я».

«Якщо ми не змінимо курс — навіть з огляду на результати наших невдач, які дивляться нам прямо в обличчя — ми змарнуємо рідкісну й швидкоплинну можливість втілити в життя необхідні трансформаційні зміни», - додав він.

Аналітики звинувачують «геополітичні розбіжності» та тенденцію владних посередників вести переговори за зачиненими дверима без участі тих, хто найбільше постраждав.

Проблеми починаються «зверху», з Генеральної Асамблеї ООН, Ради Безпеки ООН, Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, лідерів G7 та G20, які проводили зустрічі протягом останнього року, але «при цьому зробили дуже мало, крім декларацій про наміри, і обмежені докази, що вони мали значний вплив на траєкторію пандемії».

У «найяскравішому прикладі дисфункції» геополітичний поділ і конкуренція збільшили розрив у рівнях вакцинації між багатими та бідними країнами, що, у свою чергу, сприяло появі нових варіантів вірусу.

Близько 63% жителів країн з високим рівнем доходу отримали принаймні одну дозу вакцини, тоді як цей показник у бідних країнах становить лише 4,5%, сказано у звіті.

Припускаючи, що не всі ще розуміють, наскільки взаємопов’язаний світ, у звіті наголошується, що багатші держави продовжують пропонувати «вакцинні пожертвування» біднішим країнам, а не підтримувати виробничі потужності, передачу технологій та справедливіші положення щодо прав інтелектуальної власності.

Серед низки рекомендацій Рада закликала створити сильнішу ВООЗ «з більшими ресурсами, повноваженнями та підзвітністю».

Це була «єдина організація, яка мала повноваження та легітимність керувати глобальною готовністю до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагувати на них», але не мала ресурсів для виконання цієї функції.

Щоб допомогти країнам стати більш стійкими до майбутніх пандемій, у Світовому банку має бути створений механізм колективного фінансування.

За оцінками, для забезпечення того, щоб необхідна сума накопичувалася щороку, знадобляться щорічні внески не лише від країн, а й від приватного сектору.

ВООЗ та інші міжнародні організації повинні також можуть розробити «платформу моніторингу в режимі реального часу з механізмами обміну даними», щоб усунути «великі прогалини у глобальній системі нагляду та реагування», а також у здатності створювати необхідні ліки та обладнання, йдеться у звіті.

Читайте також: У Великій Британії зростає кількість заражених коронавірусом COVID-19

Створення вакцин проти COVID-19 стало глобальним логістичним та науковим тріумфом. З початку минулого року сім компаній обіцяли поставити більше 10 мільярдів доз вакцини, попри те, що багато «песимістів» передбачали, що на розробку вакцини може знадобитися кілька років. Однак глобальна система вакцинації має серйозні прогалини , пише Financial Times.

Дивіться спецтему: Коронавірус у світі ВООЗ: "Європа — єдиний регіон у світі, де зростає захворюваність на COVID-19" Кількість нових випадків коронавірусу зросла на 18% за останній тиждень. У світі за час пандемії на COVID-19 захворіли понад 244 млн осіб: карта Україна піднялася на сьоме місце за рівнем захворюваності. У Латвії мобілізують медиків для боротьби з COVID За невиконання наказу – їм загрожує кримінальна відповідальність. Захист зайвим не буває: У США дозволили четверте щеплення від COVID-19 Йдеться про особливу категорію громадян. Людство так і не засвоїло головний урок пандемії — The Washington Post Чому в одних країнах спостерігається неконтрольоване зростання випадків хвороби, а в інших ситуація відносно під контролем?

Підготував/ла : Анастасия Гурин
Новини по темі

Росія розгорнула ракетний комплекс «Бастіон» на Курильських островах.

Росія розгорнула берегову систему протикорабельної оборони «Бастіон» на спірних островах Курильської гряди недалеко від Японії. Комплекси розгорнули на острові Матуа. Про це повідомляє міністерство оборони Росії. «Розрахунки берегового ракетного к...

UA.NEWS

В Харкові у підвалі житлового будинку знайшли снаряд часів Другої світової війни.

У Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування повідомили, що у Харкові у підвалі житлового будинку виявили снаряд часів Другої світової війни. Під час прибирання підвалу місцеві жителі виявили підозрілий предмет. Інци...

UA.NEWS

«У турборежимі - не під ялинку» : Рада ухвалила Бюджет-2022.

«У турборежимі - не під ялинку» : Рада ухвалила Бюджет-2022.

Медицина, і не тільки, у наступному бюджетному році матиме більше видатків. Знову обіцяно підвищення зарплат медпрацівникам. Хоча така сама обіцянка була і торік від президента, але її так і не виконали, тому перенесли на наступний. Але в МОЗІ пер...

1

Фаріон розповіла для чого Зеленському так звана боротьба з олігархами.

Фаріон розповіла для чого Зеленському так звана боротьба з олігархами.

«В Україні є п'ять бандюків. Вони володіють основними нашими стратегічними ресурсами. І з ними реально потрібна дуже сильна боротьба. Тому Зеленський, використовуючи не дуже високий інтелектуальний рівень певного електорального поля, заявляє, що н...

«Слабкий президент вигідний абсолютно всім».

«Слабкий президент вигідний абсолютно всім».

«Якщо моя Україна і далі вибирає між копитниками, які втратили корито, і тими, хто за нього тримається, то я не шкодую, що ми й далі будемо жити у такому політичному лайні, як є зараз», - Остап Дроздов, журналіст, телеведучий #Дроздов #перевибори ...

1

Михайло Басараб:  «Осінь-2021 стала прискореним обвалом електоральних рейтингів Зеленського».

Михайло Басараб: «Осінь-2021 стала прискореним обвалом електоральних рейтингів Зеленського».

Характерно, що сьогодні депутати майже не обговорювали і не рефлексували, як зазвичай це роблять, на звернення президента до Верховної Ради, яке слухали вчора. Але воно не залишилося непоміченим у експертному середовищі, бо ж там аналізують не лиш...

Стрільби з БМП-2 на Світлодарській дузі. ЗСУ вдосконалюють свої навички. Як це було

Стрільби з БМП-2 на Світлодарській дузі. ЗСУ вдосконалюють свої навички. Як це було

Російські окупаційні війська на сході продовжують постійно провокувати вогнем українських армійців. Отримавши відповідь - волають на увесь світ про порушення Мінських угод. Унаслідок постійних обстрілів із важкої артилерії та мінометів із нашого б...

«Тепер у кожному мітингу буде рука Ахметова». пояснив наслідки «путчу», який не відбувся.

«Тепер у кожному мітингу буде рука Ахметова». пояснив наслідки «путчу», який не відбувся.

«Вкидами про переворот ця влада дискредитує будь-який протестний рух. Вони вже готують ґрунт для обвинувачення: «Це все гроші Ахметова і платні майдани». Таким чином вони себе убезпечують від будь-яких потрясінь», - журналіст, телеведучий Остап Др...