Рада не змогла ухвалити в цілому закон про право НАБУ і ДБР на прослуховування чиновників.

Верховна Рада України 19 вересня не змогла ухвалити в другому читанні законопроєкт, згідно з яким Національне антикорупційне бюро і Державне бюро розслідувань отримують право самостійно здійснювати прослуховування чиновників і скасовуються так звані «правки Лозового».

За ухвалення законопроєкту в цілому проголосували 196 депутатів за мінімально необхідних 226. До цього депутати розглядали правки, запропоновані до документа, частина з яких викликала суперечки.

Під час голосування голова парламенту Дмитро Разумков спробував зупинити процес, проте система «Рада» показала результат.

Після цього спікер виніс пропозицію про повернення законопроєкту на доопрацювання з наступним поданням на повторне друге читання. Це рішення підтримали 242 депутати. Невдовзі Разумков закрив засідання парламенту.

10 вересня Верховна Рада підтримала вказаний законопроєкт у першому читанні. Депутати тоді проголосували також за скорочення вдвічі терміну підготовки документу до другого читання.

29 серпня президент України Володимир Зеленський вніс законопроєкт №1009, що пропонує надати НАБУ і ДБР право самостійно здійснювати прослуховування.

Документ передбачає вилучення з Кримінального процесуального кодексу та закону про статус народного депутата норми, що забороняє без згоди Верховної Ради здійснювати обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися в таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

3 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу. Депутат із фракції «Радикальної партії» Андрій Лозовий подав, а парламент підтримав поправки, які передбачають, що всі процесуальні рішення, які тією чи іншою мірою обмежують права громадян, мають погоджувати у процесуального керівника і у слідчого судді, який ці клопотання розглядає. Також закон обмежував термін розслідування трьома місяцями замість шести.

Новини по темі

НАТО не допустить повторення «кримського сценарію» в жодній з країн-союзниць — Столтенберг.

НАТО на допустить повторення «кримського сценарію» в жодній з країн-союзниць Альянсу.

1

Розпочався суд у справі ексголови ДФС Насірова

За даними сторони-обвинувачення, дії Насірова призвели до 2 млрд грн збитків

1

Якщо ЄС не надасть сусідам перспективу членства, це зробить РФ.

Прем'єр-міністр Польщі заявив, що країна активно підтримує союз Європи та США.

1

Штаб ООС повідомив, що 17 листопада український воїн отримав бойове поранення.

Наразі життю і здоров’ю військовослужбовця нічого не загрожує.

1

До КС надійшло подання Верховного суду щодо конституційності судової реформи Зеленського.

До Конституційного суду надійшло подання Верховного суду щодо конституційності низки положень закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського самоврядування".

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie