Купівля/продаж авто за довіреністю - які ризики

Finance.ua, як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався, що під час придбання автівки по довіреності чи передачі її у користування іншій особі можна стикнутись із низкою проблем.

Про це розповідає Сергій Панцаков, фахівець Регіонального центру правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях.

Юридично право власності на придбаний автомобіль є лише у особи за якою у встановленому порядку зареєстровано транспортний засіб.

Щоб ним могли користуватися інші особи, раніше потрібно було видавати довіреність на право керування автомобілем. Наразі довіреність на керування транспортним засобом в Україні не є обов’язковим. Якщо власник передає свій транспортний засіб у користування іншій особі, вона повинна мати лише технічний паспорт на автомобіль та страховий поліс. Генеральна довіреність все ще користується попитом під час придбання автомобіля, оскільки це заощаджує час та кошти на оформлення транспортного засобу.

У довіреності можна вказати такі права на:

  • керування автомобілем;
  • одержання, подачу документів, пов’язаних із транспортом, а також можливість ставити підпис за необхідності;
  • подачу заяв від імені власника;
  • представлення інтересів власника в сервісних центрах МВС України, страховій компанії, у СТО й інших установах;
  • вибір стоянки;
  • представлення інтересів власника в судових інстанціях;
  • купівлю-продаж транспортного засобу.

Ризики, які підстерігають під час купівлі/продажу авто за довіреністю

До моменту оформлення автомобіля на іншу особу власником вважатиметься саме довіритель. Так наприклад постанови по справам про адміністративні правопорушення за адміністративні правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі (перевищення дозволеної швидкості руху, порушення правил стоянки, тощо), будуть виноситись саме щодо власника транспортного засобу.

Що ж може чекати нового «власника», який купує машину? По-перше, довіритель може в односторонньому порядку відкликати генеральну довіреність. У такому випадку набувач позбавляється всіх прав на транспортний засіб і зобов’язаний повернути його власнику. У разі, якщо власник за довіреністю не повертає авто, то транспортний засіб подають у розшук.

А у разі смерті власника автомобіля, визнання його недієздатним, обмеження цивільної дієздатності, право на володіння транспортним засобом переходить до його спадкоємців, опікунів, піклувальників. Тобто дія довіреності припиняється і треба буде повернути машину.

До того ж, справжній власник автомобіля, тобто «продавець», може передати його у заставу; на такий автомобіль може бути накладено арешт або здійснено стягнення; автомобіль може бути конфісковано за дії і зобов’язання реального власника.

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ви також знайдете останні важливі новини для автомобілістів. Підписуйтесь, щоб не пропустити.

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
Ні трун, ні ліжок в лікарнях: Румунія потерпає від четвертої хвилі коронавірусу.

Ні трун, ні ліжок в лікарнях: Румунія потерпає від четвертої хвилі коронавірусу.

Смерть кожні 5-ть хвилин. Румунія зволікала із проведенням вакцинації від COVID-19, провалила кампанію і тепер має сумні наслідки. Бракує місць у лікарнях і трун для поховання небіжчиків. Дійшло навіть до запровадження комендантської години в окре...

Бюджет нових боргів чи кошторис інвестицій: Рада ухвалила за основу проєкт бюджету-2022.

Бюджет нових боргів чи кошторис інвестицій: Рада ухвалила за основу проєкт бюджету-2022.

Рада на пів кроку наблизилася до ухвалення держбюджету на 2022-ий. У середу депутати проголосували у першому читанні постанову бюджетного комітету, а далі зайшли у поправки, на розгляді яких наполягали в опозиції. Їх там понад 3 тисячі.Хоча спершу...

1 2

Без тепла та світла: з чим може зіткнутися Україна взимку через критично низькі запаси вугілля.

Без тепла та світла: з чим може зіткнутися Україна взимку через критично низькі запаси вугілля.

Запровадження надзвичайних заходів у енергетиці, які в окремих Областях запровадили місцеві органи влади, нічого критичного не означають, сказав прем'єр Шмигаль. Це лише дало змогу бюджетним організаціям та іншим споживачам газу за спрощеною проце...

Кухта проаналізував Держбюджет-2022: Пріоритет під час складання – медицина.

Кухта проаналізував Держбюджет-2022: Пріоритет під час складання – медицина.

Народні депутати в першому читанні підтримали проєкт Держбюджету на 2022 рік. Бюджет не кардинально перерозподіляє фінансові ресурси. Читати на сайті:

1

«Батько наш - Бандера» ! Ми їх знайшли! Хто почав флешмоб, що підпалив московію.

«Батько наш - Бандера» ! Ми їх знайшли! Хто почав флешмоб, що підпалив московію.

Патріотичний флешмоб заполонив українські соцмережі. Про Бандеру співають школярі, студенти, спортсмени та зірки. Одному з роликів навіть приписали виховну функцію ватної вчительки. Та виявилося, що пісня "Батько наш Бандера, Україна-мати" нічого ...

У  «Дії»  стався збій: через кількість запитів у роботі сервісу можуть бути проблеми - що робити.

У «Дії» стався збій: через кількість запитів у роботі сервісу можуть бути проблеми - що робити.

Користувачі державного сервісу "Дія" сьогодні відчули чималі незручності. Вкотре. Програма або не працювала, або ледь-ледь виявляла ознаки життя. А все через користувачів із червоних зон, повідомляють у службі технічної підтримки застосунку. Тисяч...