"Буду шукати 300 спартанців для наступної влади в Україні". Саакашвілі анонсував поїздку в Дніпро

Гордон 5

Лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі на сторінці у Facebook повідомив 13 січня, що збирається провести в Дніпрі зустріч зі своїми прибічниками.

"Після вимушеної перерви я знову почну свої регіональні поїздки, буду шукати 300 спартанців для наступної влади в Україні. Запрошую сміливих, ініціативних людей на зустріч у понеділок у Дніпрі для діалогу на всі головні теми", – написав він.

Саакашвілі додав, що зустріч пройде в культурно-діловому центрі "Дніпропрес".10 вересня 2017 року Саакашвілі, який утратив українське громадянство, разом із прибічниками зумів із Польщі прорватися в Україну через пункт пропуску "Шегині". Цьому передувала його спроба перетнути кордон на поїзді "Інтерсіті", однак поїзд не виїхав із польського Перемишля, поки група політиків на чолі з екс-президентом Грузії не покинула вагона.

5 грудня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що оточення Саакашвілі отримало з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. За його словами, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування Курченка і відновлення контролю над активами в Україні. ГПУ також опублікувала аудіозаписи телефонних розмов, які нібито підтверджують це. Саакашвілі запевнив, що не знайомий із Курченком, а записи ГПУ назвав фейком. У цій справі політику інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 256 (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності) Кримінального кодексу України.

10 січня Саакашвілі допитували у Службі безпеки України. Наступний допит має відбутися 16 січня