Балканська відпустка і турецькі пляжі: які країни та на яких умовах приймають українців.

У червні Україна пережила сплеск заражень на коронавірус. Це вплинуло на те, як наших співгромадян готові приймати сусіди, зокрема Європейський Союз, та інші держави.

Поки що свої кордони для українців-туристів відкривають лише кілька країн, що підтвердив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Куди цього літа зможуть відправитися наші співгромадяни у відпустку та на яких умовах нас чекають за кордоном, розповідаємо детально.

В ЄС суворо обмежено

З 1 липня Рада Європи офіційно продовжила заборону жителям України на в’їзд до ЄС. Рішення стосується будь-яких некритичних поїздок, включаючи туристичні цілі.

Позитивний момент в тому, що Рада Європи зробила кілька винятків з цієї заборони для окремих категорій населення України:

 • тих, хто прибуває в Євросоюз з метою навчання;
 • моряків, що прямують на морські судна;
 • громадян, які подорожують по ЄС транзитом;
 • висококваліфікованих кадрів, якщо їх трудова зайнятість в Європі аргументована економічною доцільністю і виконання цієї роботи не можна відстрочити або реалізувати віддалено.

Крім цього списку, преференції на вільний в’їзд зберігаються за жителями України, які:

 • задіяні у сезонних роботах на території ЄС;
 • є членами сімей громадян Європи;
 • мають посвідку на проживання в ЄС або аналогічний документ;
 • є представниками дипломатичних служб і тп.

Також важливо розуміти, що фактичної прив’язки до громадянства у рішенні ЄС немає. А до території, яка, виходячи з ряду протиепідемічних критеріїв, визначається як безпечна або несприятлива.

Формулювання «жителі країни» передбачає, що ті українці, які проживають в державах зі сприятливою епідеміологічною обстановкою (як в Грузії, Канаді або Японії), можуть вільно відвідувати країни Євросоюзу.

В цілому, ЄС відкрив зовнішні кордони для жителів 15 держав – Австралії, Алжиру, Грузії, Канади, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Сербії, Таїланду, Тунісу, Уругваю, Чорногорії, Південної Кореї, Японії і Китаю (для останнього тільки при взаємному знятті обмежень).

Це рішення буде переглядатися кожні два тижні, пояснив міністр інфраструктури Криклій, залежно від того, як розвиватиметься ситуація з коронавірусом у світі. Чиновник також згадав ймовірність відкриття України з Грузією:

«Кожні 2 тижні ЄС буде переглядати список держав, з яких можливо в’їжджати. І в залежності від обставин буде частково або повністю знімати обмеження на поїздки або знову вводити їх для конкретних країн. Також в залежності від розвитку епідеміологічної ситуації в Україні рішення про відкриття кордонів буде прийнято Грузією»

— Владислав Криклій,

міністр інфраструктури України

Транзитом через Угорщину

В середині червня Угорщина відкрила транзит для українців через свою територію. Також звільнила наших співгромадян від проходження карантину по прибуттю в державу на таких умовах:

«На карантин не відправляти громадян України, які в’їжджають в 30-кілометрову зону. Від таких осіб не вимагають додаткових підтверджуючих документів для в’їзду, але вони повинні покинути територію Угорщини протягом 24 годин»

— повідомлення ДПСУ

Транзитний в’їзд допускається при наявності у мандрівника одного з офіційних документів, виданих приймаючою країною:

 • про постійне місце проживання;
 • дозволу на перебування;
 • посвідки на проживання;
 • візи на тривале працевлаштування.

Також по прибутті в Угорщину потрібна згода на проходження тесту на коронавірус і відсутність ознак підозри на захворювання.

У Польщі без обсервації

З 1 липня Польща відкриває авіасполучення з Україною. Сьогодні, 2 липня, польська влада оприлюднила рішення, згідно з яким українці, які прибули повітряними рейсами з України, звільняються від обов’язкового двотижневого карантину:

«Звільняються пасажири повітряних суден, які здійснюють міжнародний рейс з аеропорту, розташованого на території: Чорногорії, Грузії, Японії, Канади, Республіки Албанія, Республіки Корея і України»

— повідомлення Прикордонної служби Польщі

В цілому, тільки 4 європейські держави готові сьогодні приймати українців в якості туристів.

Хорватія та Албанія без обмежень

Так як Хорватія не входить до Шенгенської зони, вона може дозволити собі деяку «вільність» щодо прийому туристів. Там на рівні уряду було прийнято рішення вважати мандрівників, які вкладають свої кошти у відпочинок на території держави, «важливими гостями» з міркувань економічної безпеки країни.

Тому українці можуть відпочити в Хорватії за умови дотримання найпростіших правил. Туристу досить мати при собі роздруковану бронь на будь-який офіційний готель або гостьовий будинок цієї держави.

Албанія також очікує туристів з України цього літа. Там немає особливих обмежень на в’їзд для іноземців.

Чорногорія вимагає тести

В кінці червня Чорногорія відкрила в’їзд іноземцям, включаючи Україну. Позиція цієї держави – аналогічна думці ЄС щодо прийому туристів залежно від їх місця проживання, а не громадянства.

Урядовий Національний координаційний комітет з інфекційних хвороб прийняв рішення віднести Україну разом з низкою інших країн в так званий «жовтий» список, виходячи з критеріїв епідеміологічної обстановки.

Тому наші туристи зможуть в’їхати в Чорногорію при наявності у них ПЛР-тесту на коронавірус з негативним результатом, який був пройдений в акредитованій лабораторії. Сам тест необхідно здати не пізніше ніж за 72 години до прибуття до кордону, а його результати повинні бути отримані не пізніше ніж за 48 годин до прибуття.

Туреччина за безпечний туризм

Туреччина почала приймати українців однією з перших – з кінця червня. Як пояснює на своїй сторінці в Фейсбук посол України Андрій Сибіга, цього року уряд республіки робить ставку на безпечний туризм (Safe Tourism).

Це необхідний набір правил, який обов’язковий для всіх туристів: чітке дотримання соціальної дистанції, масковий режим, термо-скринінг при посадці, спеціальне розсадження в літаку, безкоштовне тестування на коронавірус по прибутті до країни, заповнення в готелях не більше ніж на 50% від номерного фонду.

Спеціальною вимогою для тих, хто планує відпочинок на узбережжі Туреччини, є придбання страхового полісу, на випадок зараження коронавірусом.

«Якщо результат тесту позитивний – пасажира направляють в госпіталь. Витрати на лікування покриваються наявною страховкою. Існує також опція отримання допомоги в спеціально відведених карантинних місцях в готелях, якщо лікарі допускають ізоляцію і надання пацієнтові допомоги за межами лікарні. При цьому туроператори зобов’язані будуть покривати додаткове перебування своїх клієнтів в готелях, якщо таке трапиться. Тобто, після завершення лікування надаватимуться додаткові дні для відпочинку, після одужання пацієнта»

— Андрій Сибіга,

посол України в Туреччині

Також діє особливий режим відпочинку на пляжах, відвідування ресторанів і культурних пам’яток. Туреччина оприлюднила офіційний список готелів, які пройшли сертифікацію на прийом туристів в 2020 році. На думку Сибіги, країна зробила величезну роботу для безпечного відпочинку іноземних громадян.

Після Єгипту чекає самоізоляція

Єгипет зазвичай популярний курорт серед українців. Ця держава вільно приймає іноземних громадян на своїй території. Однак через те, що там високий рівень інцидентності на COVID-2019, влада України вимагає від відпочиваючих після повернення додому обов’язкову 14-денну самоізоляцію.

Автор: Марія Гелюх

загрузка...

Новини по темі

У Киргизстані стався спалах сибірської виразки: під загрозою майже 300 осіб.

Медики заявили, що госпіталізовані отримують все необхідне лікування

1

Рада Європи може екстрено зібратися через протести в Білорусі.

Протести в Білорусі тривають вже три дні

1

Корабль ФСБ устроил провокацию вблизи украинского побережья в Азовском море: все подробности.

К берегам Бердянска вплотную подошел российский пограничный катер 499 (проект 10410 «Светляк»), а когда украинские пограничники заметили подозрительные действия россиян и предписали кораблю агрессора отойти от побережья, получили отказ. Об этом в ...

1

Трамп жорстко відреагував на оголошення Байденом свого кандидата у віцепрезиденти.

Трамп обізвав кандидатку у віце-президенти фальшивкою

2

Жыве Беларусь!

Біларусь ніколи вже не буде колишньою. У ці дні в країні народжується нове громадянське суспільство, яке винесе на поверхню нових лідерів. Білоруси зараз б'ються не проти Лукашенка, а за свою незалежність. Навіть якщо Лука переможе, все буде недар...

1 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie