Рада Безпеки ООН засудила насильство у М'янмі

Рада Безпеки ООН одноголосно засудила насильство щодо мирних демонстрантів з боку військових М'янми, які захопили владу у лютому. Країни-учасниці в своїй заяві, поширеній у четвер, 1 квітня, зафіксували "смерть сотень мирних жителів, в тому числі жінок і дітей". Рада Безпеки висловила стурбованість через "ситуацію в країні, яка стрімко погіршується".

Читайте також: Глава МЗС ФРН шокований вбивствами мирних демонстрантів у М'янмі

"Члени Ради Безпеки повторили свій заклик до військових проявляти максимальну стриманість, заявили про необхідність повної поваги до прав людини, продовження діалогу і примирення у відповідності з волею та інтересами народу М'янми", - наголошується в заяві.

Як зазначається, Рада безпеки ООН почала обговорення останнього спалаху насильства в М'янмі 31 березня за пропозицією Великобританії. Тільки 27 березня за даними ООН, в країні було вбито 107 осіб, в тому числі 7 дітей. Цей день називають найкривавішим днем ​​з початку протесту проти військових, які захопили владу.

Тим часом спеціальна посланниця глави ООН по М'янмі Крістін Шранер-Бургенер ще 1 квітня закликала Раду Безпеки вдатися до негайних дій через насильство. "Вивчіть всі доступні інструменти, щоб зробити колективні дії і вчинити те, що правильно, те, на що заслуговує народ М'янми, - і тим самим запобігти катастрофі на різних рівнях в самому серці Азії", - підкреслила спецпосланниця на засіданні РБ ООН.

Заколот у М'янмі

1 лютого військові М'янми відсторонили від влади цивільне керівництво країни на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан, який триватиме протягом року.

Колишній генерал та донині віцепрезидент М'їн Све тепер виконуватиме роль перехідного глави держави. Втім, вся повнота влади належатиме керівнику збройних сил Мін Аун Хлайну. Поки триватиме надзвичайний стан, саме він буде найголовнішою особою держави.

Аун Сан Су Чжі та президент країни Він М'їн перебувають під арештом. Військові обґрунтовували свої дії заявами про маніпуляції на парламентських виборах в листопаді 2020 року, на яких перемогла партія Су Чжі. Міжнародні спостерігачі називали вибори вільними і чесними. У низці країн світу засудили переворот і вимагають звільнення арештованих політиків, а ЄС, США й Великобританія запровадили санкції проти хунти.

З 1962 року протягом декількох десятиліть формою правління в М'янмі була військова диктатура. Демократичні перетворення в країні почалися в 2011 році.

Читайте також: У М'янмі брутально порушують права людини - комісарка ООН

Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Від шкідників та інфекцій: як лікують тисячолітній  «Дуб Залізняка»  на Черкащині.

Від шкідників та інфекцій: як лікують тисячолітній «Дуб Залізняка» на Черкащині.

Ліки для дуба. На Черкащині рятують тисячолітнє дерево. Велетень росте на території заповідника "Холодний Яр". Але щороку йому загрожують хвороби та шкідники, які дедалі більше вражають рослину. Як допомагають дубу вижити, розповість Яна Лимаренко...

1

Росія заявила про відведення військ від кордонів з Україною: реакція МЗС, експертів та українців.

Росія заявила про відведення військ від кордонів з Україною: реакція МЗС, експертів та українців.

Кремль розпочав відводити війська з окупованого Криму. Принаймні так зазначають у російському Міноборони. Оприлюднили і відео, де озброєння вантажать на кораблі. Водночас у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України «5 каналу» розп...

Путін мріє про це, – Огризко розповів про можливе об'єднання Росії та Білорусі.

Путін мріє про це, – Огризко розповів про можливе об'єднання Росії та Білорусі.

Тема поглинання Білорусі Росією є для Володимира Путіна на першому місці. Однак самопроголошений президент Олександр Лукашенко цього не допустить. Читати на сайті:

Путин хочет быть собирателем земель славянских, – военный эксперт с РФ Гольц о союзе с Беларусью.

Путин хочет быть собирателем земель славянских, – военный эксперт с РФ Гольц о союзе с Беларусью.

Володимир Путін та Олександр Лукашенко погодили завершення створення так званої Союзної держави. Втім, експерти сумніваються, що білоруський глава зможе відмовитись від свого посту. Читати на сайті:

Целью Путина было заставить Байдена позвонить, – военный эксперт с РФ Гольц.

Целью Путина было заставить Байдена позвонить, – военный эксперт с РФ Гольц.

Путін спершу пригнав війська до кордону України, а потім їх відвів. Цим він домагався розмови з американським президентом Джо Байденом. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Лукашенко сказав, коли Росія і Білорусь завершать створення Союзної держави.

Лукашенко сказав, коли Росія і Білорусь завершать створення Союзної держави.

Росія і Білорусь можуть завершити створення Союзної держави. Залишилося одне нерозв'язане питання – об'єднання податкових систем. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –