Пандемія коронавірусу збільшить розрив між багатими і бідними - МВФ.

Пандемія коронавірусу призведе до зростання нерівності у доходах людей у всьому світі. При цьому глобальна криза майже не впливає на зайнятість людей з вищою освітою.

Про це йдеться у публікації на сайті Міжнародного валютного фонду.

У МВФ відзначили, що великі епідемії, в тому числі пандемія коронавірусу, збільшили розрив між багатими і бідними. І якщо люди з вищою освітою майже не мають проблем з працевлаштуванням, то громадяни з базовою освітою зіткнулися з труднощами при пошуку роботи.

Експерти Фонду оцінювали вплив пандемії на бідність, грунтуючись на п’яти основних подіях за останні 20 років – спалахах SARS (2003), H1N1 (2009), MERS (2012), Ebola (2014) і Zika (2016). Відзначається, що негативні ефекти простежуються ще протягом п’яти років після закінчення криз, викликаних світовими епідеміями.

Так званий коефіцієнт Джині – широко використовувана міра нерівності – постійно збільшувався після цих подій. Оцінка заснована на чистих доходах, тобто ринкових доходах після сплати податків і трансфертів.

“Наші результати показують, що нерівність збільшується, незважаючи на зусилля урядів щодо перерозподілу доходів від багатих до бідних для пом’якшення наслідків пандемій. Через п’ять років чистий Джині зріс майже на 1,5%”, – зазначили в МВФ.

Фахівці Фонду підкреслюють, що уряди країн повинні приділяти особливу увагу запобіганню довгострокових збитків щодо засобів для існування найменш забезпечених верств населення.

“Без енергійних і цілеспрямованих спроб ми, швидше за все, знову побачимо зростання нерівності, яке вже було “однією з найбільш складних і неприємних проблем світової економіки”, – цитують автори слова керуючого директора МВФ.

Новини по темі

Одного з найвідоміших індійських акторів госпіталізували з коронавірусом.

Амітаб Баччан перебуває в лікарні у стабільному стані

1

Трамп одягнув захисну маску вперше з початку епідемії коронавірусу в США.

Президент США Дональд Трамп надів захисну маску вперше з початку епідемії коронавірусу нового типу COVID-19.

1

В столице Японии владельцам клубов будут платить, чтобы те не работали.

Такое решение было принято после того, как в Токио зафиксировали всплеск новых случаев коронавируса.

1

В российской генпрокуратуре раскрыли подробности гибели туристов на перевале Дятлова.

В Генпрокуратуре России сообщили, что проанализировали характеристики каждой травмы туристов, погибших на перевале Дятлова на Северном Урале в 1959 году.

1

SpaceX перенесла запуск на орбіту чергової партії супутників для роздачі інтернету.

Компанія SpaceX повідомила про перенесення старту ракети-носія Falcon 9, яка мала доставити на орбіту чергову партію супутників для роздачі інтернету Starlink.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie