У США пояснили, які кроки може зробити Україна для зміцнення співпраці з НАТО.

Патріот Донбасу

Новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

У Сполучених Штатах впевнені у тому, що Росія не може мати права вето на те, чи приєднається Україна до Альянсу, а також у поверненні Донбасу та Криму. І наголошують, що Україна вже сьогодні може зробити потрібні кроки для того, щоб зміцнити співпрацю з НАТО.

Про це говорили американські військові експерти на конференції, присвяченій розвитку Сухопутних сил України, яку провів Український Конгресовий комітет Америки в четвер, передає «Голос Америки».

Експерти наголосили, що співпраця із західними інструкторами є важливою для зміцнення боєздатності українських сухопутних сил.

Експерт американського центру Heritage Люка Коффі зауважив, що для більш ефективної співпраці з американськими інструкторами, варто розширити географію цих програм.

«Центр в Яворові розташований за 10 миль від польського кордону і біля 700 миль від передової, – зауважив аналітик. – Наскільки мені відомо, інструктори зі США не мають змоги проводити тренування на східному березі Дніпра. Це обмежує нашу можлвість надавати тренування а також обмежує наше власне розуміння ситуації на місці, щоб краще пристосовувати навчання для потреб українців».

Читайте також: Українські та британські десантники форсували Дніпро, над Києвом летіли бомбардувальники США(фото, відео)

Також, за його словами, одним з важливих кроків може стати створення в Україні сертифікованого НАТО тренувального центру з ведення гібридної війни. Він наголосив, що подібний спільний центр НАТО та ЄС з протистояння гібридним загрозам вже є в Гельсінкі у Фінляндії, але у ньому не мають можливості брати участь країни, які не є членами НАТО.

«Створення такого центру в Україні, «над яким би майоріли прапори НАТО та країн-членів альянсу» стало б важливим знаком розширення співпраці. Мене це дивує з огляду на те, що країни на передовій російської гібридної війни, такі як Україна та Грузія, від яких ми можемо багато чого навчитись, не можуть брати участь», – говорить Коффі.

Читайте також: Україна та НАТО дзеркально відповіли на російські військові навчання «Кавказ-2020»

Генерал США, колишній командувач Сухопутними силами США в Європі Бен Годжес, зазначив, що надважливим є реформування війська за стандартами НАТО. Це допоможе прокласти шлях до майбутнього вступу України до НАТО.

«Кремль не повинен мати права вето на те, чи приєднаються Україна та Грузія до НАТО. Грузія вже має бути в НАТО. Я переконаний, що Україна стане частиною НАТО. Зрештою, українські Сухопутні сили та ВМС матимуть повернути Крим і я переконаний, що за свого життя побачу повернення Криму під суверенітет України», – заявив Бен Годжес.

Він також нагадав, що вкрай важлива незмінна позиція міжнародної спільноти з невизнання анексії Криму Росією, а також довгострокове бачення стосовно Криму. І порадив міжнародній спільноті одразу реагувати на «будь-що, навіть місцеві вибори, які росіяни хочуть провести там», а «кораблі, які виходять з портів Криму мають одразу оголошуватись контрабандою».

«Зрештою, українські Сухопутні сили та ВМС матимуть повернути Крим і я переконаний, що за свого життя побачу повернення Криму під суверенітет України», – додав Годжес.

Читайте також: Туреччина готова побудувати в Україні підприємство і виробляти безпілотники

Люк Коффі також пропонує розглянути можливості для співпраці Туреччини та США задля допомоги ЗСУ.

«США та Туреччина погоджуються з цього питання. Зараз таких питань між США та Туреччиною небагато», – додав Коффі.

Нагадаємо. 26 липня Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями – більш глибоку й індивідуальну взаємодію з силами Альянсу.

Новини по темі

Татаров звернувся до правоохоронних органів через спробу дискредитації в ЗМІ.

Він просить правоохоронні органи провести розслідування.

1

Кругова порука

7 грудня буде черговий суд над Ріфмайстром. Від Генпрокуратури залежить, якого запобіжного заходу буде вимагати прокурор від суду. Чи це буде СІЗО, чи домашній арешт, чи побачить Ріф сім'ю на Новий Рік, чи знову ні. Cаме Венедіктова сьогодні може ...

1 2

Північну об’їзну Рівного мають завершити до кінця 2022-го.

На прокладанні Північної об’їзної міста Рівне у межах президентського проєкту «Велике будівництво» цілодобово працює потужна спеціальна техніка.

1

Опитування показало, як європейці ставляться до членства України в ЄС і НАТО.

55% мешканців основних країн Євросоюзу –Німеччини, Франції, Італії та Польщі –позитивно ставляться до членства України в ЄС, і 38% –у НАТО. Про це свідчать дані опитування, проведеного в кінці вересня 2020-го київським експерт...

1

Голова Чернігівської ОДА Коваленко вагітна, залишати пост вона не збирається. ВР Кондратюк.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Ганна Коваленко незабаром стане матір'ю. Політик не збирається у зв'язку з цим звільнятися.

1

За недостовірне декларування - обмеження волі: в Раді зареєстрували законопроєкт.

У Верховній Раді зареєстровано узагальнений компромісний законопроєкт про відновлення відповідальності за відсутність декларації або брехню в цьому документі. Максимальне покарання для порушників - обмеження волі на строк до 2 років.

1

У Раду внесли «компромісний» законопроєкт за неправдиве декларування: скільки «світить» корупціонерам.

Раніше група нардепів запропонувала відмовитися від покарання у вигляді тюремного ув'язнення

2 3

Новий дипломатичний скандал між Україною та Угорщиною: хто його влаштував та що стало причиною.

Усе почалося зі співів угорського гімну, а завершилося заявами від топ-посадовців НАТО

1

Ця історія не про цю тимчасову владу

Я дуже добре пам'ятаю, з чого починалась антикорупційна істерія, яка потім перетворилася в цілу війну проти Порошенка і завершилась державним переворотом в 2019 році. За 5 років я так і не почув, чого Порошенко - корупціонер, чого його оточення - ...

2 6

У Росії обурені тим, що НАТО «натаскує» Україну та Грузію спільними навчаннями.

Після заяви Генсека про збільшення допомоги Україні та Грузії через нарощування російської військової присутності в Чорному морі в РФ заявили про «появу нового гравця з недобрими намірами». Запис У Росії обурені тим, що НАТО «натаскує» Україну та ...

1 2