Окупанти утримують в ОРДЛО приблизно 30 жінок.

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила послу ФРН Анке Фельдгузен, передає Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення омбудсмена в Телеграмі.

"Обговорили становище ув’язнених на тимчасово окупованих територіях та підтримку їхніх родичів. Зокрема 30 жінок, які насильно утримуються в СІЗО та колоніях ТОТ у Донецькій та Луганській областях, де зазнають катувань та неналежного поводження. П’ятеро з них мають суттєві проблеми зі здоров’ям і потребують невідкладної медичної допомоги. Наголосила на необхідності об’єднання наших зусиль, з метою тиску на РФ задля додержання їхніх прав та негайного звільнення", - зазначила Денісова.

Також дивіться: 125 громадян України незаконно утримують в окупованому Криму. Свавілля триває, - Денісова. ВIДЕО

Учасниці зустрічі також приділили увагу питанням протидії домашньому насильству. Зазначила, що мої рекомендації, надані Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України, вже протягом першого півріччя виконані на 50%. "Зокрема, на законодавчому рівні посилено відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів. Також підготовлено законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції і ми чекаємо на його внесення до Парламенту", - зазначила Денісова.

Крім того, було обговорено проблему закриття дитячих будинків у контексті процесу деінституціалізації. Реалізація Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки має поки що незначні позитивні результати.

"Проведений мною моніторинг засвідчив, що на початок цього року 9 будинків дитини (24 %) мали на утриманні дітей навіть більше, ніж на початку реалізації Стратегії. Таким чином, порушується право на виховання дитини в сім’ї. Тривалий розгляд у судах справ про позбавлення батьківських прав призводить до зволікання встановлення статусу дитини, позбавленої батьківського піклування. Іншою причиною є відсутність у територіальних громадах соціальних послуг для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах", - зауважила омбудсмен.

Сторони домовилися про подальшу співпрацю у сфері дотримання прав і свобод людини.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі

Мінсоцполітики пояснило, як отримати субсидію, маючи борги за компослуги.

Громадяни, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, теж можуть оформити житлову субсидію, але є умова. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики. Відповідно до законодавства, житлова субсидія не призначаєт...

UA.NEWS

Україна має бути готова до вторгнення Росії — командувач ССО.

В Україні на території кожної області, підконтрольної Києву або захопленої супротивником, люди повинні бути готові до загрози вторгнення з боку Російської Федерації. Ніхто не гарантує того, що РФ не піде на агресивні кроки проти України. Про це ро...

UA.NEWS

Сказка президента-учителя Кастильо может закончиться, Большой мир.

Сказка президента-учителя Кастильо может закончиться, Большой мир.

Представьте, если бы простой учитель, возмущен коррупцией и несправедливостью, стал президентом не в телесериале, а в реальной жизни. Именно это произошло в Перу. Читати на сайті:

Зручний та безпечний спосіб купувати ліки

Зручний та безпечний спосіб купувати ліки

Liki24.com — міжнародна компанія з українським корінням, яка була заснована в 2017 році та представляє інноваційну платформу для пошуку, порівняння цін, замовлення й доставки ліків з аптек. Liki24.com співпрацює з понад 5 тис. аптек по всій Україн...

Істерять та штовхаються: як перевіряють пасажирів у Києві та Львові.

Істерять та штовхаються: як перевіряють пасажирів у Києві та Львові.

З початком дії нових правил перевезення – обов'язкова наявність сертифікату про вакцинацію або негативного тесту – пасажири реагували по-різному. Хтось попри все проривався до транспорту, а хтось відповідально готувався до поїздки. Читати на сайті:

Закидали людьми: Білорусь проти Польщі - Час новин: підсумки - 21.

Закидали людьми: Білорусь проти Польщі - Час новин: підсумки - 21.

Труднощі пересування. 40% перевізників не поїхали у далекі рейси через нові правила для транспорту. Що кажуть пасажири? Незрячі пацієнти будинку відпочинку на Київщині опинилися заручниками ситуації. Адже без щеплень і тестів тепер між областями -...

Розкол в ОПЗЖ / НАТО готується до війни з Росією / Ковідні рекорди - Про головне, 21 жовтня.

Розкол в ОПЗЖ / НАТО готується до війни з Росією / Ковідні рекорди - Про головне, 21 жовтня.

У випуску програми "Про головне" за 21 жовтня – політичну силу "Опозиційна платформа – За життя" абсолютно не підтримують прихильники на тому рівні, про який говорять представники політсили. Війська НАТО готуються до війни з Росією. Україна увійшл...

Дружба Разумкова та  «слуг»  не пройшла перевірку часом, Підгорає.

Дружба Разумкова та «слуг» не пройшла перевірку часом, Підгорає.

Останній робочий тиждень у парламенті видався насиченим. Відбулась низка важливих кадрових змін, зокрема, нардепи обрали нового спікера та віцеспікера. Читати на сайті: