У Генштабі ЗСУ запрацювала Рада резервістів

Експрес
У Генштабі ЗСУ запрацювала Рада резервістів
У Генеральному штабі Збройних Сил України запрацювала Рада резервістів. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.
Відзначається, що в оперативному резерві ЗСУ 140 тисяч осіб. Їх більшість - колишні мобілізовані з бойовим досвідом, яких після завершення терміну служби зарахували в оперативний резерв, що є обов'язковим під час особливого періоду.
За даними Кабміну, зараз ведеться робота з переходу від обов'язкової служби в резерві до добровільної з підписанням контракту на службу у військовому резерві. З метою спільного опрацювання шляхів такого переходу при Генеральному штабі ЗСУ створили Раду резервістів Збройних Сил України.
"Наша мета - формування добровільного резерву з осіб, які за власним бажанням укладатимуть контракт із командиром своєї бригади, самостійно прибувають на збори і виконувати обов'язки у складі своєї частини", - заявив начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ Михайло Щербина.
Шляхом голосування було обрано голову, заступника і секретаря Ради резервістів, яка буде виконувати функції колективного дорадчого органу при Генеральному штабі.
Очікується, що завдяки створенню цієї Ради резервісти зможуть безпосередньо надавати свої пропозиції до керівництва ЗСУ, надавати допомогу в розробці законодавчих ініціатив.
Також підкреслюється, що головне завдання Ради - організація взаємодії між резервістами і керівництвом Генштабу, надання допомоги з організації підготовки оперативного резерву ЗСУ. Передбачається, що Рада резервістів буде збиратися щоквартально.