Вчені наполягають на споживанні продуктів, що підвищують інтелект

Експрес 7
Вчені наполягають на споживанні продуктів, що підвищують інтелект

Діти, які їдять рибу не рідше одного разу в тиждень, краще сплять і мають рівень IQ в середньому на 4 бали вище, ніж ті діти, які їдять рибу рідше або не їдять взагалі. Результати дослідження вчених з Університету Пенсільванії (University of Pennsylvania) були опубліковані в журналі Nature.

Дослідження проводилося на території Китаю. Вчені набрали групу з 541 дитини у віці 9-11 років, 54% групи склали хлопчики і 46% - дівчатка. Учасники експерименту і їх батьки заповнили опитувальник, в якому вказали, як часто вони їдять рибу. Варіанти відповідей варіювалися від «ніколи» до «принаймні, раз на тиждень». Після цього вчені застосували китайську версію тесту інтелекту Векслера, яка перевіряє вербальні і невербальні навички дитини.

Потім батьки відповіли на питання про якість сну своїх дітей, використовуючи стандартизований опитувальник, що включає такі аспекти, як тривалість сну, частота нічних пробуджень і денна сонливість. Результати цих тестів вчені поєднали з інформацією про сім'ю (освіта батьків, професія, сімейний стан і кількість дітей в сім'ї).

Виявилося, що діти, які їли рибу принаймні щотижня, в тестах IQ набрали в середньому на 4,8 бала більше. А ті діти, чий раціон хоча б іноді включав рибу, набрали в середньому на 3,3 бала вище тих, хто ніколи її їв. Крім того, збільшення споживання риби було пов'язано з меншою кількістю порушень сну, що, на думку дослідників, вказує на краще загальну якість сну.

«Недолік сну пов'язаний з антигромадською поведінкою, як і низький рівень інтелекту. Ми виявили, що добавки омега-3 в раціоні дитини зменшують антигромадську поведінку, тому не дивно, що точно такий же ефект надає риба в раціоні учасників експерименту », - розповів Адріан Рейн (Adrian Raine), один з авторів дослідження.

Результати цього дослідження, на думку експертів, мають високий потенціал. Тепер однозначно доведено, що споживання риби дійсно позитивно впливає як на рівень інтелекту, так і на здоров'я. Тому необхідно рекламувати рибу як абсолютно необхідну частину раціону дітей з самого раннього віку. Вчені пояснили, що краще вводити рибу в раціон дитини якомога раніше, особливо в тих регіонах, де вона не є традиційною стравою.

Чим раніше дитина спробує рибу - тим швидше він звикне до її смаку і запаху, і тим частіше в подальшому буде її вживати в їжу. Відомо, що діти, які намагаються рибу в старшому віці, можуть ухилятися від рибних страв через відсутність смакової звички до рибних страв і через специфічного запаху.