Politico: Перемога консерваторів на виборах у Канаді може погіршити відносити з Європою.

Канадський лідер, який очолював уряд меншості, оголосив позачергові вибори в середині серпня. Цьому сприяли хороші опитування, які вказали на ймовірну перемогу Трюдо на виборах. Однак виборці несподівано почали підтримувати відносно невідомого консервативного опонента Ерін О’Тул.

Це ускладнить співпрацю Канади та Європи, адже політична програма О’тула суттєво відрізняється від програми Трюдо. Зміни в Оттаві принесуть Європі занепокоєння, пише Politico, адже вона підтримує постійні відносини з урядом Трюдо в питаннях клімату, прав людини, технологій, міграції та оборони.

Через чотири роки після того, як Брюссель уклав велику торгову угоду з Канадою, кілька європейських столиць, наприклад Берлін та Амстердам, ще не оприлюднили Всебічну економічну та торгову угоду (CETA), залишивши на кону мільярди євро товарів і послуг. Кілька європейських груп захисту прав споживачів подали позови, оскаржуючи угоду.

48 -річний О’Тул не вважає Європу безпосереднім пріоритетом торгівлі. У його політичній платформі міститься дуже мало посилань на торгівлю з ЄС, натомість пропонується покращити відносини Канади та Великобританії з країнами Співдружності націй та США з метою покращити торгівлю в секторі сільськогосподарської продукції.

Ерін О’Тул пообіцяв укласти нову торгову угоду з Канадою, Австралією, Новою Зеландією та Великобританією - групою під назвою CANZUK, яку підтримують багато прихильників Brexit. Консервативна партія заявила, що також буде укладати торгову угоду та інвестиційний договір з Індією.

Окремо О'Тул пообіцяв розширити Всеосяжну та прогресивну угоду для Транстихоокеанського партнерства, створивши більше торгових зв'язків між Канадою та кількома країнами Південної та Центральної Америки та Азії.

Також лідер консерваторів планує здійснити поворот від кліматичної політики Трюдо. Будучи однією з країн із найбільшим забрудненням на душу населення, Канада за часів Джастіна Трюдо почала впроваджувати сприятливу кліматичну політику, щоб обмежити вплив своєї потужної нафтогазової промисловості. Це призвело до незначного спаду потужностей промисловості у країні. У квітні прем’єр оголосив про збільшення зобов'язань Канади, укладених Паризькою угодою 2015 року, з метою скорочення викидів від 40 до 45 % до 2030 року.

Читайте також : Happy Canada Day

О’Тул повернеться до попередньої мети Канади - скоротити викиди на 30 відсотків до 2030 року. На саміті з питань клімату лідер консерваторів звинуватив ліберальний уряд у просуванні кліматичних амбіцій лише для того, щоб справити враження на міжнародне співтовариство, дозволяючи при цьому падіння нафтової промисловості Канади.

Консервативна партія, яка хоче захистити нафтогазові потужності країни, пообіцяла розірвати блокади трубопроводів, скасувати заборону на танкери з нафтою в природних зонах, що перебувають під охороною та влити більше грошей на буріння нафти на морських територіях та експорт природного газу.

Висуваючи Канаду як тихоокеанську країну, передвиборча платформа О'Тула стверджує: "В інтересах Канади приєднатися до наших союзників у забезпеченні майбутнього мирного Індо-Тихоокеанського регіону".

Також Ерін О’Тул зайняв жорстку позицію щодо Китаю, пообіцявши заборонити обладнання Huawei в мережевій інфраструктурі 5G для захисту національної безпеки та подвоїв риторику щодо "агресії Китаю". Підхід контрастує з Трюдо, який більш обережно ставився до азіатських електростанцій, наслідуючи політику Європи у цьому питанні.

Нещодавно О’Тул заявив, що консервативний уряд буде прагнути приєднатися до США, Великобританії та Австралії у пакті про спільний оборонно-технологічний обмін. Він також заявив, що прагне приєднатися до альянсу Quad, до складу якого входять США, Японія, Австралія та Індія.

У Politico зазначають, що навіть якщо Ліберальна партія Трюдо отримає достатньо місць для формування уряду меншості, він зіткнеться з розділеним і нестабільним парламентом, тому йому доведеться шукати підтримки в інших партій, таких як ліва Нова демократична партія, сепаратистський “Блок Квебека” і Партії зелених Канади. Це може зробити його більш складним партнером для Брюсселя та дестабілізувати політичну ситуацію в країні.

Український тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Новини по темі

Регулятор ЄС почав прискорене вивчення нових таблеток від коронавірусу.

Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) почало прискорену процедуру оцінки безпечності та ефективності молнупіравіру – препарату для лікування COVID-19 у дорослих. Про це йдеться в заяві ЕМА, повідомляє Європейська правда. Комітет E...

UA.NEWS

Житомирська дитяча лікарня розпочала прийом COVID-хворих.

У міській дитячій лікарні Житомира створили спеціальне відділення для госпіталізації хворих на коронавірус дітей. Як повідомляє пресцентр Житомирської міської ради, на базі  КП «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека» Житомирської міської ради розгорнул...

UA.NEWS

Поставити Путіна в незручну ситуацію, – Фурса про знижку для Росії на транзит газу.

Поставити Путіна в незручну ситуацію, – Фурса про знижку для Росії на транзит газу.

Україна пропонує Росії знижку у 50% на транзит газу. Якщо країна-агресорка погодиться – ціна на нього може суттєво впасти. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал ...

1 25

Олександр Пономарів - законодавець сучасної культури мови - ГЕН УКРАЇНЦІВ з Іриною Фаріон.

Олександр Пономарів - законодавець сучасної культури мови - ГЕН УКРАЇНЦІВ з Іриною Фаріон.

Мовознавець лицарського гарту, законодавець сучасної культури мови, кодифікатор правописних норм, перекладач, журналіст, професор, академік та розвінчувач ліберального гасла "єдина країна - єдіная страна". Про Олександра Пономарева - ідеолога агре...

«Схитрувати не вийде» : До яких обмежень готуватися мешканцям Києва у разі  «червоної»  зони /включення.

«Схитрувати не вийде» : До яких обмежень готуватися мешканцям Києва у разі «червоної» зони /включення.

Київ за кілька днів може перейти до "червоної» зони карантину. Прогнозує столичний голова Віталій Кличко. У п'ятницю Комісія з надзвичайних ситуацій мала узгодити точну дату, натомість затвердила перелік протиепідемічних обмежень, які запровадять ...

Дуже ефективно, – Комісаренко виступив за змішування вакцин.

Дуже ефективно, – Комісаренко виступив за змішування вакцин.

Вакцинація наразі є єдиним шляхом ефективної боротьби з коронавірусом. Але до цього треба звичайно додати і протиепідеміологічні заходи. Читати на сайті:

Зеленський ще остаточно не визначився, –  «слуга народу»  Фролов про ймовірну відставку Тарана.

Зеленський ще остаточно не визначився, – «слуга народу» Фролов про ймовірну відставку Тарана.

У ЗМІ у вересні з'явилася інформація про те, що міністра оборони Андрія Тарана можуть відправити у відставку. Однак щодо цього питання Володимир Зеленський ще остаточно не визначився. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал он...

1

Повінь в Іспанії: будинки затоплені, а авто пливуть вулицями.

Повінь в Іспанії: будинки затоплені, а авто пливуть вулицями.

Іспанський регіон Аліканте раптово накрила повінь. Стихію спричинила величезна кількість опадів. Через це вулиці перетворилися на канали, затоплені водою. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Ка...

3 19