Наймані працівники і ФОПи отримають одноразову допомогу через «простій» у карантин.

Наймані працівники, робота яких тимчасово зупинена через карантин, отримають одноразову матеріальну допомогу.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

Відповідний проєкт постанови “Про виділення коштів для завершення надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів, у 2021 році” Кабмін ухвалив на засіданні 13 січня.

Що це означає: проєктом акта пропонується виділити Міністерству соціальної політики України 201 млн гривень зі спеціального фонду Державного бюджету України для завершення у 2021 році виплати одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які до 31 грудня 2020 року подали відповідні заяви через Єдиний державний вебпортал електронних послуг “Дія”, але не встигли отримати допомогу до закінчення бюджетного періоду.

Кому передбачена виплата:

  • найманим працівникам суб’єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, встановлених з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби ( COVID -19);

Як закрити ФОП 💼

  • ФОП ам, економічна діяльність яких підпадає під обмежувальні заходи, що призводить до їх тимчасового зупинення.

Виплату одноразової матеріальної допомоги проводитиме Пенсійний фонд України.

Довідка Finance.ua:

  • За програмою “Допомога ФОП ам і працівникам – 8000 грн” звернулися понад 480 тисяч людей. До нового року виплачено 3,6 млрд грн.
  • За програмою “Допомога роботодавцям – до 8000 грн”, роботодавці ще до нового року отримали 650 млн грн для близько 170 тис. своїх працівників.
  • Фізичні особи – підприємці першої групи за грудень 2020 року та січень-травень 2021 року звільнені від нарахування та сплати єдиного соціального внеску ( ЄСВ ).

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
Брифінг 27.01.2021 Олександр Фельдман

Брифінг 27.01.2021 Олександр Фельдман

Брифінг народного депутата України Олександра Фельдмана

3 1

Як українці рятували євреїв: спогади Праведника народів світу - DW Ukrainian.

Як українці рятували євреїв: спогади Праведника народів світу - DW Ukrainian.

Понад 2600 українців отримали звання "Праведник народів світу" за порятунок євреїв у часи Голокосту. Нині серед живих залишилося лише 20 таких українців. Василю Назаренку було 11 років, коли його родина прихистила єврейську сім’ю Етей і Бетю Ядушв...

1 2

Брифінг 27.01.2021 Олексій Кучеренко

Брифінг 27.01.2021 Олексій Кучеренко

Брифінг народного депутата України Олексія Кучеренка

2 3

Росія намагається впливати на стосунки України і Угорщини: політолог про провокації.

Росія намагається впливати на стосунки України і Угорщини: політолог про провокації.

Посольство Угорщини в Україні отримало листа з погрозами перед візитом міністр закордонних справ Угорщини Петера Сіярто. Такі провокації і залякування дипломатичних відомств вигідні для Росії. Читати на сайті:

2

Брифінг 27.01.2021 Михайло Макаренко

Брифінг 27.01.2021 Михайло Макаренко

Брифінг народного депутата України Михайла Макаренка

2

Одесу накрив снігопад та  «деревопад»

Одесу накрив снігопад та «деревопад»

Одесу 27 січня засипало снігом, який почався ще вночі. Вулиці повністю замело, що ускладнило рух транспорту. Крім цього, потужний вітер повалив чимало дерев у місті. Читати на сайті:

1 1