Першому президенту Румунії пред’явили звинувачення в злочинах проти людяності

Новое Время
Першому президенту Румунії пред’явили звинувачення в злочинах проти людяності

У вівторок, 17 квітня, Генеральна прокуратура Румунії викликала на допит екс-президента країни Іона Ілієску, де йому офіційно пред'явлено обвинувачення в злочинах проти людяності.

Про це повідомляє Укрінформ.

Після пред'явлення обвинувачення Ілієску коментарів не давав.

Раніше Іон Ілієску написав в своєму блозі, що його "не здивувало рішення президента Клауса Йоханніса, що дав дозвіл на початок процедури кримінального переслідування", однак це рішення, за його словами, "не вписується в законодавчі рамки".

Раніше НВ повідомляло, що 3 квітня генеральний прокурор країни Августин Лазар звернувся до президента Клауса Йоханніса з проханням дати дозвіл на поновлення розслідування цієї справи.

Прокуратура Румунії вимагає порушити кримінальну справу проти екс-президента Іона Ілієску, колишнього глави уряду Петра Романа і колишнього віце-прем'єра Джелу Войкулеску за злочини проти людяності.

Керівників звинувачують у тому, що вони залучили шахтарів для розгону мирних протестів, а також дозволили застосувати зброю проти маніфестантів. За офіційними підрахунками, в дні революції загинули понад 1100 осіб.

Ілієску очолював Румунію з 1990-го по 1996-й і з 2000-го по 2004-й роки. Наразі політику 88 років.