До Києва повернулися методи розборок з 90-х: в центрі міста захопили ресторан Guramma Asia.

На тлі загострення економічної ситуації, в тому числі, пов'язаної з малим бізнесом, рейдери за допомогою озброєних "тітушек" безкарно захопили і утримують елітний ресторан Guramma Asia в самому центрі Києва. Диверсія відбувається в двох кілометрах від Офісу Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів. Цікаво, якою буде реакція правоохоронних органів і президента.

Історія захоплення

Рейдерську атаку на один із найбільш популярних у киян і гостей столиці ресторан Guramma Asia на Дніпровському узвозі, 1, здійснено в п'ятницю, 15 січня. Озброєні люди, найняті компанією ТОВ "Арт-Систем", проникли в приміщення ресторану, змінили замки, почали демонтаж і вивіз у невідомому напрямку дорогого устаткування і особистого майна співробітників закладу. Станом на 19 січня 2021 року рейдери знаходилися всередині захопленого приміщення і керували злочинними діями. Цікаво, що вже в день захоплення ресторану, на сайті одного зі столичних агентств нерухомості, з'явилося оголошення про його здачу в оренду. "Здається нежитлове приміщення по 25 доларів за квадратний метр, колишній ресторан Guramma! Зроблено високоякісний ремонт! Всі питання по телефону!" - свідчить оголошення. До слова, високоякісний ремонт зроблений законними орендарями, але це лише невеликий, хоч і важливий нюанс.

Законні власники бізнесу оцінюють завдані збитки в 56 млн грн. Схема рейдерства проста і нехитра. Приміщення ресторану належить компанії ТОВ "Арт-Систем". З 2015 року нерухомість здавалася в оренду ТОВ "Альянс-ресторація 2016". Відповідно до договору, ресторатори мали переважне право продовження термінів оренди. Власники Guramma Asia сумлінно виконували всі договірні зобов'язання, свідчить директор ТОВ "Альянс-ресторація 2016" Сергій Шевчук.

"Більш того, ми інвестували в ремонт і повне переобладнання приміщення під ресторан понад 56 млн грн. Але, за три місяці до закінчення терміну оренди, до нас звернулося афільована з власниками фізособа. При цьому було заявлено, що договір оренди може бути продовжено за умови залучення ТОВ "Арт-Систем" в якості співінвестора і співвласника ТОВ "Альянс-ресторація 2016". Умови ТОВ "Арт-Систем" виявилися для нас неприйнятними, і ми відмовили. в результаті вони просто вирішили "віджати" чужий прибутковий бізнес. Ситуація на Наразі критична: найняті "тітушки" потрощили дорогі меблі, розкурочили обладнання. Ми вже звернулися в прокуратуру за фактом вчинення кримінального правопорушення", - говорить Шевчук.

За словами потерпілих орендарів рейдери поводяться нахабно, відчуваючи повну безкарність. Їх абсолютно не збентежив наряд поліції, який прибув на місце атаки. Після того, як за допомогою правоохоронців законним власникам ресторанного бізнесу вдалося увійти всередину приміщення, що руйнується, на якийсь час разом з поліцейськими їх просто заблокували всередині.

"У зв'язку з недоброчесністю власника ми, як законні орендарі, були змушені звернутися до Господарського суду міста Києва за захистом своїх комерційних прав та інтересів. Суд виніс ухвалу, що забороняє ТОВ" Арт-Систем "проводити будь-які реєстраційні операції, пов'язані із заміною орендаря. Суд взяв до уваги, що власники почали реалізовувати план неправового захоплення приміщення і чужої власності. Наявність ухвали господарського суду свідчить про те, що нинішній договір оренди є чинним і орендарі мають право перебувати в приміщенні до винесення рішення по суті. З аналогічним позовом ми також звернулися до суду", - каже Шевчук.

Однак, за словами директора ресторану, власники будівлі не приховують, що їх інтереси "кришуються" високими зв'язками в керівництві політичної партії, представленої у Верховній Раді України та Київраді, тому ні суди, ні поліція їм не указ.

P.S.

Цікаво, чи не змінив своїм традиціям і чи стане на захист законних власників майна ресторану Guramma Asia Мін'юст на цей раз? А разом з Мін'юстом – правоохоронні органи? Заяву в прокуратуру про скоєння злочину подано. Чекаємо порушення кримінальної справи і покарання рейдерів?! Якщо події і далі будуть розвиватися в цьому ключі, то ми залишаємо за собою право розкрити деталі, імена та прізвища замовників рейдерського захоплення ресторанного бізнесу. Тому ми звертаємося до всіх незалежним ЗМІ з проханням допомогти зупинити спробу рейдерського захоплення української компанії, яка хоче і далі сумлінно працювати в Україні, платити податки і створювати робочі місця.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Ток-шоу  «Країна»  - 09.03.2021

Ток-шоу «Країна» - 09.03.2021

Ведучий: Сергій Барбу Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Акція на підтримку Сергія  Стерненка

Акція на підтримку Сергія Стерненка

Зеленський і його оточення самі визнають, що наша судова система довела свою непридатність, але вони не роблять нічого, щоб ця репресивна машина припинила відмазувати злочинців та відправляти невинуватих людей у в’язницю. Невинні ув‘язнені не мают...

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 12.03.2021

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 12.03.2021

Ведучий: Віталій Портников Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Вакцина Спутник и истерика на России

Вакцина Спутник и истерика на России

Політичне ток-шоу  «ВЕЛИКА ПОЛІТИКА»  - 10.03.2021

Політичне ток-шоу «ВЕЛИКА ПОЛІТИКА» - 10.03.2021

Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Марш жінок і акція противників фемінізму в Києві

Марш жінок і акція противників фемінізму в Києві

На Михайлівській площі відбувається акція за справедливе та рівне ставлення до жінок. Також на Михайлівській площі відбувається акція "Операція з порятунку фемінсток" Організатори акції - громадська організація "Традиція і Порядок". Підпишіться і ...