У Меморіалі Голокосту «Бабин Яр» з'явилися унікальні антикварні книги.

Обозреватель

OBOZREVATEL. Найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Книжкова колекція Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" поповнилася двома антикварними книгами. Оцифровані копії цих видань вже є у широкому доступі, однак оригінальні екземпляри є справжньою колекційною рідкістю.

Про це повідомили у пресслужбі Меморіалу "Бабин Яр". Зокрема, в колекції тепер є оригінальне видання 1926 року, укладене політичним діячем Зельманом Островським – "Єврейські погроми 1918-1921". В цій рідкісній книзі описується історія єврейських погромів в Україні та Білорусі в період Української революції та Громадянської війни. Вона висвітлює передісторію Голокосту та проілюстрована фотознімками, на яких зображені євреї, які загинули під час масових погромів в Черкасах, Смілі, Фастові, Овручі, Хмельницькому та інших містах. Усього книга містить 219 фотогравюр.

Видання було ініційовано Єврейським громадським комітетом допомоги потерпілим від погромів після виставки, яку комітет організував у 1923 році.

Друге поповнення колекції – це спогади українського громадського діяча і педагога Віктора Андрієвського – "З минулого". Це перший том книги, виданий у Нью-Йорку у 1921 році. У ньому описані події 1917 року на Полтавщині, які передусім висвітлюють політичну, соціально-економічну ситуацію та міжетнічні стосунки.

Обидва видання збереглися у поодиноких примірниках і мають суспільно-історичну, наукову, меморіальну цінність.

Цифрові копії книг будуть доступні в розділі "Бібліотека" на онлайн-платформі "Бабин Яр". Дослідники за запитом також можуть ознайомитись з оригіналами.

В рамках проєкту "Бібліотека" центр Голокосту шукає, зберігає та відкриває для суспільства матеріали про трагедію Бабиного Яру та інші злочини проти людяності, скоєні під час Другої світової війни на території України та в Східній Європі. Ще одна важлива тема зібрання матеріалів і документів – загиблий довоєнний світ єврейського життя і культури України та Києва.

Цензор.НЕТ Рада может принять Госбюджет-2021 на внеочередном заседании. Цензор.НЕТ Не исключено, что будет проведено внеочередное заседание Верховной Рады с целью принятия государственного бюджета на 2021 год.
Апостроф Григорий Решетник стал многодетным отцом - супруга ведущего родила третьего ребенка/Еще один мальчик!. Апостроф Украинский шоумен, актер, диктор и ведущий шоу "Холостячка" Григорий Решетник стал отцом в третий раз - в его семье появился еще один мальчик. Малыш родился в субботу, 28 ноября, в одной из частных клиник Киева.
Зеркало Недели В РФ держатся высокие показатели заболеваемости COVID-19 за сутки. Зеркало Недели Второй день подряд более 27 тысяч заболевших.
Апостроф Тайсон и Джонс провели дуэль взглядов перед боем: видео. Апостроф Американские боксеры Майк Тайсон и Рой Джонс провели дуэль взглядов перед боем, который состоится в ночь с 28 на 29 ноября.
Апостроф В Киеве более 1700 новых случаев коронавируса - это антирекорд. Апостроф По состоянию на утро 28 ноября, в Киеве коронавирусом заболели 67 278 человек, из них 1739 за последние сутки.
Новини по темі

Голодомор змінив етнічну структуру України

«Голодомор аналізується як спланова акція окупаційної російсько-більшовицької влади. Він був спрямований на підрив самої можливості антисовєцького спротиву, яка була завжди присутня у моноетнічному селі України. Знищити означало не змінити політич...

1 199

Сьогодні в Україні вшановують роковини Голодомору

28 листопада 2020 року українці вшановуватимуть пам’ять безневинних жертв однієї з найбільших трагедій в історії українського народу - Голодомору 1932-1933 років.

1

ДТЕК приєднався до ініціативи Олени Зеленської «Бізнес без бар'єрів».

Компанії, які підписали декларацію, мають намір використовувати кращі практики впровадження безбар'єрного середовища

1

Українського блогера Орєшнікова не видали Росії – він повертається з Індонезії.

Літак із Орєшніковим вже летить до Києва

2 63

За семизначну кількість загиблих досі нікого не покарано.

Один з найжахливіших злочинів в історії не те що країни - людства. А окремі двоногі особини досі згадують, який у СРСР смачний був пломбір

1

Гордіїв вузол Південно-Східної Азії

Як країни АТР намагаються протистояти зростанню впливу Китаю

1

Президент та перша леді вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні.

Учасники церемонії пройшли скорботною ходою до скульптури «Гірка пам’ять дитинства»

1

Фашик Донецкий: Телеканал «Наш» и распятый мальчик, или Как сломать роспропаганде пальчик.

Если не бить агентов кремлевских спецслужб постоянно по рукам, то они не только сказку про «смеющегося пилота ВСУ» влупят в прямом эфире, они и про зверства Хунты начнут вещать

2 3

Степанов заявив, що в Україні вдалося сповільнити динаміку зараження COVID-19.

Він виходить з прогнозів математичних моделей

1 1

В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів

Від Голодомору в 1930-х померло близько 4,5 млн українців – але в ІНПУ припускають, що загиблих могло бути удвічі більше

1