ПАРЄ визнала, що Польща не відповідає європейським демократичним стандартам.

Польща стала першою країною Євросоюзу, проти якої Парламентська асамблея Ради Європи запровадила процедуру моніторингу. Їй підлягають країни із проблемною демократією та системними порушеннями умов членства у Раді Європі.

Рішення про відновлення процедури моніторингу щодо Польщі парламентська асамблея Ради Європи ухвалила більшістю голосів, пише ЄП. 140 депутатів проголосували за, 37 – проти, при чому українські делегати у своїй більшості взагалі не брали участь у голосуванні, щоб не псувати стосунки з поляками. А от польські депутати-опозиціонери проголосували за, вказавши, що моніторинг піде на користь країні, правляча партія якої «Право і справедливість» запровадила сумнівну реформу з метою підпорядкувати судову владу урядові, практикує тиск на суддів та переслідування опонентів. Все це в ПАРЄ назвали таким, що «суперечить європейським нормам і стандартам». Таким чином Польща стала першою країною ЄС, яка піддана процедурі моніторингу. Зараз під ним перебувають ще 10 держав: Азербайджан, Албанія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Грузія, Молдова, Російська Федерація, Сербія, Туреччина (повернулася під моніторинг рік тому) та Україна.

Через судову реформу у Польщі можуть бути проблеми і в рамках Євросоюзу, Європейська комісія пригрозила країні санкціями та позбавленням голосу.

Нагадаємо, 15 грудня 2017 року Сенат Польщі ухвалив скандальні проекти законів про реформу судової системи, не дивлячись на протести. Два закони – про Верховному суді та Державній раді судочинства – авторства президента Анджея Дуди, раніше були піддані критиці в Європейському союзі. Сенат прийняв їх без поправок, які пропонувала опозиція.

У четвер, 14 грудня, в 77 містах Польщі пройшли масові акції протесту проти спроби правлячої партії змінити судове законодавство.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: Униан

Новини по темі

У Путіна задумались над перенесенням параду 9 травня.

У Кремлі ще не знають, в якому форматі і коли буде проведено парад Перемоги 9 травня – захід можуть провести в травні, але без глядачів або перенести на осінь. Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише РБК з посиланням на анонімні джерела в Мін...

1

У Китаї знову почали їсти кажанів, від яких пішов коронавірус.

В країні заробили відкриті ринки

1

Елладська православна церква перенесла Пасхальне богослужіння на 26-27 травня.

Пасхальне богослужіння буде проведене вночі з 26 на 27 травня

1

Єврокомісія запропонувала спрямувати 100 млрд євро для підтримки бізнесу.

Єврокомісія має намір залучити 100 млрд євро під гарантії держав Євросоюзу для фінансування короткострокової схеми захисту робочих місць в умовах пандемії коронавируса.

1

Президент Філіппін наказав стріляти у порушників карантину.

На Філіппінах вже зареєстровано 2311 випадків захворювання на коронавірус, зокрема 96 смертей.

1 16

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie