Україна готова надати коридор для виведення російських військ із Придністров'я

Гордон 1
Україна готова надати коридор для виведення російських військ із Придністров'я

Україна надасть коридор для виведення російських військ із невизнаної Придністровської молдавської республіки, як тільки Росія продемонструє готовність вивести свій контингент. Про це заявив спеціальний представник України з питань придністровського врегулювання Віктор Крижанівський, пише "Інтерфакс-Україна".

"Наша позиція незмінна – територію ми надамо, ми забезпечимо безперешкодне і безпечне вивезення російських військ і боєприпасів з території Придністров'я, як тільки Росія почне це робити. Або, принаймні, висловить готовність", – заявив він.

Крижанівський зазначив, що Росія поки не готова виводити свої війська і "буде чіплятися за все", щоб цього не робити. Він нагадав, що у Державній думі Росії 16 квітня заявили, що не виводитимуть військ із Придністров'я, тому що це нібито може дестабілізувати ситуацію.

Придністров'я оголосило про суверенітет від Молдови у 1990 році, однак світовою спільнотою незалежність регіону не визнана. Автономії вимагала частина жителів цього регіону. У середині 90-х до Придністров'я офіційно було введено контингент російських миротворчих сил. Молдова наполягає на виведенні російських військових зі своєї території.

Прем'єр-міністр Молдови Павел Філіп 11 квітня заявляв, що впевнений у здатності Кишинева переконати Київ погодитися на виведення російських військ із Придністров'я через територію України.

Віце-прем'єр-міністр Росії Дмитро Рогозін заявив, що Росія не має наміру виводити свої війська з Придністров'я.