Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Іноземці в наглядових радах державних компаній не принесли користі і не понесли відповідальності - Кінах.

Потрібно переглянути політику формування наглядових рад, адже досі вони відповідальності за неефективну діяльність компаній не несли.

Україні необхідно переглянути нормативні основи діяльності наглядових рад при стратегічних державних монополіях, оскільки експеримент із залученням іноземців до наглядових рад цих компаній завершився багатомільярдними збитками, а відповідальних за це немає.

Про це заявив президент Української спілки промисловців і підприємців, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.

"Раніше наглядові ради цілої низки стратегічних монополій – УЗ, "Нафтогаз України", "Укренерго" тощо – складалися переважно з іноземців. При цьому підприємства означених сфер отримали за результатами минулого року великі збитки. "Укренерго" - мінус 27,5 млрд грн, "Нафтогаз" - мінус 19 млрд грн. "Енергоатом" - 4,8 млрд грн, "Укрзалізниця" – 12 млрд грн. Тому уряду потрібно переглянути політику формування наглядових рад, адже досі вони відповідальності за неефективну діяльність компаній не несли", - нагадав Кінах.

За його словами, уряду потрібно переглянути політику формування наглядових рад.

У цих структурах повинні бути представлені виключно українські експерти. Іноземці можуть залучатися лише з правом дорадчого голосу.

Крім того, має бути урізане завищене ресурсне забезпечення наглядових рад.

"Оскільки всі названі компанії на 100% є державними – уряд, а також Наглядові ради несуть повну відповідальність за той неефективний менеджмент, який призводить до збитків для держбюджету. Необхідно переглянути законодавчо-нормативні основи щодо діяльності Наглядових рад в Україні в принципі", - підкреслив президент УСПП Анатолій Кінах.

Читайте також: Наглядові ради держкомпаній призначатиме спеціальний комітет - Мінекономіки

Глава УСПП нагадав, що у рамках Меморандуму із Міжнародним валютним фондо м Україна взяла на себе зобов’язання сформувати наглядові ради "Укренерго", "Нафтогаз України" і "Енергоатом”. Дати – кінець грудня 2021 року, січень 2022 року та травень 2022 року відповідно.

Також, згідно з документом, на "Енергоатом" чекає корпоратизація, а відповідний закон має вступити в дію вже цього місяця.

Водночас, вважає Кінах, визначеного меморандумом з МВФ часу на формування наглядових рад недостатньо.

"Відтак, є ризик, що вони будуть укомплектовані не фахівцями. Що зробить більш неефективними процеси розпочатих реформ в держмонополіях", - зазначив він.

Це ж стосується і корпоратизації "Енергоатому", що номінально тягнеться без успіхів з 2012 року.

"Здійснити цей захід за місяць, без попередньої підготовчої роботи, прогнозних показників і т.д. – велика помилка", - наголосив Кінах.

Нагадаємо, Верховна Рада влітку проголосувала за основу законопроєкт №5593-д щодо корпоративного управління на держпідприємствах . Ним, зокрема, безпрецедентно розширюються повноваження наглядових рад. Так, останні матимуть право призначення та звільнення керівника, затверджуватимуть річні фінансові плани тощо.

Підготував/ла : Лія Ільченко
Новини по темі
Європа запропонувала Україні потужності для імпорту газу.

Європа запропонувала Україні потужності для імпорту газу.

Оператор ГТС України та оператор ГТС Угорщини FGSZ домовилися про продовження гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Угорщини до України до 30 вересня 2022 року, що дозволить значно збільшити можливості для закачування газу...

Народна Правда

Брифінг 25.01.2022 Сергій Штепа

Брифінг 25.01.2022 Сергій Штепа

Брифінг народного депутата України Сергія Штепи Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Штепа

Брифінг 25.01.2022 Олексій Мовчан

Брифінг 25.01.2022 Олексій Мовчан

Брифінг народного депутата України Олексія Мовчана Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Мовчан

Судова мафія почала самоочищуватися, Підгорає

Судова мафія почала самоочищуватися, Підгорає

У це дуже складно повірити, але наша судова система таки почала процес очищення. Днями двоє членів Вищої ради правосуддя подали у відставку. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Ins...

СБУ провела видовищні антитерористичні навчання

СБУ провела видовищні антитерористичні навчання

СБУ провела навчання на базі міжнародного аеропорту "Антонов" у Київській області. Спецпризначенці знешкоджували умовних "терористів", які захопили літак із пасажирами. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал ...

Брифінг 25.01.2022 Володимир Іванов

Брифінг 25.01.2022 Володимир Іванов

Брифінг народного депутата України Володимира Іванова Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Іванов

Брифінг 25.01.2022 Сергій Лабазюк

Брифінг 25.01.2022 Сергій Лабазюк

Брифінг народного депутата України Сергія Лабазюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Лабазюк